Autor Téma: XAUUSD - zlato  (Přečteno 155263 krát)

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:XAUUSD - zlato
« Odpověď #150 kdy: Pá 16 Září 2011, 09:20:43 »
Pokud tomo vyvoji veris. Da se pouzit hedge obchod na zakonzervovani stavu.

Offline krysa9

  • LITE/REAL účty
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 632
  • Karma: +3/-0
    • Zobrazit profil
Re:XAUUSD - zlato
« Odpověď #151 kdy: Pá 16 Září 2011, 09:51:58 »
počkej to nechápu co to znamená hedge?Prosím vysvětly

Offline dupisek

  • LITE účet
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 1 042
  • Karma: +11/-0
    • Zobrazit profil
    • Easy Peasy
Re:XAUUSD - zlato
« Odpověď #152 kdy: Pá 16 Září 2011, 19:33:09 »
Tak doufám že dneska aspon trochu kolem 2000 pip bude korekce a pak to ukončim aby my něco zbylo abych vůbec mohl obchodovta.Taková chyba to bych se s toho posral nechat to dojít aš na hranici existence učtu.Tet kdyš my to začlo docela jít .Nejhorší je že se ten obchod sám ukončí kdyš klesne aktuální marže pod 30 procent.Veřim tomu že to pujde na tech 1705 a bude obrat ale na to já tam nemám dost peno.No uvydíme.


Co myslíš Stanicio bude dneska korekce nebo to skočí rovnou na tech 1705?

Tak jak jsi dopadl? Ustál jsi to?
Já si včera utrhl 70 pips na 0,14 lotu - buy, dnes 10 pips na 1 lot - buy a to jen proto, že těsne po vstupu jsem šel hodně do mínusu a pak to vylezlo, tak jsem to raději utnul a to byla chyba, protože to šlo 200 pips long. No a pak jsem udělal osudovou chybu, že jsem poslechl zdroje ze kterých čerpám, že půjde zlato short místo toho abych poslechl sebe sama. Díky zdrojům jsem usoudil, že už to výš nepůjde a tak jsem provedl vstup sell na hladině 1785,70 a 1 lot a chyba byla na světě. Na hladině 1808 byl konec, přitom kdybych poslechl sebe, mohl jsem mít + 340 pips.
Takže teď se vracím na demo, než našetřím nějaké peníze a získám nějaké další zkušenosti. Ach jo, v některých věcech jako je risk jsem holt nepoučitelný...........
Tak doufám, že jsi to ustál aspoň Ty.
Všem úspěšným traderům paleček nahoru 

Offline krysa9

  • LITE/REAL účty
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 632
  • Karma: +3/-0
    • Zobrazit profil
Re:XAUUSD - zlato
« Odpověď #153 kdy: Pá 16 Září 2011, 20:31:37 »
Já zatim jsem stále v tom osudnym obchodě dneska se to vyvedlo a šlo to o 6000pip  nahoru takže uš jsem sruba na polovyně stráty neš ráno takže uf uš jsem nastavyl stoplos takže jestly sleze pod 1807 tak ukončeno se strátou 7700 pip ale lepší neš 13000 pip jako bylo ráno.
Jo a měl by ses naučit dávat po začátku jen třeba 0.1 lotu dokavat se to trochu nenaučíš jinak skončíš brzo.Já dávám jen dycky 0.1 a jsem spokojen vem si jak by to vypadalo kdybch tam mel tet 1LOT ani si to nechci představyt.... ???

Offline dupisek

  • LITE účet
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 1 042
  • Karma: +11/-0
    • Zobrazit profil
    • Easy Peasy
Re:XAUUSD - zlato
« Odpověď #154 kdy: Pá 16 Září 2011, 20:36:33 »
Já vím, už mi to psal i Stanicio a už to neudělám. Prostě jsem měl svrbění na jistotu, ale poslechl jsem se jen na půl. Kdybych se poslechl na plno, mohlo to být jíné.
Všem úspěšným traderům paleček nahoru 

Offline krysa9

  • LITE/REAL účty
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 632
  • Karma: +3/-0
    • Zobrazit profil
Re:XAUUSD - zlato
« Odpověď #155 kdy: Pá 16 Září 2011, 20:58:23 »
Tak tet se my to ukončilo solidní stráta  -8235 pip  no jo takže v pondělý nanovo tak čus.

Offline dupisek

  • LITE účet
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 1 042
  • Karma: +11/-0
    • Zobrazit profil
    • Easy Peasy
Re:XAUUSD - zlato
« Odpověď #156 kdy: Pá 16 Září 2011, 21:06:50 »
Jasně.....spojtu zdaj a obchodování zvlášť  ;)
Všem úspěšným traderům paleček nahoru 

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:XAUUSD - zlato
« Odpověď #157 kdy: Pá 16 Září 2011, 22:31:16 »
Rano jsem stihl odpovedet jen hodne narychlo z mobilu. koukam, ze Dupisek, se radami neridil  :( No kazdpadne, verim, ze se jiz pouzicil a bude nam verit, ze se nevyplaci porusovat MM a riskovat vic nez dokaze udrzet ucet.  Nastesti by ta strata nemela bolet.

