Autor Téma: Scalping  (Přečteno 34224 krát)

Offline SilverLine

  • LITE účet
  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 17
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Scalping
« kdy: St 30 Červen 2010, 08:59:25 »
Ahoj,

při svých toulkách světem forexu, jsem zabloudil i do temných zákoutí. A nalezl tam scalping.
Už jsem zjistil že brokeři z něj nejsou nadšení a klidně zavřou můj účet.
 Jak je to tady na Liteforexu, smí se nebo nikoli, a od jaké chvíle se dá moje taktika považovat za skalpování?
Například dnes jsem zbrkle otevřel pozici ale ceny začali cestovat více do stran a dolů, tak jsem si vyčíhal moment kdy jsem byl něco malinko (cca pár centů) v zisku a zavřel. Je to skalpování či nikoli. Pozice byl otevřena asi tak 5 minut možná méně.
jeto pořád jen demo a ještě minimálně 3 měsíce , spíš víc bude, tak se snad nic neděje, ale až pojedu real tak bych nerad přišel penízky kvůli banální chybce.  8)

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re: Scalping
« Odpověď #1 kdy: St 30 Červen 2010, 09:18:38 »
Je pravda, ze tyhle praktiky nejsou mezi brokery oblibene, ale co vim, tak tohle problem nejak zasadni neni. Exestuje sice vec, ze rozdil mezi vstupem a vystupem by mel byt elespon 3 pipy, ale neni to nijak zasadni, protoze i BreakEven by pak ztracel smysl.  Casove je to jedno jestli zavres za 1 minutu co za mesic, to nehraje roli. Broker ma tak jako tak z tebe swap takze kdyz udelat 30 obchodu nebo 3 tak je milejsi mit 30.
Jen bych se drzel pri scalpingu mit vetsi rozdily jak 3 pipy na kontrakt a nemuze nastat problem.

osobne me scalping vubec neoslovil a anejsem ani intradenni obchodnik, spis se zameruji na denni obchodovani, ale zacinal jsem taktez scalpingem a intradenne. Ja mam radsi pri obchodovani svuj klidek a pohodicku a to u scalpingu proste neni  ;D. Ale znam lidi co jedou jen to a vyhovuje jim to tak.

Offline vawaver

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 626
  • Karma: +11/-0
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re: Scalping
« Odpověď #2 kdy: St 30 Červen 2010, 09:29:47 »
Scalping je neskutocny žrút času a závisí len na trpezlivosti a dostatku volného času na obchodovanie. Myslím že každý obchodník začína práve scalpingom kým si nájde svoj systém ktorý mu pri obchodovaní najviac vyhovuje.

Offline SilverLine

  • LITE účet
  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 17
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re: Scalping
« Odpověď #3 kdy: St 30 Červen 2010, 09:35:01 »
Já zatím taky slavil nej úspěchy v denním obchodu, dnes jsem poprvé zkusil držet přes noc ale nepodařilo se. Jinak řečeno -
"Mám hodnýho psa, ale páníček má nervy v pr... ."  ;)
Tak u toho nesmím sedět abych  dodržel taktiku. Prostě nastavit kouknout zda vše běží jak má, shodit na lištu a čekat jestli bude zlaté vejce nebo jen další zkušenost.

Děkuji za odpovědi,

SilverLine

P.S. času moc není tak asi nebude ani scalping  :)


Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re: Scalping
« Odpověď #4 kdy: St 30 Červen 2010, 10:13:15 »
Jo nervy a obchodovani, to je vecne tema  ;). Tohle proste musi obchodnik zvladnout a naucit se drzet byt na uzde jinak se mu to muze vymstit. vstupuje zbrkle, vystupuje driv nez ma a dela zbytecne chyby.

Tohle je pro scalping temer vrazedne kombinacec 8).

Kazdopadne, to chce testnou si to na demu a uvidis, ze na LIVE je to o mnoho horsi. Ale ne prave, ze by se delo neco zasadniho,a le protoze budou tezce pak pracovat nervy a proto je dobre testnout si to na demu a pak na malym uctu na LIVE, protoze tve chovani se zmeni budes daleko nervoznejsi. A pokud bys do toho nasypal hned spoustu penez muze to dopadnou t spatne, pokud pak pomalu zacnes s centama, tak i kdyz se to budes ucit pripadny problem nebude zasadni a ty se to postupne pekne naucis zvladat s nervama. Prosel si tim snad kazdy, jen nekteri nemeli moznost jet LIVE na malinkych uctech a pak to dost bolelo.

