Veřejná diskuze > Obchodní strategie

Scalping

(1/4) > >>

SilverLine:
Ahoj,

při svých toulkách světem forexu, jsem zabloudil i do temných zákoutí. A nalezl tam scalping.
Už jsem zjistil že brokeři z něj nejsou nadšení a klidně zavřou můj účet.
 Jak je to tady na Liteforexu, smí se nebo nikoli, a od jaké chvíle se dá moje taktika považovat za skalpování?
Například dnes jsem zbrkle otevřel pozici ale ceny začali cestovat více do stran a dolů, tak jsem si vyčíhal moment kdy jsem byl něco malinko (cca pár centů) v zisku a zavřel. Je to skalpování či nikoli. Pozice byl otevřena asi tak 5 minut možná méně.
jeto pořád jen demo a ještě minimálně 3 měsíce , spíš víc bude, tak se snad nic neděje, ale až pojedu real tak bych nerad přišel penízky kvůli banální chybce.  8)

Stanicio:
Je pravda, ze tyhle praktiky nejsou mezi brokery oblibene, ale co vim, tak tohle problem nejak zasadni neni. Exestuje sice vec, ze rozdil mezi vstupem a vystupem by mel byt elespon 3 pipy, ale neni to nijak zasadni, protoze i BreakEven by pak ztracel smysl.  Casove je to jedno jestli zavres za 1 minutu co za mesic, to nehraje roli. Broker ma tak jako tak z tebe swap takze kdyz udelat 30 obchodu nebo 3 tak je milejsi mit 30.
Jen bych se drzel pri scalpingu mit vetsi rozdily jak 3 pipy na kontrakt a nemuze nastat problem.

osobne me scalping vubec neoslovil a anejsem ani intradenni obchodnik, spis se zameruji na denni obchodovani, ale zacinal jsem taktez scalpingem a intradenne. Ja mam radsi pri obchodovani svuj klidek a pohodicku a to u scalpingu proste neni  ;D. Ale znam lidi co jedou jen to a vyhovuje jim to tak.

vawaver:
Scalping je neskutocny žrút času a závisí len na trpezlivosti a dostatku volného času na obchodovanie. Myslím že každý obchodník začína práve scalpingom kým si nájde svoj systém ktorý mu pri obchodovaní najviac vyhovuje.

SilverLine:
Já zatím taky slavil nej úspěchy v denním obchodu, dnes jsem poprvé zkusil držet přes noc ale nepodařilo se. Jinak řečeno -
"Mám hodnýho psa, ale páníček má nervy v pr... ."  ;)
Tak u toho nesmím sedět abych  dodržel taktiku. Prostě nastavit kouknout zda vše běží jak má, shodit na lištu a čekat jestli bude zlaté vejce nebo jen další zkušenost.

Děkuji za odpovědi,

SilverLine

P.S. času moc není tak asi nebude ani scalping  :)

Stanicio:
Jo nervy a obchodovani, to je vecne tema  ;). Tohle proste musi obchodnik zvladnout a naucit se drzet byt na uzde jinak se mu to muze vymstit. vstupuje zbrkle, vystupuje driv nez ma a dela zbytecne chyby.

Tohle je pro scalping temer vrazedne kombinacec 8).

Kazdopadne, to chce testnou si to na demu a uvidis, ze na LIVE je to o mnoho horsi. Ale ne prave, ze by se delo neco zasadniho,a le protoze budou tezce pak pracovat nervy a proto je dobre testnout si to na demu a pak na malym uctu na LIVE, protoze tve chovani se zmeni budes daleko nervoznejsi. A pokud bys do toho nasypal hned spoustu penez muze to dopadnou t spatne, pokud pak pomalu zacnes s centama, tak i kdyz se to budes ucit pripadny problem nebude zasadni a ty se to postupne pekne naucis zvladat s nervama. Prosel si tim snad kazdy, jen nekteri nemeli moznost jet LIVE na malinkych uctech a pak to dost bolelo.

Na demu se totiz psychyku bohuzel nenaucis to je problem demoverze "nejde totiz o tve prachy" a to je ten psychologicky blok.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi