Autor Téma: MT4 + LiteForex + History center  (Přečteno 27264 krát)

Offline cadmaker

  • V.I.P.
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 559
  • Karma: +19/-0
    • Zobrazit profil
MT4 + LiteForex + History center
« kdy: St 17 Listopad 2010, 11:26:33 »
pocas mojich backtestoch som narazil na jeden problem. centrum historie nechce nacitat korektne vsetky data, a to aj pri nastaveni maximalnych parametrov. napr. pri minutovych svieckach na pare EUR/USD mi chybaju sviecky od 5.08.2010 do 22.07.2010 a od 6.05.2010 do 8.07.2010 coz su dost velke diery pre korektne testovanie.
pri pokusoch o nacitanie z "automatickeho vyberu servra" tento problem nebol vyrieseny.
nemate niekto serioznu radu kde tieto sviecky vziat, pripadne ako rucne nastavit server z ktoreho si ich MT4 natiahne korektne ?

dik vopred

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re: MT4 + LiteForex + History center
« Odpověď #1 kdy: St 17 Listopad 2010, 23:19:33 »
Toto jsem zazil na vsech MT4, ktere jsem kdy videl v provozu. Jedna se prav eo problem MT4, ktery nedokaze vzdy korektne nacist kompletni hostorii a domota dva zdroje dat a to brokera a globalni ulozeny hodnoty od MT4. tyto dat a se neprekryji a pak vznikne mezera.
Nejpresnejsich hodnot, jse dosahl tak, ze jsem si na testy musel vzit cisty MT4 do cisteho adresare, soupnul jsem tam vzdy nov edemo a spustil patformu, pak jsem sel do archyvu a tahal jsem udaje. Kazdopadne, jsem se dopracoval ke kontinualnim datum, ale i tak jsem si sem tam vsimnul nejakych absenci dat. ktere nebyli ani v MT4. Zkus tohle, melo by to minimalne onu mezeru doplnit. Ale delal bych to na jine platforme, nez zrovna obchodujes.
Nutno vsak podotknout, ze naprosto presna data na tick snad nema na internetu nikdo volne k dispozici. v MT4 se i pri testech AOS pouzivaji vypocitane ticky ze svicek.

Tohle by vsechno mela vyresit ocekavama MT5, ktera tohle resi daleko komplexneji a prave backtest ma byt velmi silnou strankou.

Offline cadmaker

  • V.I.P.
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 559
  • Karma: +19/-0
    • Zobrazit profil
Re: MT4 + LiteForex + History center
« Odpověď #2 kdy: Po 06 Prosinec 2010, 11:11:39 »
takze tonik, potrebujem M1 timeframes od 1.1.2010 do dnes na EUR/USD, USD/CHF, USD/JPY, GPB/JPY

Offline vawaver

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 626
  • Karma: +11/-0
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re: MT4 + LiteForex + History center
« Odpověď #3 kdy: Po 06 Prosinec 2010, 11:54:17 »
Zaslal som podklady, pockam na odpoveda priebezne budem reportovat.  8)

Offline cadmaker

  • V.I.P.
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 559
  • Karma: +19/-0
    • Zobrazit profil
Re: MT4 + LiteForex + History center
« Odpověď #4 kdy: Po 06 Prosinec 2010, 11:57:48 »
dik za info :-)

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re: MT4 + LiteForex + History center
« Odpověď #5 kdy: Po 06 Prosinec 2010, 12:49:22 »
Vidim, ze shanis minutova data, nezapomen, ze vsechny MT4 sy vymysli vlastni ticky !!!! tedy ze data na 1M jsou platne jen pro open a close, higgh a low. co se delo mezi temito hodnotamy je udelano prakticky nejakym algorytmem a je to vymysl MT4 !!!

Neni to zadrhel, netestujes-li zrovna scalping, ale neco s vetsim casovym intervalem. Tam tato odchylka nevadi. Jinak ti MT4 klidne naserviruje data tak jak se na trhu neobjevovali. Myslet na to pri zpetnych testech !!!

MT4 proste neuchovava data jednotlivych ticku, vzdy jsou pocitany. A me zkusenosti z bactestem na 1M jsou dost odlisne od reality. 1M je proste moc malo.

Offline cadmaker

  • V.I.P.
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 559
  • Karma: +19/-0
    • Zobrazit profil
Re: MT4 + LiteForex + History center
« Odpověď #6 kdy: Po 06 Prosinec 2010, 12:51:21 »
njn, ale podle M1 si on taky dopni data do M5, M15, M30 a H1 a tak dale, ne ?

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re: MT4 + LiteForex + History center
« Odpověď #7 kdy: Po 06 Prosinec 2010, 13:39:11 »
Nejlepsi odpoved je, ze by mel  ;).

Ja nerikam, ze 1M, neni potrebna, ale radsi jsem upozornil, aby jsi pocital s docela slusnou odchylkou, protoze kdyz na 1M je pohyb 80 pip, tak nikdo netusi co se delo uvnitz te 1M. pak mas odchylku i na 15M, protoze nevis, jak sla krivka, jesti nejdrive 80 pip dolu a pak nahoru nebo obracene. Coz u malych SL a PT je velmi dulezita informace :D.
A kdyz se divas, jak je 1M s tak velkym pohybem vyhodnocena, vetsinou me t pripadlo, ze je to brano jako pohyb od low po high kontinualne.