Na demu se totiz psychyku bohuzel nenaucis to je problem demoverze "nejde totiz o tve prachy" a to je ten psychologicky blok.

Offline SilverLine

  • LITE účet
  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 17
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re: Scalping
« Odpověď #5 kdy: St 30 Červen 2010, 13:17:21 »
Já doufám že jo, že se na demu aspoň trochu uklidním. :o Je to pro mě adrenalin jako "sviňa" i tak.
Když na to koukám tak sleduji každý pohyb a "prst pořád na spoušti" a to je právě ta chyba! Zmatkuji dělám hrubky. Dnes už bych prodělal gatě.  :) v špatné pozici jsem zůstal místo abych to zavřel, z dobré jsem unáhleně vyskočil. Až začnu s Live účtem si začnu na 200 euro nebo USD a pojedu opatrně po centíkách protože jinak si za ty peníze ani neužiji zábavu, natož abych něco, byť malého, vydělal.  ;D
Přesto konstatuji jako strarý PC pařan, že tohle je největší pecka co jsem zatím kdy hrál.  8)

SilverLine

Offline vawaver

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 626
  • Karma: +11/-0
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re: Scalping
« Odpověď #6 kdy: St 30 Červen 2010, 14:03:40 »
S tym ze je to dobry adrenalin naprosto suhlasim.
Ked som zacinal obchodovat, bol to skutocne hlboky adrenalinovy zazitok a ziadna z hier sa mu nepriblizuje prezitkom.
Ale casom ked si clovek najde svoj system, ktory mu vyhovuje a funguje, a taktiež dodrzuje Money Management (MM), daleko viac sa ukludni a berie to ako normalnu sucast a ten stres uz nie je taky ako v prvopociatkoch.

Na Forex treba urcite klud, nenechat sa ovplyvnovat vonkajsimi vplyvmi a nezmatkovat. Vtedy clovek urobi menej chyb.

Pamatam si na svoje zaciatky a tiez som prezival rozlicne stavy, od euforie z uspechu, po tecuci pot medzi lopatkami zo stresu.  8)

Ale urcite to stalo za to vytrvat a venovat sa Forexu dalej. Som rad ze vposlednej dobe tie stresove stavy opadli na minimum a uzivam si stastne chvile.  :)

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re: Scalping
« Odpověď #7 kdy: Čt 01 Červenec 2010, 00:17:41 »
No jak pise kolega, u me uz to dneska neni o tom adrenalinuru to uz jako rovnopravny business a pirstupuji k obchodvani tak, ze stres musi pryc. Dokonce jsem mel i stav, kdy zjsem proste byl ve stresu po tlakem z realneho zivota, tak jsem obchdovan zapichnul a temer mesic, jsem vubec na platformu nehrabnul. A bylo to to nejlepsi co jsem mohl udelat. Pritom jsem se uklidnil a prakticky od te doby se nasla jina technika na obchodovani a dost solidne se dari.

Chce to proste na psychyce zapracovat to je pravdu hodne dulezita vec. Az dospejes do faze, ze na DEMu uz ti stres nic nebude rikat tak se da rici, ze je cas zkusit LIVE. Tam zase do stresu dojdete zvlaste kdyz vas bude drtit nekolika denni propad  ;) a zacne clovek znova prakticky od nuly. LIVE je opravdu jiny nez DEMO, ale ja bez dema ani ranu, stale ho pouzivam na testy i kdyz mam x LIVE uctu.

A kdyz uz jsme u toho scalpingu a adrenalinu, tak moje prvni zacatky byli na uctu, ktery ma nejmensi MINI loty a tak jsem scalpoval a scalpoval a pak se neudrzel sel jsem do lotu a co obchod to 50-100 USD pak zase nejaka ztrata a tak dale az jsem smaznul prvni livko. Ale velmi cenna zkusenost a pro me velmi poucna  :-\. To me jeste nejaky NANO ucty (Ty jsou na LITEForex kontech) nic nerikali a o MM jsem si myslel, ze je Merylin Monroe  8).

