Veřejná diskuze > Forex diskusia

Psychologické aspekty obchodovania

(1/5) > >>

dupisek:
Přiznám se, že jsem to pozavíral. Když jsem po dvou měsících čekání viděl ten propad, tak jsem to utnul. Jelikož jsem v rámci MM musel několik kontraktů zavřít, jsem po včerejším zavření těch ziskových ještě 5USD mínus.  :( Když jsem viděl, že třeba NZD se mi otočil asi 80pip od targetu a společně s eurem, librou a klokanem začaly padat, tak jsem to nevydržel. Možná je to psychikou, ale jak zde nedavno zmínil Balti, taky mám pocit, že ať udělám cokoliv, vždycky je výsledek opačný a teď nemluvím jen o mém obchodování. Když jsem dal peníze na EP03, málem jsem o ně přišel. Přešel jsem z EP03 na Sisa kvůli menšímu riziku a po měsíci jsem se díval na skoro poloviční mínus, zatím co EP03 si mezitím připsal docela slušný procento. Né že bych to nepřál, ale dívat se jak jdu na Sisa do mínusu a EP03 si připisuje zisk beze mě, to mě zrovna moc nepovzbudilo.  Teď už jen čekám, až na Sisa ten mínus zmizí a čekám na to jak na smilování. Tím nechci, aby tohle bylo vnímáno jako že si stěžuju, to rozhodně ne! Šel jsem do toho na základě svého rozhodnutí a o riziku jsem věděl. Tady chci poděkovat za snahu pomoci ostatním méně zdatným zhodnotit investici. Chci tím říct, že ať už je to u mého účtu psychikou nebo ne, u PAMM účtu se u mě o psychice mluvit nedá, takže to začínám vnímat tak, že mi prostě není dopřáno, abych si aspoň trochu přilepšil. A začínám mít pocit, že PAMM na kterém budu mít peníze, prostě půjde do mínusu.  :(
Je pravda, že SL 300 pip nebyla zrovna asi ta správná volba a že jsem se kvůli tomu asi připravil zbytečně o peníze, ale to co se stalo včera jsem fakt nechápal. Když jsem sledoval makro data na forex zone, pořád jsem hledal to co způsobilo ten pohyb na většině párů??? Když se podívám na dolar index, tak mám pocit, že dolar začal znovu posilovat a že všechny čtyři páry, který jsem teď obchodoval půjdou ještě níže pod poslední obrat. Teď jsem upravil pravidla a přepočítal objem podle SL -600 pip a budu doufat, že začnu konečně generovat aspoň nějaký zisk.

Stanicio:
Ono se rika, ze psychyka je svine. Mraky lidi dela klasickou vec, kupuje na vrcholu a prodava na propadu. Tedy jdou s davem, kdy si proste rikaji, jeste ne, jeste ne, jeste ne a tohle prece uz je jasny ze to jde long a sup tam s longem. A ono se to logicky otoci protoze dav tak sel taky takhle pozde. Pak to jde dolu, dolu, dolu a zase psychyka, tohle prece uz neustojim, to musim zavrit a zavre stejne jako dav, ale pro zmenu zase na spodku a ono s eto zase otoci, rpotoze to tak udelali uvsichni, z enakoupili na vrcholu a prodali na poklesu.
Je to ale presne opacne, nakupujte na poklesu a prodavejte na vrcholu. Horsi je to uz s tim poznanim, lde je vrchol a kde je pokles.
Predpokladam, ze tohle je presne ten scenar co popisujete. Chce to zasadni pokud to je takto, tak bud do toho vstupuje psychyka podle toho co jsem napsal, nebo je spatne vymysleny system.

SISA mela docela neprijemne obdoby a jeste jsou tam ted dozvuky, ale zatim kdo vydrzel, tak s eto postupne konsoliduje a predpokaldam, ze ve vysdku to prinese zisk, jak jsme predpokladali od zacatku. Ono se obchoduje i kdyz je tam ten pokles, ale jelikoz neni rollover, tak to zatim v globalnim vysledku neni poznat. Zatim to ale celkem prijatelne.

