Autor Téma: indikátory  (Přečteno 60405 krát)

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:indikátory
« Odpověď #45 kdy: St 30 Březen 2011, 11:32:39 »
No chyba je, ze ty das info az po tom, co to zadas, zkus se zeptat pred tim. Ale nepis jen, dal bych tam long co vy na to. Ale napis, dal bych tam long, z toho a toho a toho a toho duvodu. Tim totiz nemuz uhnout z argumentu a sam sebe balamutit pak, ze jsi to tak a tak myslel. Neni to buzerace, ale opravdu dobry pristup pro tve dobro. Sam vim, jak je psychyka hlodava potvora a pak sem sebe obalamutis, zes to myslel tak a tak a to druhe nebylo az tak podstatne a najednou uz obelhavas sebe. To je spatne sazmorejme. Hezky si to napsat co te k tomu vedlo a nemas se na co vymluvit. Mrkni se na ty nase signaly co posilame, tam je to i s vysvetlenim proc tomu tak je a nikdo pak nemuze rici, ze jsme to mysleli jinak. Tak to proste v tu dobu bylo a nejede pres to vlak je to uz napsane.
Protoze jinak neni moznost ti nejak rozume pak poradit.  A kdyz to podas takto, tak ti reknem treba, ze CCI bylo pod carou a tendecne klesajici, ze tam to longove neni, kanal zase longovy je, tedy mas tam rozpor a tedy nedavat tam treba ten long. Jenze takto nevime, ktery presne okamzik tam byl videt, kdyz jsi to zadaval. Ono zpetne analizovat vstup je jednoduche, protoze vidis uz co to udelalo a nehodnotis vstup, ale uz beres v uvahu i aktualni situci nebot te to chte nechte ovlivni. Ackoli se snazime urcite to jakoby nevidet.

A nezapomen, jak psal Ondra, cim vice dobrych duvodu ke vstupu, tim mensi riziko pripadne ztraty. Takze ne jen jeden argument, jak presne Ondra uvadel.
« Poslední změna: St 30 Březen 2011, 11:34:10 od Stanicio »

Offline Petr1234

  • LITE účet
  • Sr. Member
  • *
  • Příspěvků: 305
  • Karma: +3/-0
    • Zobrazit profil
Re:indikátory
« Odpověď #46 kdy: Čt 28 Duben 2011, 14:24:00 »
Pánové mám další začátečnický dotaz , znáte někdo tento indikátor -EMA Cross Trader: ? Je k něčemu , našel jsem ho na prodej za necelé 2000 Kč. Dá se někde stáhnout zdarma ? Děkuji Petr1234


Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:indikátory
« Odpověď #47 kdy: Čt 28 Duben 2011, 21:50:09 »
Pánové mám další začátečnický dotaz , znáte někdo tento indikátor -EMA Cross Trader: ? Je k něčemu , našel jsem ho na prodej za necelé 2000 Kč. Dá se někde stáhnout zdarma ? Děkuji Petr1234

Ja se divim, proc furt hledas nejaky Black box (cernou skrinku s neznamymi vstupy a vystupy)? Takovych "zarucene ziskovych" systemu ti programator za mesic napise 10. Mas tam dokonce nekdy i vraceni penez, coz zase vetsinou nefunguje a kdyz ti to nahodou ten mesic dva funguje, tak to zpropagujes dal a prodejce ma dalsi prachy jen z prodeje.

Vazne poloz si jedinou logickou otazku. Kdyz ten system je tak vydelecny jak uyvadeji jeho statistiky, proc ten tvurce prodava ten script dal? Protoze vydelkem z chodu scriptu musi vydelavat tolik, ze nema zapotrebi cokoli zverejnovat a riskovat, ze trh na tu situaci zareaguje a pouzije jeho myslenku a jemu prestane script pak fungovat.

Je to opravdu jednoducha otazka a jeste jednoduzsi odpoved. Nespolehej se na druhe, nauc se sam reagovat na trh a kdyz uplne vsechn pujde proti tobe, budes minimalne vdycky vedet, proc jsi pripadne prodelal, nez kdyz spustis script a bude cekat zda se to otci k lepsimu, ale nikdy nebudes vedet proc se to stalo.