Mozna i proto scalping uz opravdu nemusim a vubec me nesedi.

Pokud ti to vsak sedi jen dobre, ale chce to vedet co clovek dela a drzet se strategie a neblaznit.

Offline SilverLine

  • LITE účet
  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 17
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re: Scalping
« Odpověď #8 kdy: Čt 01 Červenec 2010, 09:50:56 »
Dnes, respektive včera sem si udělal takový mini účet.  8)
Dal jsem si jen 3000, a začal to zkoušet s malými částkami. Pořád jedu na na dvojitá dna a ještě jsem na razil na takové stále se opakující oblouky, nevím jak bych to řek. Něco jsem skalpoval a něco bylo tp.
Tady jsou výsledky, mrzí mě psychicky nezvládnutá  velká ztráta u GBPJPY viz.obrázek.
Ale, to se poddá  :)
Mimochodem, vždy mám trošku problém začít obchodovat, prohlížím grafy koukám na kurzy, a ne a ne se do toho pustit. A pak mám přesně opačný problém, když začnu nevím kdy toho nechat a ztrácím přehled. Vím že bych neměl riskovat než 2% účtu a dělat tak jeden možná dva obchody denně, možná tři za dva dny, ale nedá mi to.  ::)

SilverLine

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re: Scalping
« Odpověď #9 kdy: Čt 01 Červenec 2010, 11:17:41 »
Jestli budes chtit akceptovat nejake ty rady okolo je na tobe, zkusim to napsat, kdyz ti to bude vadit dej vedet zdrzim se komentaru.


No priznam se, ze je to dost divoky, vysledek ukazuje, z eto vydelava, ale to riziko je nepredstavitelne. nemate vubec dodrzeny MM. uvedomte si, ze si jde te pro treba 5 pipu, ale davate v sanc potencionalni ztratu nepredstaviteln evyzsi nez je potencionalni zisk.
napriklad obchod 4376718 dosel jsi si pro 5 pipu. evidentne zavreno rucne, pritom puvodne to melo jit na 17 pipu. SL mas 13 pipu, takze zde je vsechno va naprostem poradku, jen to rucni zavreni mi nesedi, ale dobra vyslo to.

obchod 43744437 to je ten spatny tvuj, mas potencial na PT 13 pip ale ztratu na SL nastavenu na 67 pip !!! to je 500 %. Ne ze by to neslo takto mit, ale znamena to pomer 1:5 tedy staci jeden spatny a musim mit 5 dobrych, aby jsi byl na stejno.

Tohle jde udelat, ale nemuzes to me podle mit na scalpingu to te sezere. Scalpig bys mel mit predpokladam minimalne 1:1 nebo i lepe. Jenze to te zase pekne sezere zpetny propad po vstupu kdyz nebudes mit suprove osetreny vstup protoze budes mit hrozne utazeny SL.

A podivej se jak je to s dalsimi kontrakty ani tvych 8 obchodu, kdyz sectes ti nenahradi tu ztratu co se stala kdyz to vypadlo na SL. Tedy tady nefunguje ani pomer 1:8.  Samozrejme, to ze to vypadlo na SL neni chyba to je normalni jev a musis s tim kalkulovat. ty pises, z eto byla tvoje chyba, ale podle me to chyba neni, aproto kdyz nastavis tak kontrakt nezastavujes v behu. Osobne to delam velmi nerad a kdyz uz zasatavim tak zcel avyjmecne a to jeste obvykle bud na BE nebo v zisku. Ztraty patri k forexu a musis se s nimi naucit zit a ghlavne s nimi pocitat, jinak to nejde.

Predpokladam, ze tvuj argument bude, ze tu ztratu zastavis driv, ale to je spatny argument protoze od toho tam mas prece SL jinak bys ho ani nemusel pak davat a sedet u toho furt, coz je samozrejme nesmysl. Ale to je i tak udel scalpingu.

Treba ja dneska aniz bych i toho sedel udelal na dvou kontraktech +50 a +79 pip (vcera zadavane dneska uzavirane na PT) a muzes mi verit, ze sice grafy mam pustene neustale, ale delam u toho kybliky jinych veci. nebot neuzaviram obvykle kontrakty pred PT. Obcas se samozrejme stane, ze se to mrcha otoci i jeden pip pred PT, ale to proste take nekdy takhle vyjde, jindy zase mam otocku jeden pid nade mnou. Ale samozrejme, tohle zase pouziva jine technologie vstupu a SL s PT jelikoz je to denni obchodovani.