Offline cadmaker

  • V.I.P.
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 559
  • Karma: +19/-0
    • Zobrazit profil
Re: MT4 + LiteForex + History center
« Odpověď #8 kdy: Po 06 Prosinec 2010, 13:49:12 »
no, furt lepsi pracovat s timhletim nezli s tydenni dirou v kazdem mesici... :-)

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re: MT4 + LiteForex + History center
« Odpověď #9 kdy: Po 06 Prosinec 2010, 13:58:11 »
No to je samozrejme bez debat  ;)

Offline vasekhr

  • LITE účet
  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:MT4 + LiteForex + History center
« Odpověď #10 kdy: Ne 24 Červenec 2011, 11:05:17 »
Chtěl jsem si stáhnout historická data v Centrum historie MT4, ale dostanu upozornění "Chystáte se stáhnout data z datového centra firmy MetaQuotes Software Corp., ale váš účet je .. LiteForex Group ...". Děláte mi to i instalace pro alpari UK. Můžete poradit.? Díky.

Offline cadmaker

  • V.I.P.
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 559
  • Karma: +19/-0
    • Zobrazit profil
Re:MT4 + LiteForex + History center
« Odpověď #11 kdy: Ne 24 Červenec 2011, 11:44:40 »
jo, tak tady neporadi nikdo, je to jedna z chyb MT4...
daji se nacist historicka data rucne pres import, ale i s tim je docela problem, tedy ne s nactenim ale s jejich sehnanim :D

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:MT4 + LiteForex + History center
« Odpověď #12 kdy: Ne 24 Červenec 2011, 18:30:03 »
vasekhr - jak pise Cadmaker, nic s tim neprovedete, je to "vlastnost" (bohuzel spatn avlastnost)MT4, jedno z reseni je nechat bezet platformu tak, aby si data nacetla sama prubezne. Problem MT4 je ten, ze firma metaqoutes  (vyrobce a provozovatel platformy MT4) data uchovava, ale ty jsou centralizovane prumery. nema je pro kazdeho jednotliveho brokera.
Pokud tedy data nedostanete zpetne tim, ze si date graf co potrebujete postupne poprepinate jednotlive TF a vzdy se posunte dozadu, tak jedina moznost je pak stahnout ty data pres F2 (historie)
Osobne, ale tohl edelam vzdy na jinem mT4 nez zrovna obchoduji, tedy na nejakem demo, aby s eme to nemlatilo s daty co jiz mam nasctene. Videl by jste totiz skok v datech

Offline vasekhr

  • LITE účet
  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:MT4 + LiteForex + History center
« Odpověď #13 kdy: Po 25 Červenec 2011, 08:04:44 »
Nešlo by použít MT5 (tam, kde to jde), stáhnout data a exportovat je z MT5 a pak importovat do MT4?

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:MT4 + LiteForex + History center
« Odpověď #14 kdy: Po 25 Červenec 2011, 08:52:03 »
No to ma dva zasadni hacky proc to nepujde, minimalne jednoduse nepujde.

MT5 nema integrovaneho spravce historickych dat tak jako to ma MT4, protoze ty data uz jsou stahovany jinak pres brokera. Tedy nema integrovanu funkci import ani export.

Musi se tedy udelat datova konverze souboru mezi MT4 a MT5 nejakym jinym programem a kdyz se podivas na ulozene data v obou soborech jsou hodne odlisne formaty a zatim nevim o nikom, kdo by se piplal s konverzi techto dvou formatu mezi sebou. Posilam nahled obou dvou souboru v surovem textu.
Server MT5 bezi ale stejne samostatne, takze ty data pro MT4 jsou stejne jina i kdyz by se nemela az tak moc lisit, ale budou jina.

Z toho duvodu predpoladam, ze se tim nikdo nebude zabyvat kvuli vypadku par svicek co se neprekryvaji.

Osobne si myslim, ze je to moc prekombinovane. Kdyz testuji ja a musim z nejakeho pouzit hodne starsi data, ze je nemam jeste nactene prirozene, tak proste koncim s testem pred tou mezerou co tam je a nemam problem. Na testy vam to urcite bohate staci a kdyz mate normalni live platformu bezne spstenou, tak si tam pak spustite tester normalne, protoze uz ty data tam budou nactene jen je potreba na live neblbnout se stahovanim dat, aby jste videl, co se na platforme delo doopravdy. A tu mezeru si klidne muzete testnout tam, ty data by tam meli byt.

Pokud to s testovanim myslite opravdu vazne a dlouhodobe, spustte si platformu treba i demo upravte pocty zobrzovanych svicek v nastaveni a divejte se na grafy ktere chcete testovat i do historie a ty data se tam dostanou prubezne a budete mi nachystanou suprovou platformu pro testy. Zajiste vite, ze delat testy u jednoho brokera a obchodovat na jinem je nesmysl, ale to jiste nemusim pripominat, pouzit tedy demo od stejneho brokera.