Autor Téma: Denní obchodování  (Přečteno 12201 krát)

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Denní obchodování
« kdy: Út 03 Srpen 2010, 00:10:17 »
Ono to není ani tak přímo strategie, ale zapadá to do systémů obchodování. Obchodníci se prostě často bojí o své pozice a tak prostě chtějí vidinu rychlých zisků v intradenním obchodu. Nejednal jsem jinak, ale tyto časy už jsou nastěstí za mnou  a obchoduji na denních obchodech. Dneska jsem treba zaviral pozici z 4.2.2010 to je nejakych téměř 1/2 rok drzení pozice (samozrejme v celkovém zisku).

Mějte na paměti, že tyhle pozice musí být dostatečně velké a podložené stabilním MM, aby to šlo ustát neboť zde vás bude neustále drtit Swap a tak je vždy potřebné s těmito údaji počítat při držení takto dlouhých pozic. A tohle není sance ustát bez Hedgingu který je při tomto stylu naprostou nutností.

Velmi vhodné je pak když si zkoušíte tuhle taktiku jet si ji samostatně na LITEForex účtu a po získání jistoty si to zvětšovat na kontraktech a tím stabilizovat zisky.

Nemám nic proti intradením obchodování či dokonce scalpingu, ale já mám rád svůj klid. I když si také dám nějaký ten intradenní obchod jako takovou perličku na dosažení průměru 30 pip za den zisku na Forexu, který se daří úspěšně překonávat.


Není nějaký zásadní problém, zkusit tu probrat něco z denního obchodováná. Jak jste na tom ostatní s délkou držení pozice?

Offline vawaver

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 626
  • Karma: +11/-0
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re: Denní obchodování
« Odpověď #1 kdy: Út 03 Srpen 2010, 08:46:05 »
Myslim si ze je to prirodzeny vyvo v obchodovani. Vsetko je zavisle na case ktory sme ochotni obchodovaniu obetovat a samozrejme dodrziavaniu MM.
Na tom je samozrejme postaveny system obchodovania kazdeho jednotlivca.

Tiez som zo zaciatku skalpoval, neskor ked bolo menej casu tak intraday az som dospel do stadia ako ty a teraz jednoducho drzim dlhodobo pozicie.
Zatial najdlsia pozicia ktoru som drzal bola cca 2 mesiace. Na Teba s tym polrokom nemam 8)

Offline Petr1234

  • LITE účet
  • Sr. Member
  • *
  • Příspěvků: 305
  • Karma: +3/-0
    • Zobrazit profil
Re:Denní obchodování
« Odpověď #2 kdy: Po 19 Březen 2012, 17:49:49 »
Zdar Stanicio, mám dotaz ale nevěděl jsem kam s ním. Zasílám obrázek a mám pocit že je tam divergence na short a ono nic ? Je tam divergence nebo ne ? Dík Petr.

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:Denní obchodování
« Odpověď #3 kdy: Po 19 Březen 2012, 19:06:22 »
Myslim, ze ne, uz od oka to nadherne koreluje spolu, takze nejaky zasadni rozdil mezi RSI a cenou bych tam nevidel. takze spi je to longove na pruraz predchoziho trendu.

Offline Balti

  • LITE účet
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 915
  • Karma: +3/-0
    • Zobrazit profil
Re:Denní obchodování
« Odpověď #4 kdy: Po 19 Březen 2012, 21:04:38 »
Petr, je tam Medvedí skrytá devergencia, ktorá indikuje pokračovanie trendu... (ak cena vytvára nižší HIGH a RSI vyšší HIGH)  :)

Offline Petr1234

  • LITE účet
  • Sr. Member
  • *
  • Příspěvků: 305
  • Karma: +3/-0
    • Zobrazit profil
Re:Denní obchodování
« Odpověď #5 kdy: Po 19 Březen 2012, 21:18:35 »
Děkuji všem za názor.