Navic kdyz pojedes scalping treba jak je videt na tom poslednim obchode tak si vsimni, ze ty podstupujes veskere riziko a kontrakt te stoji na sreadech 2 pi, ty vydelas taktez 2 pip, tedy 100% sveho zisk davas zpet do platformy. to urcit eneni dobry obchod s tim ze rizika mas veskera ty. To je ale vseobecna nevyhoda scalpingu. podl eme je to naprosto neumerne riziko. Navic tu mas asi nezadany PT a kdyz si vezmes, treba dneska uz bylo euro nad 1,2300

Z meho pohledu je potreba, aby jsi si vyhral s demem a hlavne prestal zavirat pozice, kdyz si myslis, ze s emaji zavrit. Jelikoz, jsi zadaval PT podle neceho a to se sice sem tam zmeni, ale ne v pomeru 9 rucne zavrenych oproti 4 na PT.

Strategii je spousta a mraky zacinala na scalpingu, ale stejne casem sam zjistis, ze tohle dle me neni cesta jak se prizivit ci uzivit na forexu. Podivej kolik casu ti to sezralo od 7 do cca 17 s vysledkem cca 50 pip (odhad). No zkusis si to pak na LIVU a uvidis, jestli se ti to bude vyplacet s tolika investovanym casem. Treba budes patrit k te mensi casti, co dokaze dovest scalping k dokonalosti.

osobne treba zacela vyjmecne zadavam kontrakty na mene nez 40 pipú a podle analizy mam treba prumer na kontrakt 75 pip pri relativne hodne vysoke uspesnosti.

Kdyz budes mit pak LIVE ucet, tak budes mit i pristup do specialni sekce urcene LIVE uzivatelum a tam jsou signaly davany presne jak jsou zadavany  (je to jina startegie, nez me hlavni) i s tim jak je pozice pripadne rizena verejny popis jsem daval sem http://forum.liteforex.cz/index.php/topic,44.0.html  . To si potom muses nastudovat jak vypada denni obchodovani trochu riznute na intraday. Tam je zase MM delal jeste jinak a je zajimave sledovat co to dela.

Offline SilverLine

  • LITE účet
  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 17
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re: Scalping
« Odpověď #10 kdy: Čt 01 Červenec 2010, 12:00:16 »
Ahoj,

děkuji za obsáhlou odpověď. Je pro mě velice důležitá. Musím ji přečíst ještě několikrát aby mi došlo vše co přesně říkáš.  ;)
Ještě plně nechápu některé zákonitosti. Že nemůžu u PC sedět pořád je jasné i mě.  :) a nechci se zabývat v buoucnosti scalpingem. Chci aby to podle mého běželo více méně samo.
S tím nastavováním ztrát a zisků mám docela problém, snažím se někdy a řek bych že docela často, naskočit do pozice a  jen zadám ztrátu od oka a potom jí doladím - A TO BUDE ASI TA CHYBA. (pořád ve mě je ten pocit že když něco neudělám okamžitě tak je to špatně a to je špatně .)
Měl bych také používat víc kalkulačku na hlavní stránce Liteforexu
Neumím dostatečně rychle počítat poměry v riziku. A zapomínám se vracet.
Dnes zkouším porovnávat právě riziko ze ztrátami. Pořád nějak nemůžu najít ten správný poměr.
To je zatím asi vše a jdu si študovat tvou odpověď  :)
Ještě jednou děkuji

SilverLine


Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re: Scalping
« Odpověď #11 kdy: Pá 02 Červenec 2010, 01:44:23 »
Neni problem, kdyz je trochu casu, tak se da odpovedet obsahleji :).

Take si kolikrat ctu veci vicekrat, aby vlastne pochopil co tim autor chtel rici. Snad se to ti podari rozlustit :)

Presne jak rikas, forex tu neni od toho sedet u toho cely den a vymlatit z toho kapital prakticky vydřeně. Dojdes pak casem ze by melo byt vhodnejsi obchodovat mene, ale s vetsim ziskem, samzorejme, ze to znamena zmenit mysleni a pocitat se stratama. Da se pak dosahnout pekne zajimavych vysledku.

