Autor Téma: Pohyblivý stop-loss  (Přečteno 14979 krát)

Offline SilverLine

  • LITE účet
  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 17
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Pohyblivý stop-loss
« kdy: Út 29 Červen 2010, 20:09:55 »
Ahoj,

potkalo mě to "neštěstí",  ;) že jsem si zkusil jen tak v demu na jiném serveru komodity asi tak před 14 dny. První účet zlikvidován během několika dní (cca 2). Ale ten druhý už lezl jen více méně nahoru. A já začal hledat nějakou solidní platformu. A tohle se mi líbí. Hlavě ta čeština. To je pro mě vééééliké +. Tady jsem zatím taky na demu, během dvou dni jsem uzavřel 13 obchodů dva z výsledkem 0 (špatně zadané údaje), ostatních bylo 7x v mínusu celkem za 1221,6 a 4x v pusu za 7877.
Myslím že to je slušné, snažím se naučit číst dvojitá dna a dvojité vrcholy a potom jen krátím nebo kupuji.
Jde mi o to, že bych rád aby se mě automaticky posouval stop-loss směrem dolů, myslím jako když už jsem v zisku a náhle se otočí trend aby se pozice zavřela, nebo naopak když je trend pro mě stále příznivý aby se hranice stále posouvala. Například dnes jsem se napakoval na EURUSD, jenže stačilo málo a místo zisku mohla být ztráta. Nebyl sem u pc celý den a když jsem se k němu dostal tak jsem sám obchod ukončil v momentě kdy sem se přiblížil požadovanému konci.  Zkoušel jsem to najít v návodech, zatím ještě ani zdaleka neovládám terminologii a tak jsem to jen možná přehlédl. Určitě bych uvítal velice podrobné vysvětlení (podrobnější než je na stránkách, nejsem úplně talent a tak mi dost věcí nedocvakne  :-[ ) zadávání pokynu, a jeho realizace ukončení. 
Dále mám problém ze zprávami, viz přiložený obrázek. A byl bych rád kdyby došlo také na vysvětlení různých "alarmů" nikdy nevím co se vlastně děje.  ???
Další dotazy asi budou následovat. Děkuji.

SilverLine

P.S.
Jinak ke stránkám zatím jen samá pozitiva  :)


Offline vawaver

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 626
  • Karma: +11/-0
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re: Pohyblivý stop-loss
« Odpověď #1 kdy: Út 29 Červen 2010, 21:18:52 »
Ospravedlnujem sa za neskorsiu odpoved.
To co hladate sa nazyva Trailing Stop.
Funguje IBA (POUZE) ked je spustena platforma Metatrader.
Vysvetlim na priklade.

Berme napriklad vstupite do obchodu GBP/USD na long (buy) na cene 1.50. Medzi tym sa cena dostane na 1.5050 a vy sa rozhodnete ze nechcete z tohto obchodu vypadnut v minuse a chcete nastavit "pohyblivy stop loss".
V okne Obchod si kliknete pravym tlacitkom na dany obchod , vyberiete moznost Trailing Stop a nasledne si vyberiete o aku hodnotu ma "trailovat" dany obchod.

Napriklad zvolime 30 pipov (bodov). V reale to znamena ze bude platforma bude automaticky posuvat Vas SL (Stop Loss) rozdielom 30 pipov medzi aktualne zvysujucou cenou sa do Vasho profitu a vasim dynamickym SL.
V nasom pripade pri naslednom pohybe ceny o 1 pip do plusu a teda cena skoci na 1.5051 sa nastavi Vas SL na 1.5021 a teda uz isto v minuse nevypadnete a beriete minimalne 21 pipov. Pri postupnom posune ceny smerom nahor napr. na 1.5060 a dynamicky za cenou posuva aj Vas SL  to jest na cenu 1.5030 a teda pri obrate ceny beriete isto +30 pipov.

Tak isto to funguje aj do Shortu (sell) len v opacnom garde.

Upozornujem este raz. FUNGUJE TO IBA POKIAL BEZI METATRADER. Pokial vypnete PC tak to fungovat logicky nebude.

Dufam ze som to aspon trosku objasnil.

Pokial treba k tomu nieco dalej vysvetlit, nevahajte sa pytat. Radi vysvetlime inak.

Offline SilverLine

  • LITE účet
  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 17
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re: Pohyblivý stop-loss
« Odpověď #2 kdy: Út 29 Červen 2010, 21:41:59 »
Děkuji,
pochopil jsem nevypínat nastavenou aplikaci a připojení, a mimochodem, odpověď považuji za promptní.  :)

SilverLine.

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re: Pohyblivý stop-loss
« Odpověď #3 kdy: Út 29 Červen 2010, 22:08:53 »
SilverLine -- No kazdopadne, at to nazivat jak to nazyvat, tak rozhodne bych se priklonil k terminu stesti :). Mas jednu obrovskou vyhodu oproti ostatnim, ze jsi to zkousel nejdrive na demu. To je rozhodne plus ovsem zlikvidovat to za dva ny to je uz temer umeni :) tos musel poradne vyvadet.

Dvojitem trojte dna ci vrcholy jsou stalice technicke analyzy a dost solidne vychazeji a dobre jsou na grafech videt, urcite s ete myslenky nepoustet. postupne si doberes dalsi dovednosti a budes rozsirovat sve schopnosti. Obchdovani na Forexu je vzdy o tom, ze je potreba se neco naucit a to pak zuzitkovavas. Tedy uplne stejne jako v klasickem zivote :).

TR neboli Trailing stop ti uz popisoval kolega. Jen si opravdu dej pozor, aby jsi mel spusteny MT4 pri trailingu a nevypadl ti internet. To pak muze dost bolet. Jen pozor TR neni primo podporovana funkce brokerem, ale je to funkce MT4, ktera sem tam muze pozlobit. V navode myslim, tahle funkce jeste popisovana neni jen nejaka zminka v kontextu.

Existuji i strategie, ktere posouvaji hodnoty od urcitych hranic a nastavuji BreakEveny apdobne.

Co se popisu zadavani pokynu, tak to tam primo jest eneni zkusime s en ato podivat a udelat neco srozumitelneho polopatisticky. I kdyz poznas pak sam, ze na tom opravud neni nic tak magickeho a na demu si to osvojis celkem rychle. Problemy spis delaji prikazy LIMIT a STOP tedy budouci prikazy.


Stranky se postupne doplnuji a vyvyjeji a jsem radi za potrehy od uzivatelu pomuze nam to se zamerit na konkretnejsi veci drive.

Ti divne znaky v alarmech muzes ignorovat jsou v azbuce :) a jelikoz platforma to nezobrazi, tak to vypada tak jako to vypada. Ono se temi zpravami asi moc lidi ani neridi, protoze je tam spusta balastu a tak se v tom vubec vyznat je dost umeni.
Pokud chces videt zpravy ktere jsou nejak dulezite, tak je najdes na www.forexfactory.com jsou sice take anglicky, ale prece jen podle ikon poznas dulezitost cervena je hodne dulezita, oranzova mene zluta jen takova zprava a bila je jen informativni. A casem tech pak terminu uz budes mit take v maliku.

Ty alarmy (respetive cele terminalove okno) vysvetlene budou urcite, uz je k tomu nachystan koncept.

Tak at se ti dari

Stanicio