Autor Téma: Denne vysledky  (Přečteno 848863 krát)

Offline dupisek

  • LITE účet
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 1 042
  • Karma: +11/-0
    • Zobrazit profil
    • Easy Peasy
Re:Denne vysledky
« Odpověď #1095 kdy: Út 06 Březen 2012, 08:39:33 »
No jo no, ale když hravě poznám směr, nemusím obchodovat soutěž, ale můžu jet live, protože když poznám správný směr, je jedno jestli dodržuju MM, nebo ne, protože vždy půjdu do zisku.
Všem úspěšným traderům paleček nahoru 

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:Denne vysledky
« Odpověď #1096 kdy: Út 06 Březen 2012, 08:45:08 »
Proto pisi jako sportka, to JAKO je dulezite. Portoze smer u teto varianty souteze vlastne typujete, jelikoz pouzivate takovy MM (ci ho spis nepouzivate), ktery by jste nikdy na LIVE nedal. Takze to je o spravnem natipovani v danny okamzik. A sportka nic jineho nez tip neni.
Staci vam 10 lot a spravny smer, 100 pip a mate 10.000 USD tedy dvojnasobek a to je cca na 10te misto. Riziko 0, potencial realny.

Offline dupisek

  • LITE účet
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 1 042
  • Karma: +11/-0
    • Zobrazit profil
    • Easy Peasy
Re:Denne vysledky
« Odpověď #1097 kdy: Út 06 Březen 2012, 11:04:47 »
Tak ten long na euru z minulého týdne mi trochu pokazil průměr na mé strategii, ale dneska jsem to trošku dohnal.  :)
Všem úspěšným traderům paleček nahoru 

Offline krysa9

  • LITE/REAL účty
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 632
  • Karma: +3/-0
    • Zobrazit profil
Re:Denne vysledky
« Odpověď #1098 kdy: Út 06 Březen 2012, 11:05:29 »
To je pěkné :D

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:Denne vysledky
« Odpověď #1099 kdy: Út 06 Březen 2012, 11:24:32 »
Taky tam dneska neco spadlo, tak to pak vecer sesumiruji.

Offline Balti

  • LITE účet
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 915
  • Karma: +3/-0
    • Zobrazit profil
Re:Denne vysledky
« Odpověď #1100 kdy: Út 06 Březen 2012, 11:34:59 »
Takto to vyzerá, ked si myslíte, že viete obchodovať zlato.. vymaže vám aj plusový obchod  >:(
čestne prehlasujem, že na zlato sa nepozriem minimálne do leta  ;D


Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:Denne vysledky
« Odpověď #1101 kdy: Út 06 Březen 2012, 11:37:11 »
Presne takto se zlato chova a to predsevzeti si davam osobne nekolikrat do roka taktez. Zlato je vizsi divci.

Offline dupisek

  • LITE účet
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 1 042
  • Karma: +11/-0
    • Zobrazit profil
    • Easy Peasy
Re:Denne vysledky
« Odpověď #1102 kdy: Út 06 Březen 2012, 11:48:37 »
No a já jak na to teď koukám, tak jsem to opět zavřel blbě. Jako vždy jsem to zavřel a chvíli na to, to šlo ještě více dolů. A když se rozhodnu to nechat, tak to jde zase jak na potvoru do ztráty.  >:(
Být tak jasnovidec................. ;D ;D ;D
Všem úspěšným traderům paleček nahoru 

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:Denne vysledky
« Odpověď #1103 kdy: Út 06 Březen 2012, 11:51:32 »
chyba je na tve strane ne trhu, Pokdu mas obchod s nejasnym targetem budes jednat impulzivne, to je spatne. musis mit cil a z atim si jit. A jedine zmena podminek, ci nejake dilci splneni cile, ti dovoli zavrit obchod. Pokud to delas jinak, je to nezvladnuta psychyka a nejasny obchodni plan.
zkus se drzet sveho, prece podle neceho jsi urcivat target, co se tedy zmenilo na onom urceni targetu po zadani prikazu, ja si smylim, ze nic zasadniho, co by prinutilo zavrit  ;).

