Autor Téma: Denne vysledky  (Přečteno 834448 krát)

Offline Balti

  • LITE účet
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 915
  • Karma: +3/-0
    • Zobrazit profil
Re:Denne vysledky
« Odpověď #1665 kdy: Čt 14 Březen 2013, 23:45:22 »
tú libru by som potreboval ešte 200 - 300 pip do longu :) potlačte to tam niekto  >:(

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:Denne vysledky
« Odpověď #1666 kdy: Čt 14 Březen 2013, 23:52:34 »
Na to je jednoducha odpoved, magnet  ;D a z toho ti je jasne, ze otencial je dobrych 1000 pip

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:Denne vysledky
« Odpověď #1667 kdy: Čt 14 Březen 2013, 23:57:33 »
Sice jsem dneska prijem na signalech nemeli, jelikoz tam jsme konzervativnejsi, tak byl prijem jen na
Soukrome +73 pip
SISA +72 pip

Offline dupisek

  • LITE účet
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 1 042
  • Karma: +11/-0
    • Zobrazit profil
    • Easy Peasy
Re:Denne vysledky
« Odpověď #1668 kdy: Čt 14 Březen 2013, 23:58:28 »
libra je uz dlouho longov, ceka s ejen na korekci, nectes, co sem pisi  ;), Obrat nastat proste musel a potencial je obrovsky, z toho pujde spousty vytriskat.
Ja proste obchodovat be MM neumim a ani se to odnaucit nechci.100 lotu je pri 10000 USD loterie ne obchod, ale to vis. Ikdyz sance mas podstatne vyzsi nez ve sportce.

Tak to jsem nějak přehlídl, že je libra longová už dlouho. Já zpozoroval long teprve od pondělka.
Já bych si bez MM už samozřejmě taky netroufl obchodovat. Těch 100lotů jsem myslel v té soutěži, tam to ani jinak nejde, když se chce člověk umístit a ze 100USD za 5 dní udělat minimálně 2000USD. Já tu soutěž jedu celý rok a jak jsem psal, občas se najde pár maníků, kteří ze 100USD mají už ve středu odpoledne i přes 7000USD. Proto jsem taky psal, že v téhle soutěži je to o tom, že každý obchod musí vyjít na 100% a to není jednoduché. Proto se mi už do toho moc nechtělo, chtěl jsem se udržet v první desítce, ale je fakt, že se mi z toho prvního místa nechtělo a proto jsem to zkoušel a zase na to dojel. Důležitý je, že to jsou jen demo peníze a že mě to teda nemusí bolet. Akorát moje děti se těšili, že to vyhraju.  ;D
Všem úspěšným traderům paleček nahoru 

Offline dupisek

  • LITE účet
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 1 042
  • Karma: +11/-0
    • Zobrazit profil
    • Easy Peasy
Re:Denne vysledky
« Odpověď #1669 kdy: Čt 14 Březen 2013, 23:59:59 »
tú libru by som potreboval ešte 200 - 300 pip do longu :) potlačte to tam niekto  >:(

To musíš na Stanicia a jeho červený telefon, Petr1234 ho vždycky přemlouval, ale nějak to stejně nepomáhalo.  ;D ;D ;D
Všem úspěšným traderům paleček nahoru 

Offline Balti

  • LITE účet
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 915
  • Karma: +3/-0
    • Zobrazit profil
Re:Denne vysledky
« Odpověď #1670 kdy: Pá 15 Březen 2013, 00:03:38 »
tú libru by som potreboval ešte 200 - 300 pip do longu :) potlačte to tam niekto  >:(

To musíš na Stanicia a jeho červený telefon, Petr1234 ho vždycky přemlouval, ale nějak to stejně nepomáhalo.  ;D ;D ;D
tak  nenápadne naznačil, že ideme na magnet.. to mi stačí :D asi to vybavil cez ten červený telefon :D a ten Petr1234 už neobchoduje? dávno som o nem ,,nepočul,,.

-ja dnes na libre +136  :)


Offline ferkog

  • LITE účet
  • Full Member
  • *
  • Příspěvků: 143
  • Karma: +2/-0
    • Zobrazit profil
Re:Denne vysledky
« Odpověď #1671 kdy: Pá 15 Březen 2013, 00:16:46 »
u mňa aspoň +51

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:Denne vysledky
« Odpověď #1672 kdy: Pá 15 Březen 2013, 00:25:45 »
Ferkog i to je dobry je to pres 50 takze splneno.

Petr1234 sem chodi pravidelne, ale jen nepise.

Magnet je trvale objednany  ;D

Dupisek, to ze je to longoivy mas psane uz na signalech vicekrat za sebou, ze cekame jen na korekci. A po shortu vzdy prijde korekce, takze long je logickym vyustenim situace, co byla neudrzitelne, tim neustalim poklesem.

