Autor Téma: Denne vysledky  (Přečteno 848947 krát)

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:Denne vysledky
« Odpověď #1065 kdy: Čt 01 Březen 2012, 23:11:10 »
Jedna vec je se tradingem zivt a druha je si tim neco malo prilepsit. Oboji jde, ale u privilepseni nepotrebujes zadnou zasadni castku i 50 USD tydne je pekny prilepseni.

Offline dupisek

  • LITE účet
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 1 042
  • Karma: +11/-0
    • Zobrazit profil
    • Easy Peasy
Re:Denne vysledky
« Odpověď #1066 kdy: Čt 01 Březen 2012, 23:18:10 »
S tím nemohu než souhlasit, 50USD týdně jisto jistě stačí, ale na to aby člověk udělal 50USD za týden potřebuje slušnej deposit aby dodržel 2%MM. Já jsem na tom s matikou blbě, ale tuším, že i těch 1000USD co jsem měl jako deposit by při 2%MM na 50USD týdně nestačilo.
Všem úspěšným traderům paleček nahoru 

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:Denne vysledky
« Odpověď #1067 kdy: Pá 02 Březen 2012, 00:06:30 »
1000 USD na ten vysledek stacil dokonce se nam podarilo i lepsi tydeni zhodnoceni (182 USD), ale riziko tam bylo opravdu vetsi.

Ovsem, kdyz se clovek drzi pri zdi tak se da zaridit 30 pip denne, to sam vite, ze se da udelat a i jste to myslim mel.  Z toho vychazejte.
to mate 150 pip tydne.

A pri MM 2% a SL az 300 pip vam staci 150 USD pri nano kopntraktu, hodnoty si dokazte sam spocitat tabulku mate.

no a tydne by to tedy bylo 1,5 USD jen s nano kontrakty

vynasobite 10 (pojedete micro kontrakty) a mate 15 USD tydne pri uctu 1500 USD a stale se drzite hodne pri zdi s 2% a SL az 300 pip coz je luxus, pokud snizite SL na cca 150 vyjde vam potrebna hodnota 750 USD pro prijem 15 USD tydne.
A pokud budete mit strategii s jeste mensim SL coz byva casto, tak se dostanete jeste lepe. Pri 100 pip uz vam staci na stejny vysledek 500 USD a to uz jste na 3% zisku tydne (12% zisku mesicne).

A to vse stale v nadhernem MM 2%, je to jen a jen o matematice, kdy si spocitate riziko a dodrzite svuj MM a SL

Stale si myslite, ze vysledek 50 USD tydne je nerealny? Pri micro kontraktu SL max 100 a uctu 1500 USD to dela cca 45 USD tydne. A to jsem to jen spocital a podival se na to s chladnou hlavou a vypocetl 180 USD mesicne pri nasich stanovenych 30 pip denne prumer a bezproblemovy MM.

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:Denne vysledky
« Odpověď #1068 kdy: Pá 02 Březen 2012, 00:13:04 »
A pro zajimavost jeste:

vklad 250 USD
50 pip max SL
MM 2%
30 pip denne zisku prumer

A jste na tom co potrebujete s tydenim predpokladem zisku 45 USD ci lepe 180 USD mesicne (cca 3500 kc)

Neni spatne se na chvilku nad matematikou pozastavit.

EDIT: zde je chyba v nasobeni, patri tam zisk 15 USD tydne tedy 60 USD mesicne (cca 1200 kc), jelikoz se obchoduje jen s 1x micro.
« Poslední změna: Pá 02 Březen 2012, 11:07:46 od Stanicio »

Offline dupisek

  • LITE účet
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 1 042
  • Karma: +11/-0
    • Zobrazit profil
    • Easy Peasy
Re:Denne vysledky
« Odpověď #1069 kdy: Pá 02 Březen 2012, 09:01:30 »
Tak já byl na tom s matematikou blbě ostatně jako s více věcma, když to vezmu kolem a kolem, tak žádnou věc neumím pořádně, takže se bohužel nemůžu pyšnit s ničím, ale ať počítám jak počítám - když budu mít 250USD, tak 2%MM je 5USD. Když si určím SL na 50pip a zisk 30pip denně = 150pip týdně a to mi vychází 15USD za týden, takže ten fígl, který by mi vynesl 45USD za týden mi uniká.

