Veřejná diskuze > Obchodní strategie

Scalping

<< < (3/4) > >>

SilverLine:
Ahoj,

děkuji za obsáhlou odpověď. Je pro mě velice důležitá. Musím ji přečíst ještě několikrát aby mi došlo vše co přesně říkáš.  ;)
Ještě plně nechápu některé zákonitosti. Že nemůžu u PC sedět pořád je jasné i mě.  :) a nechci se zabývat v buoucnosti scalpingem. Chci aby to podle mého běželo více méně samo.
S tím nastavováním ztrát a zisků mám docela problém, snažím se někdy a řek bych že docela často, naskočit do pozice a  jen zadám ztrátu od oka a potom jí doladím - A TO BUDE ASI TA CHYBA. (pořád ve mě je ten pocit že když něco neudělám okamžitě tak je to špatně a to je špatně .)
Měl bych také používat víc kalkulačku na hlavní stránce Liteforexu
Neumím dostatečně rychle počítat poměry v riziku. A zapomínám se vracet.
Dnes zkouším porovnávat právě riziko ze ztrátami. Pořád nějak nemůžu najít ten správný poměr.
To je zatím asi vše a jdu si študovat tvou odpověď  :)
Ještě jednou děkuji

SilverLine

Stanicio:
Neni problem, kdyz je trochu casu, tak se da odpovedet obsahleji :).

Take si kolikrat ctu veci vicekrat, aby vlastne pochopil co tim autor chtel rici. Snad se to ti podari rozlustit :)

Presne jak rikas, forex tu neni od toho sedet u toho cely den a vymlatit z toho kapital prakticky vydřeně. Dojdes pak casem ze by melo byt vhodnejsi obchodovat mene, ale s vetsim ziskem, samzorejme, ze to znamena zmenit mysleni a pocitat se stratama. Da se pak dosahnout pekne zajimavych vysledku.

Psal jsem to uz do prezentace vysledku, ale ty dva kontrakty co jsem psal rano byla evidentne predzvest a vypadlo z toho odneska velmi peknych 1350 pipu. Tohle ti udela prave az denni obchodovani nebot scalpingem, bych se u toho udrel. Navic treba zlato na scalping, je podle me naprosto nevhodnym parem a zlato je jeden z mych trech obchodnich paru. OPvsem krasa je to, ze jsem odjizdel s tim, z emam dva zavrene kontrakty a kdyz jsem se vratil mel jsem jich zavrenych dalsich 9, takze kdyz to vezmu na straveny cas u platformy a celkeovy zisk na hodinu, tak jsou to ty vysledky ktere bys mel apikovat i ve svych obchodech. Tedy, ze obchodovat s mensim casovym usilym, ale za to presneji.

Pises jen zadam od oka SL a PT. Tak tady bude presne jak rikas neco spatne, ztraty ani PT se proste od oka nedavaji. Respektive i davaji, ale to uz pak mas zkusenosti tak, ze mrknes na graf a vis, co kam dat bez nejakeho zsadniho premysleni. K tomu urcite take dojdes zkousenim a sledovanim grafu.

zcela urcite se toho pocitu,"ze se neco neudela, je spatne" zbav co nedrive, je lepsi do obchodu nevstoupit, nez vstoupit blbe. Pak to musis zachranovat a mas s tim pak daleko vice prace. I kdyz take se mi to kolikrat stane a pak si rikam, mel jsem tam jit pekne by to vyslo...

sleduj si sve obchody a analizuj si jaka je uspesnost a RRR. A predevsim, kdy zuz obchod uzavres rucne, sleduj cobchod dal, aby jsi vedel jak s etrh zachoval po tve reakci (ne, ze by si trh nejak ovlivnil :) )

Stanov si take nejako hranici, ktere chces dosahnout a te se drz. Ja mam treb ahranici prumerne 30 pip za den. Ale to neznamena, ze ty pipy musim vydelat, ale je to prumer, ktery me musi vychazet a nektery den proste z trhu vytahnu daleko vice a jindy treba vubec nic ci ztratu.

No zkus si to sesumirovat a zkus to pak na demu aplikovat, zda je to pouzitelne ci nikoli. A az si budes jisty, ze to jde, prejdes na LIVE a potrenujes psychyku :).

SilverLine:
Děkuji za další rady,

začíná mi dnes dovolená a zítra ráno odjíždím, pár dní na to budu myslet teoreticky.  :)
A myslím, že to je dobře, že chvilku nebudu obchodovat. Zkusím si lépe sesumírovat MM a RRR. Je faktem že se pořád snažím dosáhnout zisk.
pipy nepočítám a nevracím se k zavřeným obchodům, respektive už je nezkoumám nijak moc, jen velice zběžně.
Vylepším to  :D

Zatím ahoj po svátcích

SilverLine

Stanicio:
Ono ted sis nadherne odpovedel sam. Ale je dobre, ze vis, kde je chyba a jsem si toho vedom. Ted na tom jen zapracovat a mas vyhrano. Dokonce ted bezi zxajimava akce na live, tak poslem nejake informace newsem at je o cem premyslet.  Hlavne v klidku si jet demo neblaznit a postupne se do toho dostat. Vim jak je tezke se obcas udrzet na uzde.

cadmaker:
njn, scalpingem jsme prosli asi opravdu vsichni :-)
a take se mne libila poznamka "nejlepsi hra jakou  jsem kdy hral" :-) to jsem taky rikal :-) ze jo vawaver ?!? :-)

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

[*] Předchozí strana

Přejít na plnou verzi