Krizeni MA prumeru je dokonce strategie primo v MT4 jako ukazkovy script i  popisem (mj, nefunguje nijak zavratne) nedivil bych se kdyby to bylo jen nejak upravena myslenka a draze prodavana duverivym traderum.

v googlu j etoho kybliky na ten dotaz, netusim o co presne ma jit http://www.google.cz/search?q=EMA+Cross+Trader&rls=com.microsoft:cs&ie=UTF-8&oe=UTF-8&startIndex=&startPage=0&qscrl=1

Offline Miloš

  • LITE účet
  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 13
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:indikátory
« Odpověď #48 kdy: Ne 18 Prosinec 2011, 18:40:07 »
Ahoj,
jsem začátečník a rád bych se Vás zeptal na platnost TL. Pro příklad si vypůjčím graf od Ondry (snad mu to nebude vadit).
V bodě D, u svíce kde je červený obdélník, je jasně vidět prolomení TL. (Ve všech materiálech je popsáno, že pokud dojte k uzavření ceny nad/pod TL, S/R, tak tyto úrovně přestávají platit a je potřeba je znovu překreslit). Takže v tuto chvíli kdy uzavřela svíce by se měla TL překreslit. Ale jak? Tak jak jsem ji namaloval červeně nebo už je to změna trendu a měla by se kreslit tak jak je ta modrá? Dopředu říkám, že ta modrá se mě vůbec nelíbí a zdá se mě taková divná. Pokud by to nebyla změna trendu, tak kam by musela cena jít, aby to byla změna trendu na tomto TF. Zkuste prosím brát graf jen do té svíce kde je ten červený obdélník (v tento moment totiž nikdo nemohl vědět, že se cena opět vrátí pod TL).
Dost v tomto plavu a nejsem si jistý jak to mám dělat, takže děkuji za každou radu.

Miloš

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:indikátory
« Odpověď #49 kdy: Ne 18 Prosinec 2011, 20:51:22 »
Ono to mate celkem jednoduche, zapomente na materialy, nic na grafech neni dobre ani spatne, vse kreslite sam a tak neni nejmensi duvod se tim trapit, ze to nekdo presli tak a nekdo jinak. Jen se snazite si to namalovat tak jako nejvice ostatnich lidi za predpokladu, ze pojedou stejnou taktiku jako vy.
I tady na foru se na tom neshodneme a to jen hrozna malinky zlomek trhu.

Musite si proste najiti to sve co chcete na grafu videt to si zakreslit a pak podle toho obchodovat.

Ja nastinim svuj pohled na vec ktery ale taktez ne vzdy dodrzuji.
Jedno z dobrych pravidel rika, ze TL by mela mit alespon 3 operne body, pokud je nema je to jen orientacni TL. Tohle ne vzdy dodrzuji. ve vasem pripade na svicce D nelze zakreslit nic, jelikoz nemate ani druhy operny bod, mate jen prvni ten na tom A. Tim pro vas ohledne toho co chcete vedet jen ke svicce D skoncilo a nic nekreslite a cekate.
Druhy operny bod je videt nekde az na svicce E, kdy uz je vyprofilovany vrchol ktery jde pro TL pouzit.

Tak jako tak ja osobne treba TL stare nemazu az do neaktualnosti a tu prvni TL bych tam nechaval zcela urcite az jeste dal za bod H, protoze pro me i kdyz je prorazena je stale aktualni silna linie jelikoz se z ni pri prurazu stava supportni TL. Coz se pak i na svicce F potvrdilo, ze bych mel dobre.

On nikdo vam opravud nerekne co je dobre, zvlaste TL jsou desne subjektivni veci, stejne jako trouhelniky range pohyby, protoze TF je x a pohledu traderu jeste vice.
Takze je potreba si kreslit a kreslit a kreslit az najdete to co v tom grafu vy sam vidite.  Amaterialy co stete nebo vidte na foru slouzi pro prvotni predstav ne jako dogma, rpotoze by vam to stejne v tradu moc napomohlo.
Casem uvidite ze vse co jsem nasúal je pravda a ze uz ani zadne TL nebudete potrebovat kreslit, nebot je uvidite na grafu i bez nich jen co s ena graf podivate. A kdyz je zakreslite, tak je tam mate pro potvrzeni toho, co jste tam videt predtim, aby jste se "nemohl" vymlouvat az se vam to bude zdat ze je to spatne.