Offline dupisek

  • LITE účet
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 1 042
  • Karma: +11/-0
    • Zobrazit profil
    • Easy Peasy
Re:Denne vysledky
« Odpověď #1104 kdy: Út 06 Březen 2012, 12:10:43 »
Já target určuji málo kdy. Vždycky jsem ho určoval jen u systému GAPů. U mé strategie jsem tohle ještě nedořešil, protože jsem ještě nepřišel na to, podle čeho jej určit. Takže když nejedu GAP, neurčuju target. Možná to zní blbě, ale vždy když vstupuju do obchodu, tak si nejsem 100% jistej jestli do něj vstupuju správně, takže určit target je v tomto případě pro mě dost těžký. U systému GAPů je to jasně daný, ale když vstupuju do obchodu jinak než na GAP, je správnost vstupu u mě maximálně nejistá a určit target když ani nevím na 100% jestli je vstup správně je trochu problém. Snad se mi to povede dotáhnout u té mé strategie, ale tam teprve testuju, jestli je vůbec použitelná pro správný vstup do obchodu. Sice mám náhled na graf jiný než před několika měsíci, ale potom vystřízlivění se smazaným účtem jsem v tom náhledu dost výrazně nejistej, dokonce řeším, že pojedu úplně jiný pár, protože mi přijde, že euro je hrozně moc ovlivnitelné spoustou jiných aspektů, které technika prostě neodahlí.
Všem úspěšným traderům paleček nahoru 

Offline Balti

  • LITE účet
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 915
  • Karma: +3/-0
    • Zobrazit profil
Re:Denne vysledky
« Odpověď #1105 kdy: Út 06 Březen 2012, 12:18:18 »
Já target určuji málo kdy. Vždycky jsem ho určoval jen u systému GAPů. U mé strategie jsem tohle ještě nedořešil, protože jsem ještě nepřišel na to, podle čeho jej určit.

skús najbližšie S/R, FIbo :)
snažíš se vychytať velký pohyb ,,jackpot,, ale to je chyba (tak jsem to čítal :D).. doležité je pravidelne a dlhodobo profitovať a nie snažiť sa vychytať prudký pohyb.. skus si určiť denný limit a prvý target si daj podla neho ak máš denný limit 20pipú (ako ja, tak si daj prvý target na 20 a hotovo).. a s druhým možeš experimentovať.. ked ti nevyjde, tak envadí, lebo tým prvým si splnil limit a hotovo :)

opať moj názor, nechcem ťa poučovať  :P

Offline dupisek

  • LITE účet
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 1 042
  • Karma: +11/-0
    • Zobrazit profil
    • Easy Peasy
Re:Denne vysledky
« Odpověď #1106 kdy: Út 06 Březen 2012, 12:27:56 »
Dík za tip, to můžu zkusit.  :)
Všem úspěšným traderům paleček nahoru 

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:Denne vysledky
« Odpověď #1107 kdy: Út 06 Březen 2012, 22:18:59 »
Kazdopadne, to delas presne opacne nez mas. Kdyz zadavas obchod uz bys mel vedet, kde ho chces uzavrit, ci ceho chces dosahnout. Dat vstup neni problem, ale target urcit je ten kumst, co potrebujes.
Pokud zadas obchod a cekas co se stane pak akorat tak zpanikaris, protoze budes furt vymysllet, kde to zavrit. To je dle me spatne a zbav se toho co nejdrive.

Co se vychytavani pohybu tyce, jak pise Balti je to jedna z metod, bud hledas trendovy pohyb a snazis se ho odhalit co nejdrive a jit s nim v proudu. To je typicky trendovy system. Presny opak je range obchodovani, tedy naopak ten system nechce zadne prudke zmeny, ale nejaky pravidelny pohyb v ramci dvou cen. No a dalsi skupina je obchodovani protitrendu, tedy korekce. Vic toho asi neni, takze nektery z tech systemu hledas.
Neznam ani jeden system, co by kombinoval vsechny tri dohromady, z toho me vychazi, ze prost emusis jet jeden system v jedne skupine a jestli pojedes vsechny stejne treba v trendu a zadny v range, je na kazdem, co mu vyhovuje.
Osobne preferuji protitrend a rad vyuziji i rangem tam byvaji hodne zajimave vysledky. Klasicky trenove obchodovani moc rad nemam jelikoz se mi tam spatne urcuji targety a pri zadavani obchodu chci mit naprosto jasno, kam to ma dojit.
A nezapomen, ze trh jde cca 70% casu v range.

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:Denne vysledky
« Odpověď #1108 kdy: St 07 Březen 2012, 01:26:34 »
Tak uz muzeme poslat souhrnou bilanci akce, na signalech zdarma, ktera se radila k ten narocnejsim (predevsim psychycky, kdy mnoho lidi tomu neverilo). Ale jak uz to byva ty narocne akce, nakonec prinasi ten nejzajimavejsi zisk i pres to, z eposledni pozice se zavirali pred targetem.