Offline dupisek

  • LITE účet
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 1 042
  • Karma: +11/-0
    • Zobrazit profil
    • Easy Peasy
Re:Denne vysledky
« Odpověď #1673 kdy: Pá 15 Březen 2013, 00:43:58 »
Dupisek, to ze je to longoivy mas psane uz na signalech vicekrat za sebou, ze cekame jen na korekci. A po shortu vzdy prijde korekce, takze long je logickym vyustenim situace, co byla neudrzitelne, tim neustalim poklesem.

Tak jasně, signály jsem samozřejmě četl, ale trendově je libra shortová, vždyť je nejníže od poloviny roku 2010, takže já to vnímám tak, že i když je hladina 1.6 magnet, po určité korekci může klidně slézt o dalších 1000 pip jako tomu bylo třeba v roce 2008 kdy po srpnovém poklesu přes 1600 pip byla korekce něco málo přes 500 pip a pak následoval pokles kolem 1100 pip a pak po malé korekci opět dalších dva a půl tisíce pip. Chápu, že hladina 1.6 je magnet, ale proč by nyní nemohla být jen malá korekce a pak další pokles klidně o třeba 1300pip? Já jsem v roce 2008 neobchodoval, takže ani nevím co se tenkrát odehrálo, že byl celkový pokles kolem 6000 pip, ale jedno vím jistě. Dodnes nejsem schopen rozpoznat obrat trendu a někde jsem četl, že se o to ani nemám snažit, takže přirozeně vycházím z toho, že když je pohyb nahoru, po nějaké době je zas pohyb dolů a v mém případě když jsem libru zavíral, jsem prostě jen nerozpoznal správný konec toho růstu, protože ten růst pokračoval dodnes a mezitím to snad asi ještě šestkrát slezlo o 50 až 60 pip a zase vylezlo. Ten range mi prostě nesedí, takže to prostě pokud možno zavírám podle nakreslených S/R úrovní a trend line. No a někdy holt nechytnu tu správnou úroveň, ale také se tomu věnuji teprve rok a půl, tak třeba se to časem poddá.
Všem úspěšným traderům paleček nahoru 

Offline dupisek

  • LITE účet
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 1 042
  • Karma: +11/-0
    • Zobrazit profil
    • Easy Peasy
Re:Denne vysledky
« Odpověď #1674 kdy: Pá 15 Březen 2013, 00:50:54 »
Stanicio, ferkog - jinak chlapi, nechci nijak prudit, nebo napomínat, to bych si nedovolil, protože jsem ten poslední kdo by si něco takového mohl dovolovat. Jen jsem zmatený z jednoho vašeho údaje. Píšete, že máte libru -450 pip. Libra je nyní ode dna zruba 250 pip, takže když to spočtu, když byla libra na 4830, měli jste tím pádem kontrakt -700 pip. Myslel jsem, že při dodržování MM se 600 pipovým SL, bych musel tento kontrakt mít už dávno zavřený s 600 pipovou ztrátou? Tak tomuhle opravdu nerozumím, jak mám tedy dodržet MM se 600 pipy SL?
Všem úspěšným traderům paleček nahoru 

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:Denne vysledky
« Odpověď #1675 kdy: Pá 15 Březen 2013, 00:54:13 »
rok 2008 muzes klidne ignorovat to byl ulet naprosto na vsem. praskla uverova bublina a vsechno popadalo. Aby s eto stalo znova, musela by se opakovat umele vyvolana krize 2007 jeste jednou. Coz neni zrovna pravdepodobne v nejblizsi dobe.
Je kazdeho veci jak se na graf diva a je normalni ze tam jeden uvidi short a druhy potencial longu. Ze je libra dlouhodobe shortova je jasne, ale prave prosto, se kazdnym dnem zvetsuje potencial na long, je spousta prilezitosti mit tam long, tedy mas hned libru potenciane longovou.

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:Denne vysledky
« Odpověď #1676 kdy: Pá 15 Březen 2013, 00:58:13 »
Stanicio, ferkog - jinak chlapi, nechci nijak prudit, nebo napomínat, to bych si nedovolil, protože jsem ten poslední kdo by si něco takového mohl dovolovat. Jen jsem zmatený z jednoho vašeho údaje. Píšete, že máte libru -450 pip. Libra je nyní ode dna zruba 250 pip, takže když to spočtu, když byla libra na 4830, měli jste tím pádem kontrakt -700 pip. Myslel jsem, že při dodržování MM se 600 pipovým SL, bych musel tento kontrakt mít už dávno zavřený s 600 pipovou ztrátou? Tak tomuhle opravdu nerozumím, jak mám tedy dodržet MM se 600 pipy SL?

Mas tri moznosti jak kontrakt se SL 600 ridit.
1. zavrit
2. pouzit hedge
3. nebo pouzit redeni kontraktu

osobne jsem pouzil redeni kontraktu, tim padem mam moznost mit i vetsi SL ktere je zprumerovana. Ale pro co se rozhodne je natobe, vsechny tri jdou pouzit a byli by spravnym resenim.
pokud se nepletu na jednom z vebinaru jsem redeni ukazoval a vysvetloval i prumerovany posun SL, ale nevim, kdo na tom vebinari byl.