Ale i tak ze prekreslite mraky car, jak vam prestanu platit, je naprosto normalni.

p.s. ta modra cara co se vam nelibi je naopak velmi hezky prudky pohyb a urcite bych tam po nejakem naznaku ustaleni daval short jak by tu modrou prorazelo.

Offline Miloš

  • LITE účet
  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 13
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:indikátory
« Odpověď #50 kdy: Po 19 Prosinec 2011, 09:34:02 »
Děkuji za odpověď. Takže ta červená TL je neplatná i když jsou tam tři doteky?

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:indikátory
« Odpověď #51 kdy: Po 19 Prosinec 2011, 11:19:34 »
To je vec nazoru vy berete spike jako dotyk, ja spike jako dotyk neberu. Pouzivam CLOSE nebo OPEN ceny protoze pokud jedete na prurazy ani jinou moznost nemate. Pokud pouzivate spike, tak musite naopak obchodvat jiz pohyby pres caru a ne zavreni nad (pod) carou. Ale to je zase vec nazoru, nekdo pojede jak cary na spikach a k tomu zavirani nad pod carou.

Sam uvidite, co vam vychazi lepe pro oko. V pripade close a open cenach se vam cara meni podle pouziteho TF a nebyva to malo, ale co ja mam nasledovano je pro me presnejsi. spike je klidne i nahodny pohyb pred hlavnim pohybem a me odfiltruje spoustu balast co je na grafu.

Takze a meho hlediska ta cervena nema dva dotyky tak jak je namalovana (musely by jste ji vlevo dat dolu a z vaseho ano. takze u me to neni jeste nijak zasadni trendova cara kdezto u vas uz to bude platna.
Tady vidite, jak jsem psal predtim TL je desne subjektivni vec a co trader to nazor. k tomu prectete dalsi literaturu a mate z toho gulas  :( . Jak jsem psal zkuste se oprostit od literatury (nerikam zavrhovat, literatura je dulezity zdroj, jen na ni proste ted nemyslet, delate totiz price action techniku) a kreslete si sam zpetne na grafu a sledujte kde by jste tu caru udelal. posunte si graf klidne nekam na rok 2008 a postupne po svickach si kreslete cary a nechavejte je tam pak je smazete a testujte, zda ten vas nakres sedi pro vasi strategii ci nikoli. A to vas nauci vic jak dvacet knih.
Zkuste si to s temi tremi dotyky, ci s dvema dotyky a na ruznych TF, doporucim na EURUSD ne mene nez 1H ci idealne vetsi 4H. a pak si to treba jeste zkuste na GBPUSD jiny graf zatim neberte.
klidne si to projdete jednou  a pak se vratte vse vymazte a zase zakreslete znova. Jak ziskate grif ua budete vedet, ze to co pisi je dle me jedna z nejlepsi metod jak se naucit kreslit.
Protoze si zaroven urcite kam chcete aby to doslo a jaky by jste tam daval SL. piste to treba i na papir, aby jste se pak nemohl vymlouvat cze by jste to tam nedaval  ;). Tahle ukazka kresleni bude i soucasti naseho webinare co pripravujeme.

Offline Miloš

  • LITE účet
  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 13
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:indikátory
« Odpověď #52 kdy: Po 19 Prosinec 2011, 12:44:30 »
Tak guláš z toho v hlavě mám, to je pravda  :(  A to ani nemluvím o S/R úrovních. Tam je to pro mě ještě větší hrůza.
Jinak děkuji za ten nápad se zakreslováním zpětně do grafu a následné kontroly. Propojím si dva body, udělám paprsek a budu posouvat po svíčkách (F12) a snad uvidím co a jak dělat.
K tomu webináři, bude to veřejný nebo jen pro VIP členy? A bude třeba zařazen do nějakého archívu k pozdějšímu zhlédnutí?