Krysa9 -- hedge je protiobchod. Tedy ze kdyz mas treba long a veris v ten long, ale jde to proti tobe dolu. Tak pokud tam ten long potrebujes nechat i nadale, das si druhy kontrakt short ve stejnem objemu jako je long. tim se ti stane situace ze at se cena hybne kam chce budes mit stale stejnu hodnotu na kontraktu. Da s eto vyuzit tak, ze se cena pohybuje stale dolu a kdyz uz vids hladinu obratu muzes ten short uzavrit a tim si navysis konto, coz neni ale az tak podtatne, jako ze jis se posunul s cenou dolu tak, ze te to nevymlati na margin.
Je to celkem slozite udrzet se dobre s hedge obchodem a chce to mit i nejakou tu zkusenost, ale je to dobry nastroj, kdyz potrebejes uz zachranit kontrakt a mas dobry smer, jen to jde kratkodobe proti tobe.

Offline dupisek

  • LITE účet
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 1 042
  • Karma: +11/-0
    • Zobrazit profil
    • Easy Peasy
Re:XAUUSD - zlato
« Odpověď #158 kdy: So 17 Září 2011, 09:43:50 »
Rano jsem stihl odpovedet jen hodne narychlo z mobilu. koukam, ze Dupisek, se radami neridil  :( No kazdpadne, verim, ze se jiz pouzicil a bude nam verit, ze se nevyplaci porusovat MM a riskovat vic nez dokaze udrzet ucet.  Nastesti by ta strata nemela bolet.

Jak se říká, lidská hloupost je nezměrná a já se bohužel někdy jako hlupák chovám. Stejně jako před 17 lety, když jsem zkoušel výherní automaty. Dokud jsem vyhrával docela slušné částky, tak dobrý, ale pak jsem dvakrát prohrál tisíc korun a s platem 4 500kč to byl dost problém a to mě vyléčilo. Pochopil jsem, že výherní automaty jsou primárně určeny proto, aby vydělávali majitelům a pak možná někomu dalšímu, aby ho navnadili.

S tou důverou, ne že bych nevěřil, spíš jsem to znovu podcenil a budu se snažit tomu podcenění vyhnout.  Jak jsem psal, kdybych poslechl sebe sama na 100%, mohl jsem být v plusu. Prostě jsem to risknul na jistotu, ale blbě, protože jsem poslechl signály, kterým jsem sám nevěřil. 
Když obchoduju na demu, tak je to v pohodě. Když se rozhodnu vstoupit a dám Buy, graf pokračuje long. Když se rozhodnu vstoupit a dám sell, graf pokračuje short a takhle to je zhruba v 80, možná 90% případů. Ale jakmile přejdu na reálné peníze, tak se snad v 95% případů při vstupu ať takovém, nebo takovém začne graf chovat naprosto obráceně. V demu vstoupím a graf jde pořád stejným směrem jak potřebuji, ale v reálu vstoupím a graf se okamžitě vydá naprosto opačným směrem než já potřebuji. Do teď jsem nepřišel na to, proč to tak je. Prostě kdyby se graf choval v reálu stejně jako v demu, tak mám dneska vyděláno. Jestli to je tím, že když v reálu vstoupím do obchodu, tak tím ten obchod ovlivním a v demu ne, tak s 0,01 lotem bude to ovlivnění minimální tak jako v demu nulové a když se mi bude dařit s 0,01 lotem tak při přechodu na plný loty už to nemusí být pravda a budu stále tam kde jsem.

No každopádně teď můžu pouze zkoušet se svými 8 USD anebo demo, takže se vracím k prioritě a to je studování informací zde na fóru a hlavně k studování analýzy grafů v kterých momentálně vidím jen pouhé čáry a nic jiného.

Prosím aby to nikdo nebral jako že si stěžuju, nebo brečím. Můžu si za to sám a jsem rád, že mám k dispozici aspoň informace na tomto fóru a všem za ně moc děkuju. A příště se pokusím už nezklamat.
Všem úspěšným traderům paleček nahoru 

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:XAUUSD - zlato
« Odpověď #159 kdy: So 17 Září 2011, 11:35:48 »
dupisek -- zcela urcite to nebereme jako stezovani. Popsal jsi zcela srozumitelne to cim prosli predpokladam temer vsichni. Proste si verili tam moc, ze ignorovali rady drzet se pri zdi. To je bohuzel normalni jev a snazime se mockrat na to vsechny upozornovat, ze ten jev je znamy a lidi ovlivnuje. Sam jsem tim prosel taky a vim naprosto presne o cem hovoris. A dokud jsem si tuhle skutecnost neuvedomil, ze pravidla se musi proste dodrzovat, jinak me to drive ci pozdeji klepne pres prsty, tak jsem take riskoval vice nez jsem mel. Ted uz je to v pohode, ale i tak se sem tam pristihnu, ze me svrbí prsty tam neco dat, co neni uplne kosher. Potykam se s tim, kdy mame pozadavek od lidi na foru, aby se vydal signal, ale to se musime premoci a odolat davat neco co v tom okamziku presne to, co spusteni signalu nasvedcuje.