Další problém, který mi uniká je, že pro výpočet MM je potřeba si stanovit SL, který já z několika důvodů zásadně nezadávám, ale abych si to správně vypočetl, pochopil jsem, že je potřeba si jej stanovit.
A abych dodržel 2%MM, znamenalo by to, že bych musel pokaždé kdyby šla cena -50pip kontrakt zavřít. Když se pohne -100pip, už to přece nejsou 2%, ale 4%. Když po -100pipech zadám ředění už to je 6% a když se to pohne dalších -100 pip, už by to bylo 16%. No a když by se to pohlo -400pip jako to bylo minulý týden na euru, tak se dostávám na celkem 48% s třema ředícíma kontraktama ředěných po 100pipech. A kdybych po těch -400 pipech zadal čtvrtý ředící kontrakt, dostávám se na rovných 50% a to je půlka účtu. Dejme tomu, že se udělá malá korekce, mezitím velkým pohybem je několik zpětných, takže se dá něco přidat, ale pokud by to byla nějaká větší korekce a šlo by to dalších (teď plácnu od oka) -200 pip a já bych vždy po 100 pipech ředil, tak po těch dalších -200 pipech je skoro po účtě. Takže takto jsem to pochopil já a proto už nemám odvahu jít do dalšího obchodování, protože za prvé nemám peníze, které bych mohl postrádat a peníze co mám použít nemůžu, nerad bych, aby se se mnou moje žena rozvedla. Za druhé když už bych šel do obchodování tak s minimálním SL aspoň 500 - 600 pip a za třetí, nejsem schopný se udržet na 30 pipech týdně, což je asi největší problém. I když se mi v minulosti povedli zajímavý kousky, byla to jen náhoda a ztráta posléze převažovala zisk.
Když budu trading ovládat třeba jako Ty, tak je to zase o něčem jiném, ale dokud prostě nebudu vědět kdy do obchodu vstoupit a kdy z něho vystoupit, je to jen otázka času kdy o ten účet zase přijdu. Jen je škoda, že mi tohle nedošlo dřív, ta vidina, že bych si mohl přilepšit jedním až dvěma tisíci měsičně mi zatemnila mozek a kdybych tenkrát ředil po třeba 80pipech, mohl ten účet ještě existovat.

Nepíšu to proto, že bych chtěl kritizovat co jsi napsal, já jsem ten poslední kdo by mohl něco kritizovat, jen se snažím nastínit to, co jsem pochopil po té, co jsi mi ukázal jak si správně vypočítat MM. Dokud si nebudu jistý, že dokážu udržet zisk nad ztrátou, nedokážu se přinutit začít obchodovat live.
No a jak teď koukám, tak moje strategie má zřejmě první ztrátovej obchod, protože ten pohyb co mi ukázala včera se koná až dnes, ale na dnešní den mi podle pravidel ukázala opačný pohyb. Ale kdo ví, třeba se to ještě otočí i když na H1 a H4 je to pro dnešní den jasnej short. Včera v deset večer se to tak nejevilo.
Všem úspěšným traderům paleček nahoru 

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:Denne vysledky
« Odpověď #1070 kdy: Pá 02 Březen 2012, 11:06:18 »
neni to figl prehledl jsi vetu vynasobit 10x

nejedes tedy objem  nano ale 1 micro a to pak tech 150 pip tydne je misto 1,5 onech 15 USD
Ale pri tom nastaveni uz neobchodujete "jen" 1 micro, ale 3x micro kontrakt tedy tech 15 USD si vynasobite 3 a to je tech 45 USD

tedy to nastaveni
vklad 1500 USD
100 pip max SL
MM 2%
30 pip denne zisku prumer
obchoduje se 3x micro kontrakt

A ano mate pravdu ten posledni priklad co jsem poslal je spatne, tam ma byt zisk jen 15 USD, pro stejnou hodnotu 45 USD zisku by jste musel mit vklad 750 USD (250*3). chybicka se vloudila, ale ten predchozi prispevek je cely spravne. to se omluvam.