Navic SL 600 neni dogma, kdyz si spocitas MM na vetsi neni problem mit i vetsi. na Gapy funguje dobre tech 600, ale i vice muze byt vyhodne. Mam tam proste cca 2% podle toho jake chces mit riziko 1% treba klidne i 4% (coz je podle me uz moc)
« Poslední změna: Pá 15 Březen 2013, 01:01:24 od Stanicio »

Offline ferkog

  • LITE účet
  • Full Member
  • *
  • Příspěvků: 143
  • Karma: +2/-0
    • Zobrazit profil
Re:Denne vysledky
« Odpověď #1677 kdy: Pá 15 Březen 2013, 01:03:36 »
Stanicio, ferkog - jinak chlapi, nechci nijak prudit, nebo napomínat, to bych si nedovolil, protože jsem ten poslední kdo by si něco takového mohl dovolovat. Jen jsem zmatený z jednoho vašeho údaje. Píšete, že máte libru -450 pip. Libra je nyní ode dna zruba 250 pip, takže když to spočtu, když byla libra na 4830, měli jste tím pádem kontrakt -700 pip. Myslel jsem, že při dodržování MM se 600 pipovým SL, bych musel tento kontrakt mít už dávno zavřený s 600 pipovou ztrátou? Tak tomuhle opravdu nerozumím, jak mám tedy dodržet MM se 600 pipy SL?

musím sa priznať, že máš pravdu s tým -700, pretože som tam v tomto prípade nemal SL  ???  a maximum tam bolo u mňa tuším -680, ale kontrakt som nechal, pretože som sám seba "presvedčil", že sa to už musí otočiť... ;)

Offline dupisek

  • LITE účet
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 1 042
  • Karma: +11/-0
    • Zobrazit profil
    • Easy Peasy
Re:Denne vysledky
« Odpověď #1678 kdy: Pá 15 Březen 2013, 01:04:27 »
Stanicio, ferkog - jinak chlapi, nechci nijak prudit, nebo napomínat, to bych si nedovolil, protože jsem ten poslední kdo by si něco takového mohl dovolovat. Jen jsem zmatený z jednoho vašeho údaje. Píšete, že máte libru -450 pip. Libra je nyní ode dna zruba 250 pip, takže když to spočtu, když byla libra na 4830, měli jste tím pádem kontrakt -700 pip. Myslel jsem, že při dodržování MM se 600 pipovým SL, bych musel tento kontrakt mít už dávno zavřený s 600 pipovou ztrátou? Tak tomuhle opravdu nerozumím, jak mám tedy dodržet MM se 600 pipy SL?

Mas tri moznosti jak kontrakt se SL 600 ridit.
1. zavrit
2. pouzit hedge
3. nebo pouzit redeni kontraktu

osobne jsem pouzil redeni kontraktu, tim padem mam moznost mit i vetsi SL ktere je zprumerovana. Ale pro co se rozhodne je natobe, vsechny tri jdou pouzit a byli by spravnym resenim.
pokud se nepletu na jednom z vebinaru jsem redeni ukazoval a vysvetloval i prumerovany posun SL, ale nevim, kdo na tom vebinari byl.

Aha, tak pokud to bylo na posledním webináři, tak na tom jsem nebyl a pokud na některém předchozím, tak to mi uniklo. Nicméně tohle vysvětlení mi stačí, protože má logiku. Osobně jsem to v minulosti také zkoušel, jen jsem měl problémy s tím použitím hadge ve správnou chvíli, ve většině případů se mi stalo, že jsem použil hadge, abych zmírnil ztrátu a ono došlo k otočení, takže to pak bylo k horšímu, než k lepšímu. Takže jsem se hadge snažil moc nepoužívat. Vlastně jsem v téhle situaci byl přitom mém průšvihu loni, přemýšlel jsem o použití hadge, abych to ustál, ale nevěděl jsem jestli ho použít, abych to pak nepokazil ještě víc.
Všem úspěšným traderům paleček nahoru 

Offline dupisek

  • LITE účet
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 1 042
  • Karma: +11/-0
    • Zobrazit profil
    • Easy Peasy
Re:Denne vysledky
« Odpověď #1679 kdy: Pá 15 Březen 2013, 01:07:24 »
Navic SL 600 neni dogma, kdyz si spocitas MM na vetsi neni problem mit i vetsi. na Gapy funguje dobre tech 600, ale i vice muze byt vyhodne. Mam tam proste cca 2% podle toho jake chces mit riziko 1% treba klidne i 4% (coz je podle me uz moc)

Tak jasně, já se ptal jen proto, že vím, že Ty používáš 600 pip, tak mě zajímalo jak to, že jsi to nezavřel. Vysvětlení, které jsi podal se nedá nic vytknout.
Všem úspěšným traderům paleček nahoru