Psal jsem to uz do prezentace vysledku, ale ty dva kontrakty co jsem psal rano byla evidentne predzvest a vypadlo z toho odneska velmi peknych 1350 pipu. Tohle ti udela prave az denni obchodovani nebot scalpingem, bych se u toho udrel. Navic treba zlato na scalping, je podle me naprosto nevhodnym parem a zlato je jeden z mych trech obchodnich paru. OPvsem krasa je to, ze jsem odjizdel s tim, z emam dva zavrene kontrakty a kdyz jsem se vratil mel jsem jich zavrenych dalsich 9, takze kdyz to vezmu na straveny cas u platformy a celkeovy zisk na hodinu, tak jsou to ty vysledky ktere bys mel apikovat i ve svych obchodech. Tedy, ze obchodovat s mensim casovym usilym, ale za to presneji.

Pises jen zadam od oka SL a PT. Tak tady bude presne jak rikas neco spatne, ztraty ani PT se proste od oka nedavaji. Respektive i davaji, ale to uz pak mas zkusenosti tak, ze mrknes na graf a vis, co kam dat bez nejakeho zsadniho premysleni. K tomu urcite take dojdes zkousenim a sledovanim grafu.

zcela urcite se toho pocitu,"ze se neco neudela, je spatne" zbav co nedrive, je lepsi do obchodu nevstoupit, nez vstoupit blbe. Pak to musis zachranovat a mas s tim pak daleko vice prace. I kdyz take se mi to kolikrat stane a pak si rikam, mel jsem tam jit pekne by to vyslo...

sleduj si sve obchody a analizuj si jaka je uspesnost a RRR. A predevsim, kdy zuz obchod uzavres rucne, sleduj cobchod dal, aby jsi vedel jak s etrh zachoval po tve reakci (ne, ze by si trh nejak ovlivnil :) )

Stanov si take nejako hranici, ktere chces dosahnout a te se drz. Ja mam treb ahranici prumerne 30 pip za den. Ale to neznamena, ze ty pipy musim vydelat, ale je to prumer, ktery me musi vychazet a nektery den proste z trhu vytahnu daleko vice a jindy treba vubec nic ci ztratu.

No zkus si to sesumirovat a zkus to pak na demu aplikovat, zda je to pouzitelne ci nikoli. A az si budes jisty, ze to jde, prejdes na LIVE a potrenujes psychyku :).

Offline SilverLine

  • LITE účet
  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 17
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re: Scalping
« Odpověď #12 kdy: Pá 02 Červenec 2010, 19:25:38 »
Děkuji za další rady,

začíná mi dnes dovolená a zítra ráno odjíždím, pár dní na to budu myslet teoreticky.  :)
A myslím, že to je dobře, že chvilku nebudu obchodovat. Zkusím si lépe sesumírovat MM a RRR. Je faktem že se pořád snažím dosáhnout zisk.
pipy nepočítám a nevracím se k zavřeným obchodům, respektive už je nezkoumám nijak moc, jen velice zběžně.
Vylepším to  :D

Zatím ahoj po svátcích

SilverLine

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re: Scalping
« Odpověď #13 kdy: Pá 02 Červenec 2010, 23:40:16 »
Ono ted sis nadherne odpovedel sam. Ale je dobre, ze vis, kde je chyba a jsem si toho vedom. Ted na tom jen zapracovat a mas vyhrano. Dokonce ted bezi zxajimava akce na live, tak poslem nejake informace newsem at je o cem premyslet.  Hlavne v klidku si jet demo neblaznit a postupne se do toho dostat. Vim jak je tezke se obcas udrzet na uzde.

Offline cadmaker

  • V.I.P.
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 559
  • Karma: +19/-0
    • Zobrazit profil
Re: Scalping
« Odpověď #14 kdy: St 08 Prosinec 2010, 00:21:51 »
njn, scalpingem jsme prosli asi opravdu vsichni :-)
a take se mne libila poznamka "nejlepsi hra jakou  jsem kdy hral" :-) to jsem taky rikal :-) ze jo vawaver ?!? :-)