To co popisujes, pak nemuze spouzit redeni protoze b yto na to nestacil SL ten bys mel dodrzet zadavat podle vypoctu tedy kdyz pouzijes SL 100 mel by jsi obchod na SL 100 zavrit. Redeni je technika, kterou muzes pouzit az pri vetsim SL treba tech SL600 pak mas dostatek casu s kontraktem neco delat. Kdyz ma maly SL musis tomu prizpusobit obchodni strategii.
Pocital jsem to jako priklad, abys mel predstavu, ze je to dosazitelne i s malym objemem financi, ale musi se trader drzet pak striktne MM.

pak ti staci mi techniku, ktera vyzaduje SL 50 a dokaze udelat 30 pip prumer, nebo lepe 150 pip tycdne prumer, to se lepe sleduje a deposit 250 USD a ma s kazdy tyden nejakych 15 USD doma. Samozrejme je to vypocet a prumerovany, ne  jistota. POkud by pri stejne technice byl deposit 750 USD pouzivali by jste 3x micro a mate tech 45 USD tydne o kterych se tu bavime.

Offline dupisek

  • LITE účet
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 1 042
  • Karma: +11/-0
    • Zobrazit profil
    • Easy Peasy
Re:Denne vysledky
« Odpověď #1071 kdy: Pá 02 Březen 2012, 13:45:13 »
Jo aha, ten násobek 10. Ten mi unikl, ale ten má u mě jednu chybičku a proto jsem tomu asi nevěnoval pozornost. 1500USD sice v rodinným rozpočtu mám, ale když si představím, že bych je zase prodělal, tak bych měl už dost velkej problém. A našetřit to pro mě není zrovna nic lehkýho, ale to asi u většiny z nás.
Tady už je jen jeden a to po MM druhý zásadní problém, ta zisková strategie. Bohužel mám pocit, že čím víc toho o tradingu vím, tím víc zjišťuju, že toho vlastně vím strašně málo a to je se ziskovým tradingem neslučitelný. Jak jsi sám jednou tady podotkl, těch, kteří vyvinuli suprový ziskový obchodování je hodně málo a já dokud nebudu umět opravdu dlouhodobě generovat zisk, taksi netroufnu na další obchodování s ostrými penězi, protože pak bych nemusel být  -1300USD, ale mnohem víc a čím větší částka, tím větší problém to dostat zpět. A když si pak přečtu pár novým článků a zjistím, že trhem prostě hýbou ti velcí hráči, tak mi to prostě přijde jako sázka do loterie uhádnout ten směr, kterým jdou ti velcí hráči.
Tak proto se teď cítím beznadějně a nemám chuť jít do dalšího obchodování s ostrými penězi. Sice jsem psal, že jsem se s tou ztrátou smířil, ale myslím na to dost často, protože ta částka nebyla malá a prostě mám problém na to zapomenout. 
Všem úspěšným traderům paleček nahoru 

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:Denne vysledky
« Odpověď #1072 kdy: Pá 02 Březen 2012, 21:44:42 »
Tak prejdi na demo. A to ze cim vis vic, ze vis min, je naprosto normalni, to plati prakticky ve vsech oborech a forex neni vyjimkou. Taktez se stale ucim nove a nove veci.  ;)
do tradingu davat jen fiannce co jsou volne, nedoporuciji decimovat rodinny rozpocet to vas psychyka pak potahne dolu.

Zatim trenujte a klidne si zalozte demo a sjedte si presne v kopii signaly a nechte ucet jen na tuto jedinou vec a snazte se dodrzet vse stejne. Na demu to bude bez psychyky a uvidite. na live prejdete pak az si bude te jisty s demo a mate vystarano.