EP03 - ta prosla restruktualizaci to vite sam po tom malem debaklu. A jak sam vidite vedlo se ji posledni dobou docela slusne. Uvidime, jak si povede dal. Mela byt a i je ziskovejsi jak SISA, ale take rizikovejsi.

p.s. je mi jasne, ze to nemyslite jako stiznost, ale proste vas trapy psychyka, to vidim jako nevetsi problem,
Staci se podivat na libru jak na 4H tak na D, ten pokles je zcela logicky a naprosto v souladu se strategii, jen se to stalo rychleji nez je obvykle.
Ono kdy zvam nekdo jede fundamenty a ze je jich hodne, tak snizeni ratigbu 17 bankam, proste s trhem diky tomu zamava, ae to by techniky melo nechat chladnym, naopak se snazit tu situaci vyuzit mam tam treba obchoduek na 5640 a euro 2620. takze kdyz to vyjde, tak ten propad naopak uvitam vcetne celeho blaboloveho fundamentu, jelikoz mam potrebny pohyb na trhu.

Joe:
Zdravim vas

presne popisovana cast mi trocha vrta v hlave.
Ide to hore a dav "sup ho tam s longem" Podla mojho chapania, dav takto zvysi dopyt lebo nakupuje a cena by mala ese viac porast. (alebo analogia s realnym zivotom tu nefunguje?)
Preco je to naopak? A faktom je, ze to naozaj je naopak.

dupisek:

--- Citace: Stanicio  Pá 22 Červen 2012, 08:11:48 ---Ono se rika, ze psychyka je svine. Mraky lidi dela klasickou vec, kupuje na vrcholu a prodava na propadu. Tedy jdou s davem, kdy si proste rikaji, jeste ne, jeste ne, jeste ne a tohle prece uz je jasny ze to jde long a sup tam s longem. A ono se to logicky otoci protoze dav tak sel taky takhle pozde. Pak to jde dolu, dolu, dolu a zase psychyka, tohle prece uz neustojim, to musim zavrit a zavre stejne jako dav, ale pro zmenu zase na spodku a ono s eto zase otoci, rpotoze to tak udelali uvsichni, z enakoupili na vrcholu a prodali na poklesu.
Je to ale presne opacne, nakupujte na poklesu a prodavejte na vrcholu. Horsi je to uz s tim poznanim, lde je vrchol a kde je pokles.
Predpokladam, ze tohle je presne ten scenar co popisujete. Chce to zasadni pokud to je takto, tak bud do toho vstupuje psychyka podle toho co jsem napsal, nebo je spatne vymysleny system.

--- Konce citace ---

Tak v mém případě nevím, já první kontrakt otevřel 7 května a protože to šlo proti mě, vždy jsem po 50 pipech naředil, (nyní jsem upravil pravidlo ředění po 80 - 100 pipech). SL jsem měl na -300pip, (nyní jsem upravil pravidlo na -600pip) Takže po nějaké době jsem musel pár kontraktů pozavírat, ale včera ráno jsem byl celkem dost v plusu i přes ty zavřený kontrakty ve ztrátě. Pozavíral jsem to všechno na základě toho propadu, který na mě působí jako obrat (po technické stránce) a od 7 května do dneška uběhlo měsíc a půl. A protože jsem se kvůli propadu dostal celkově - 5USD, bylo mi proti mysli, že po měsíci a půl dojdu k takovému výsledku a kdyby se ten mínus měl ještě více prohloubit když se trh chová vzhledem k makro datům úplně nelogicky, tak jsem viděl východisko v tom to prostě všechno zavřít a příští týden začít znovu. Jinak já osobně se fundamentem neřídím, jen si občas něco přečtu abych byl takzvaně trochu v obraze, ale co se týká techniky, tak tam vidím momentálně taky short a na základě toho jsem se rozhodl, ale nejsem si úplně jistej jak velkej pohyb by mohl nastat, takže si asi raději počkám na nový long.

Balti:
Podla mojho sediackeho rozumu je doležité rozdeliť účastníkov trhu na velkých hráčov : banky, fondy, investičné spoločnosti a na ostatných malých súkromných špekulantov, ratail..
Dalej si myslím, že keby sa celý retail dohodol a otovril long, tak jeden velký hráč by ich protipozíciou vychytal nakolko disponuje s miliardami USD.. preto ked sa retail zhodne na jednom smere, tak ide väčšinou trh proti nim :)
takže celá táto ,,hra,, je o tom ako sa nenechať vychytať a myslieť ako velký hráči   :D
Taktiež si myslím, že prevažná väčšina brokerov nepostupuje objednávky svojich klientov na medzibankový trh ale sama im tvorí protihráča, čo im samozrejme krásne vynáša a može spôsobiť konflikt záujmov... ved začo by si dovolili financovať národne marketingové kampane, sponzorovať športové podujatia..


to je moj názor, možno milný ale mne je sympatickejší ako žiť v ilúziách, že raz budeme točiť  miliony USD  ;D doležité je prežiť a utrhnuť si kus z koláča  :D

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi