Veřejná diskuze > Pro nováčky

Otázky

(1/2) > >>

Emi:
Zdravím všechny,
začínám se ve forexu vzdělávat a měl bych takový dotaz (konkrétní situace) : např mám u vás mikro účet, na němž mám 500USD. když koupím 0.1 lotů (10000USD) , tak kolik musím ztratit pipů, aby jsem na Lite účtu dostal margin call? Jde mi o to, jak se to počítá...
Také by mě zajímalo jak je to s případnými daněmi (na jednom fóru jsem četl, že daň je 15% ze souhrnu zisků a ztrát - daň z finančních derivátů- tak jestli někdo o tom něco víte ). Moc děkuji předem za odpověďi.

Stanicio:
Nejdrive si rekneme, jaka je hodnota jednoho pip pro velikosti kontraktu.

To zjistite velmi prehledne v tabulkach na konci clanku zde:
http://www.liteforex.cz/vyuka-forexu/obecne-o-forexu/60-leverage-princip-a-vyuziti-paka.html

Z tabulky zjistite, ze pri LITE uctu mate s hodnotou jednoho kontraktu 1 MICRO hodnotu jednoho pipu 0,1 USD respektive 10 centu coz je samozrejme totez.

Pri hodnote uctu 500 USD se tedy muzete hypoteticky (bude to o neco mene viz nize) dostat az na hodnotu SL o velikosti 5.000 pipu
Spocitate to snadno nebot hodnota 1 pip se u MICRO rovna zisku ci ztrate 0,1 USD. Kdyz tedy mate 500 USD zmanena to 500/0,1 = 5.000 pip.

To je pro maximalni mozny pohyb, ale v tom se jeste trochu zamota margin, takze to nebude uplne presne 5.000 ale o chlup mene. Ovsem i pri otevreni uctu mate 5 USD k dispozici, tak se da pocitat, ze ty vypocty proste sedi.

Margin podle ktereho se urcuje margin call u LITE uctu je nasledjici:

Predem je potreba rici, ze margin call, je jen oznameni a az margin Stop (Stop Out Level) je az ono zavirani, ale povetsinou se uvadi MC jako hodnota ukoncovani prikazu, jelikoz nekteri brokeri nepouzivaji dve hodnoty.

Velikost marginu mate opet v tabulce v clanku zde:

http://www.liteforex.cz/podpora/48-typy-forexovych-uctu-liteforex.html

Pro vas priklad LITE a predpoklad 1 micro to bude nasledujici:

Margin requirement, to je hodnota, kterou muzite mit pri zadani pozice k dispozici a je 1% podle paky u vas asi 1:500, tedy castka z ktere se vse vypocitava je tedy  2 USD = 200 centu

Tedy kdyz se vas majetek snizi na hodnotu 20% marginu (soucet vsech marginu), dostanete margin call.
A kdyz se majetek snizi jeste nize na 10% z marginu, zavrou se vam postupne otevrene pozice.

Tedy vas priklad odpovida hypoteticke velikosti 4990 pip a vykoplo by vas to z obchodu. Ale to je pohyb v radech mesicu nekdy i let :o) pri neuveritelne spatne konstalci hvezd.

Staci to tak nejak takto?

Stanicio:
K te druhe casti ohledne danni, je to vzdy na vykladu financniho uradu, kam spadate. Nejlepsi varianta, je domluvit se s nimi, jak to chteji dokladat a nevznikne zadny problem.

Jedna se opravdu o financni derivaty jak i sam pisete a sazba je onech 15% ze zisku. Coz je dulezite nebot jde o to jak dolozit zisk. Nejvhodnejsi varianta je, ze za zisk budete brat az vyber z uctu po odecteni vasich vkladu. Tedy vlozili jste-li 500 USD z vyberete 600 USD dan by byla az z tech 100 USD a ceske KC si prevedete podle aktualniho kurzu v den vyberu podle ceske narodni banky.

http://www.cnb.cz/cs/financni_trhy/devizovy_trh/kurzy_devizoveho_trhu/denni_kurz.jsp

A nejlepe si vytisknete ten vypis hodnoty kurzu at se pak nemusite za nekolik let dohadovat jak to bylo. :o)

Nemam tu u sebe danove priznani (brezen je prece jen uz daleko), ale v prijmu je to myslim paragraf 10, ale to vam potvrdi na financaku. Pripadne jakykoli danovy poradce. Doporucuji bud jednoho nebo druheho kontaktovat a domluvit se predem (pred odevzdanim priznani), je to vzdy lepsi, jak to resit zpetne.

Schovavejte si vypisy manipulace s kontem (vklady a vybery) at mate co dokladovat a vi se, kolik je cisty prijem.

Muzete vsak narazit i na vyklad, ze vse co vydelate a mate pripsano na ucte je vas zisk, vetsinou od cloveka, co nikdy obchodovani na burze nevidel. To je podle nas spatny vyklad, nebot by dochazelo k nekolika nasobnemu zdaneni, jelikoz prece ty finance, co tam mate jako vklad jsou jiz jednu zdaneny v CR a tak by jste z majetku musel odecist minimalne vklad a zbytek vzit k 31.12. ale jelikoz se trhy neustale pohybuji a jedna se o investici k zajisteni zisku s kterou manipulovat nemuzete jinak, nez jen pouzit k obchodu, tak ve skutecnosti jsou stale v dispozici jen brokera. A az dojde k vyberu stavaji se opet vasimi volnymi prostredky. Snazte se to pak pripadne takto vysvetlit a nemel by jste mit problem, navic je to jako bonus i pravda.

Argument na vic je, ze kdyby broker z jakohokoli dovodu vam finance nedal, treba nejake nedovolene obchodovani, zadne prostredky by jste nikdy neziskal a tedy by jste ani dan z niceho nemohl platit. Tohle je samozrejme kontrukce.

Dalsi argument je asi i nejpadnejsi, ze obchodni ucet je sice vedeny na vase jmeno, ale v bance jsou ve skutecnosti ulozene na uctu brokera a ten je veden na brokera, takze se nejedna o vas ucet. Teda tady je vyjimka nekterych svycarskych brokeru co je vedou na vase jmeno, ale to neni pripad LIteForexu, takze se toho bat nemusite a mate to naopak jednoduzsi. Tohle musi presvedcit i toho posledniho skarohlida, ze ty finance na obchodnim ucte nejsou vase, az do vytazeni z uctu k vam.

Staci to takto uvedene?

Kazdopadne dekuji za nametne otazky, zpracujeme je do clanku.

A pisete, ze mate u nas LITE ucet, tak si poslete registraci (viz bod 15 otevreni LIVE uctu a my vas zaregistrujeme a zaridime i pristup do chranene sekce na foru, kde jsou informace jen pro majitele LIVE uctu.

Emi:
Ne, to s tím Lite účtem jsem bral jenom hypoteticky v příkladě...zatím zkouším demo, ale plánuji si brzo Lite účet založit. Každopádně vám velmi děkuji za obsáhlé odpovědi, zase mě to posouvá dál a dál :)

Stanicio:
To jsme radi, neni to problem, ze nejste zatim na LIVE, ja to spatne pochopil  ;).  Ja pisete, ze mate demo, tak tam je nejmensi hodnota 1 micro, ale na LITE uctu muzete mit jeste mensi hodnotu a to NANO kontrakt. tedy 1 pip = 0,01 USD ci 1 cent. Pak ten priklad nahore muze mit SL az 50.000 pip a to uz by museli minimalne Euro rozdavat zdarma, aby se tam dostalo  ;D

Tak at se dari a kdyz neco nebudete vedet, tak si klidne poptejte nebo probehnete nase video navody a texty, je to material, ktery stoji za to si prohlednout.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi