Nejdříve ten čekající pokyn.
On je také nazýván jako BUDOUCÍ PŘÍKAZ (Sám používám tento termín).
Prakticky se jedná o čtyři možné varianty 2xBUY a 2xSELL oba v kombinaci LIMIT a STOP. Všechny tyto příkazy jsou spuštěny až v okamžiku, kdy se cena na trhu dostane na vámi zadanou hodnotu VSTUPU do obchodu.
Tyto příkazy se totiž nespouští (Nevstupují) do obchodu ihned, ale čekají až na zadanou hodnotu ceny trhu.
A jen pokud tato vámi zadaná vstupní cena do obchodu nastane spustí se (Exekuuje) tento příkaz a stane se z něj klasický Vám dobře znamý LONG (BUY) nebo SHORT (SELL) obchod. Pak již vše běží jako obvykle.
Do doby než se spustí budoucí příkaz jde KDYKOLI příkaz zrušit a ten se smaže bez jakýchkoli poplatků. A taktéž do spuštění není počítán žádný spread ani swap.
Tedy u budoucích příkazů zadáváte hodnotu na které chcete, aby příkaz vstoupil na trh kdy předpokládáte, že se k vaší zadané hodnotě trh dostane a pak udělá to co si představujete, bude pokračovat nebo se otočí zpět.
Osobně tyto typy příkazů požívám velmi často jelikož jsem zvyklí čekat na konkrétní hodnoty a pak vstupovat. Myslím, že jich mám více než přímo vstupovaných na trh.
Když zadáváte budoucí příkaz vyberete například SELL (prodej neboli SHORT) a systém si podle vámi zadané vstupní hodnoty sám řekne, zda vámi zvolený SELL LIMIT či SELL STOP je dobře. Pokud není vyberte ten druhý SELL. 4asem poznáte hned, co máte přesně napsat. Na tohle už máme rozpracovaný článek, kde jsou jednotlivé hladiny popisovány. Zatím to určite stačí znát takto.
Dává to smysl?