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:Denne vysledky
« Odpověď #1073 kdy: Pá 02 Březen 2012, 22:49:00 »
Dneska uz to bylo lepsi jako vsera.
na signalech mame zisk +61 pip na EURUSD

a soukrome se mi podarilo jeste dalsich +63 pip a +47 pip opet EURUSD

takz ebych to videl na docela pekny zaver tydne.

Offline Jofiel

  • LITE/REAL účty
  • Full Member
  • *
  • Příspěvků: 154
  • Karma: +5/-0
    • Zobrazit profil
Re:Denne vysledky
« Odpověď #1074 kdy: Pá 02 Březen 2012, 23:04:39 »
skusam nieco nove, nejde o hrabanie pipov doslova, preto tie 10 pips obchody :) ale takto je to aspon viac istejsie.

LITE+REAL

Trading is not easy but it is simple!

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:Denne vysledky
« Odpověď #1075 kdy: Pá 02 Březen 2012, 23:07:51 »
to vypada velmi dobre, pekna prace. Ty vychytany casy jsou take mazec  :)

Offline dupisek

  • LITE účet
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 1 042
  • Karma: +11/-0
    • Zobrazit profil
    • Easy Peasy
Re:Denne vysledky
« Odpověď #1076 kdy: Pá 02 Březen 2012, 23:26:29 »
Tak prejdi na demo. A to ze cim vis vic, ze vis min, je naprosto normalni, to plati prakticky ve vsech oborech a forex neni vyjimkou. Taktez se stale ucim nove a nove veci.  ;)
do tradingu davat jen fiannce co jsou volne, nedoporuciji decimovat rodinny rozpocet to vas psychyka pak potahne dolu.

Zatim trenujte a klidne si zalozte demo a sjedte si presne v kopii signaly a nechte ucet jen na tuto jedinou vec a snazte se dodrzet vse stejne. Na demu to bude bez psychyky a uvidite. na live prejdete pak az si bude te jisty s demo a mate vystarano.

Rodinný rozpočet decimovat nechci, nevím co by to udělalo s mou psychikou, takže zatím pojedu jen to demo. Jediný účet kam bych teď poslal nějaké peníze by byl ten tvůj PAMM účet a doufal, že z toho bude nějakej dolárek.

Jinak já dneska kasíroval na libře  :)
Jeden účet 300USD s lotem 0.2 a druhý účet 500USD, ale tam je to trochu agresivnější, lot 1.5. Obojí demo, a obojí s mou novou strategií. Momentálně koukám, že na tom 500USD účtu jsem díky nové strategii za tento týden v zisku 50USD  ;D
Mám ještě otevřený euro na long a je -110pip, tak uvidím co z toho bude příští týden.

Tak ještě pár týdnů takto a uvidí se, třeba mi to zvedne sebevědomí  :)
Všem úspěšným traderům paleček nahoru 

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:Denne vysledky
« Odpověď #1077 kdy: Pá 02 Březen 2012, 23:31:57 »
Vsechno je to tak z 80% o psychyce  :) Halven to neuspechat hezky pekne otestovt a az si budes jisty, ze to zvladas muzes zkusit neco live.

Offline dupisek

  • LITE účet
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 1 042
  • Karma: +11/-0
    • Zobrazit profil
    • Easy Peasy
Re:Denne vysledky
« Odpověď #1078 kdy: Pá 02 Březen 2012, 23:39:06 »
No já teď fakt nemám chuť obchodovat live, takže pojedu demo hodně dlouho. Takže budu mít spoustu času to otestovat. Takový to, že musím začít obchodovat co nejdříve, z toho už jsem vyléčenej, mám z toho neskutečnýho bojara, že bych to zase projel.
Všem úspěšným traderům paleček nahoru 

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:Denne vysledky
« Odpověď #1079 kdy: Pá 02 Březen 2012, 23:45:44 »
Alespon neco presvedcio, ze dodrzovat MM se prost emusi, jinak te to sezere. To je udelaisi vsech, ze dobre minene rady se neradi poslouchaji. Tak sna dto byl posledni excess.