Akce se datuje od 17.2. a ukoncena byla 6.3. tedy 13 obchodnich dni.

Obchodovali jsme dva pary EURUSD a GBPUSD.
Libru jsme, jen jednou korigovali naredenim a vic nebylo treba pak uz se vygeneroval zisk. To Euro bylo podstatne zajimavejsi, to se muselo redit 3x a pak uz se muselo korigovat multikontraktem.
Skoda jen te smrsti likvidace financi co tu probehla, pro nedodrzeni MM a smazani nekdy i celeho uctu. A pritom vidite, ze stacilo docela malo, dodrzovat system co si clovek vytycil a nevybocovat z mantinely MM. Podle reakci co  byli na foru je nam jasne, ze jen dodrzovanim MM, by lide brali zisky stejne jako my a nemuseli by brat ztraty.
A ceho ze jsme dosahli?

kazdopadne, posledni signaly na EUR kontrakty uz jsme zavirali rucne, jelikoz nas hlavni cil 130 pip, ktere jsme chteli bylo jiz dosahnuto a nebylo treba uz vice podstupovat rizika i a to pocitano i se swapem. I pres to, ze pocitam s dojitim ceny az na puvodni targety ci spise jeste kousek nize.

GBPUSD 4 trady
zaklad +63 pip
zaklad +43 pip
redeni +51 pip
redeni +51 pip
---------------
celkem +208 pip

EURUSD 8 tradu
zaklad +21 pip (zavirany rucne)
zaklad +18 pip (zavirany rucne)
redeni1 +49 pip
redeni1 +50 pip
redeni2 +61 pip
redeni2 +57 pip
redeni2 +56 pip
multikontrakt +411 pip  (3x137)
----------------
celkem +723 pip

A celkem cela akce dohromady : +931 pip
behem 13 dni  (cca +71 pip denne)

No a kdyz uz se nam signaly dobre vyvedly verejne, jelo se s kousek vetsim rizikem vedle i soukrome a to se darilo jeste o neco lepe.

EURUSD: +23+24+18+40+61+58+47+63+63+413= +810 pip
GBPUSD: +47+65+92+38+43+43+50+59+5= +442 pip
------------
celkem tedy +1252 pip soukrome

A dohromady to je peknych 1975 pip, ale soukrome se obchoduje jiny objem nez na signalech, tak vysledky jsou soukrome samozrejme financne podstatne lepsi.

Gratuluji vsem co s nami vydrzeli do konce, byli jiste nadmiru spokojeni.
« Poslední změna: St 07 Březen 2012, 01:28:42 od Stanicio »

Offline dupisek

  • LITE účet
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 1 042
  • Karma: +11/-0
    • Zobrazit profil
    • Easy Peasy
Re:Denne vysledky
« Odpověď #1109 kdy: St 07 Březen 2012, 06:31:35 »

Osobne preferuji protitrend a rad vyuziji i rangem tam byvaji hodne zajimave vysledky. Klasicky trenove obchodovani moc rad nemam jelikoz se mi tam spatne urcuji targety a pri zadavani obchodu chci mit naprosto jasno, kam to ma dojit.
A nezapomen, ze trh jde cca 70% casu v range.

No vidíš a já všude čtu, že bych se měl obchodování proti trendu vyhýbat. U GAPu mi bylo jasné hned na začátku, že je to obchodování proti trendu a jak už jsme se všichni v minulosti přesvědčili a i nyní, vychází to a já s tím problém nemám (když vezmu v úvahu dodržení MM, což se mi při posledním obchodu nepovedlo).
Co se týká range pohybu, ten mi prostě nejde. Nepoznám ho a vadí mi ta nejistota při určení směru. Když si budu chtít být jistý při zadávání kontraktu v range pohybu, vždy ho budu muset zadat ve směru trendu abych se vyhnul případnému propadu, které jsou někdy dost výrazně prudké a jelikož nezadávám SL, mohl bych být potom víc ve ztrátě než v zisku. No a jak jsi sám napsal, ve směru trendu se targety určují špatně a to je právě můj problém.
Prostě si netroufnu na zadání kontraktu proti trendu při range pohybu a ve směru trendu je zas problém určit target, takže mi nezbyde než zkusit Baltiho metodu.
Všem úspěšným traderům paleček nahoru