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:indikátory
« Odpověď #53 kdy: Po 19 Prosinec 2011, 14:22:50 »
Od toho se tu snazime, abychm dokazali napsat napad, jak to zkusit udelat a mit moznost neceho dosahnout.
To s tim posouvam jste pochopil presne i tu F12. Je to nadherny zkusob jak se to naucit a ani moc extra navadi, ze cena je vice mene znama. To ze to clovek nevidi napravo je dostatecny pro ten zaklad a hodne to dokaze pomoci.
A sam uvidite, jak moc budete nejisty co zakreslit a jestli to obchodovat a to je dobre, protoze by vam to melo prinutit premyslet komplexne a ne jen jaka cara se kam zakresli. sama cara o sobe nic neobchoduje je to jen vizualni pomucka. Zkuste ale moc nesvindlovat  ;) obelhaval by jste jen sebe a v budoucnu to ocenite, zkuste proste jednat, jako by to bylo opravdu online.

Webinar nebude jen pro VIP tech tu zas tolik neni (asi 3 pokud se nepletu) ;). Ale bude to ucite v zacatku jen pro Registrovane LIVE obchodniky na ceske a slovenske podpore a podle poctu mist (i webinar ma sve omezeni) uvidime, zda rozsime i dal, ale zatim je to planovane jen pro ty co tu obchoduji LIVE.

Vzhledem k tomu, jak se bezne odcizuji veci na internetu, nepredpokladame, ze bychom verejne davali to co je bonusem pro nase obchodniky nekam primo na net, to si myslim, ze se da celkem pochopit. Navic to chceme udelat interaktivne a hodne osobne, kdy se zapoji i druha strana ke komunikaci k vykladu a nebylo by zrovna vhodne uverojnovat veci co pisi ci rikaji ucastnici. Mame to zatim jako novinku, tazke s eto musi trochu vyprofilovat a neco s emozna i zmeni, ale uvidime, myslim, ze to je neco co muzeme jako bonus nabidnout.

Offline Miloš

  • LITE účet
  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 13
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:indikátory
« Odpověď #54 kdy: Po 19 Prosinec 2011, 15:18:54 »
S odcizováním z internetu máte pravdu. To je bez debat. Pokud to bude jako bonus pro LIVE obchodníky tak to je taky bez debat. Ovšem co mě trochu zarazilo je to, že pokud někdo už obchoduje za peníze tak by měl umět zakreslit TL,S/R,FIBO atd. A to bez mrknutí oka, prostě automaticky. Měl by už mít vypracovaný OS. Jinak to není obchodník ale gambler. Já osobně bych si zatím nedovolil otevřít účet byť i centový, protože výše popsané věci neumím. Přesto ten webinář by pro mě jako pro začátečníka měl obrovský význam.
Jinak moc děkuji za odpovědi!!!!!!!!!

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:indikátory
« Odpověď #55 kdy: Po 19 Prosinec 2011, 22:57:16 »
To mate zcela urcite pravdu. Meli to umet vsichni co jsou LIVE, ale skutecnost je ovsem casto jina.
I muj prvni LIVE co jsem mel jsem to bylo v dobe co jsem nejakou trendovou caru nejenze neumel nakreslit, ale ani netusil co to je.

Ono toho na webinari bude sazmorejme podstatne vice, jak nejake kresleni trendovych car, ale vzhledem k tomu, ze jedna z prezentovanych strategii ji pouziva, tak sazmorejme je i vysvetlovana a ukazovana uz kvuli komplecxnosti.

Nevzdavam se myslenky, ze trader musi nutne LIVE obchodovat.

Offline Balti

  • LITE účet
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 915
  • Karma: +3/-0
    • Zobrazit profil
Re:indikátory
« Odpověď #56 kdy: Út 20 Prosinec 2011, 09:13:39 »
Stancio, prístup k webináru budú mať aj ,,nano,, obchodníci alebo len vyšší level ?
Balti :)

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:indikátory
« Odpověď #57 kdy: Út 20 Prosinec 2011, 09:19:35 »
I s LITE ucty samozrejme. Jen pokud bude velky zajem, musisme nejdrive nejak urcit kdo drive, muze tu byt podle x kriterii, treba i aktivita na foru ci pomoc ostatnim, velikost obchodovani  atp.  Prvni bude stejne takovy testovaci a mene formalnejsi a takovy komunikativnejsi.

Offline Balti

  • LITE účet
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 915
  • Karma: +3/-0
    • Zobrazit profil
Re:indikátory
« Odpověď #58 kdy: Út 20 Prosinec 2011, 09:23:15 »
okej, Dík za odpoveď :)