Kazdopadne, to co jsi napsal je prvni krok k pochopenei, ze grafy nejdou podle toho jak ty chces, ale podle toho jak jde trh a ty se prizpusobujes trhu.
Nejlepsi je otevrit si demo s tim co chces realne vlozit a jednat presne jak na LIVE, jen pozor demo je typu REAL tedy ty castky vynasob 100 a obchoduj jen s hodnotou 0,1 lot (na demu je to analogie nano nasobena 100). Pak mas jisttu, ze to co budes davat ti bude korespondovat s LITE uctem, jen to hodnoty budou vsechny nasobene 100x.

Co se tyce ovlivnovani demo a LIVE tak muzes byt klidny, opravdu tvuj obchod s 0,1 lotem (100 USD investice realne na trhu) nezahybe miliardovymi castkami na FOREX trhu. Vim, ze to tak vypada, ze cely svet ceka, az vlozim, tech svych 0,1 lot a pak si vsichni na svete reknou, jdem si pro tu jeho investici a rozhybe se to opacne. Ale je to o tom, ze presne jak jednas ty, jedna mraky dalsich lidi a mraky (v tomto pripade vetsi skupinka) proste jedna opacne a tak se strhava cena obracene. Je to proste o tom, ze to co ty vidis, vidi statisice dalsich lidi.  A kdyz ty zadas ten obchod podle tech tvych pravidel, klidne dalsich 100 je zada naprosto stejne a 120 v ten samy okamzik zada opacne, nebot tam vidi zase neco jineho. Zkus proste byt mezi temi 120 a to je to ceho chces dosahnout.

Na Demu se ti to dari predevsim kvuli absenci psychyckeho bloku a mraky lidi si vubec nepripousti, ze je to nejak ovlivnuje natoz, ze je to vlivnuje zcela zasadne, ale opak je pravdou, je to jeden z nejmocnejsich ovlivnovacich fakturu na LIVE uctech a to je potreba eliminovat a naucis se to jen a jen na LIVE uctu . Demo ti v tomo pripade nepomuze (a je to jedina vec, co nedokaze naucit), ovsem dokazes si pomoci na demu jinak.
Tim, ze si na demo urcis naprosto presna pravidla a ziskas zkusenost, ze to proste funguje, tak ty same pravidla preneses do LIVE obchodu, ale nesmis se uz nechat ovlivnovat psychykou a proste prijmout skutecnost, ze to delas stejne tak, jak to funguje a nehrabat do toho uz pak. Lepsi cestu neznam a ani si myslim, ze neexistuje, krome skutecnosti, ze budes mit tak obrovsky kapital, ze te nejaka ztrata v tisicich USD nerozhodi.

Klidne si dej demo a LIVE naprosto stejne a zadavej si nejdrive demo a pak to zopakuj na LIVE uctu a dodrzuj to. Nejdrive vzdy zadat DEMO a pak kdyz budes chtit zadavat LIVE zjistis, ze najednou se ti moc do toho obchodu nechce a zacnes spekulovat a to je presne ta psychyka, co do toho hrabe a toho se musis zbavit, kdyz na demu mas vysledky a na LIVE ne.

priklad, ze kdyz mas 8 USD na LIVE jak pises, tak demo by jsi mel mit 800 USD, coz nejde, tak nejblizsi cislo okolo, coz je 1000 USD. a zadavas na demu i LIVE uctu jen hodnoty 0,1 lot a jede ti to stejne.
« Poslední změna: So 17 Září 2011, 12:16:58 od Stanicio »

Offline opall11

  • REAL účet
  • Sr. Member
  • *
  • Příspěvků: 269
  • Karma: +10/-0
    • Zobrazit profil
Re:XAUUSD - zlato
« Odpověď #160 kdy: So 17 Září 2011, 14:44:45 »
Krysa9 : v tvojom pripade  bolo dobre sledovat ci sa vytvory DIVERGENCIA  a na obrazku H1 je DIVERGENCIA a vtedy si mohol vstupit na long zase a mohla byt strata mensia. Ale pozor ! DIVERGENCIA sa nemusi naplnit !
-na obrazku je RSI 14 /cose/ ale mozes pouzit aj ine nastroje STOCH,MACD. Musis si to odsledovat a pouzit indicator aky ti vyhovuje.

 ;)

Offline opall11

  • REAL účet
  • Sr. Member
  • *
  • Příspěvků: 269
  • Karma: +10/-0
    • Zobrazit profil
Re:XAUUSD - zlato
« Odpověď #161 kdy: So 17 Září 2011, 14:59:04 »
Este som zabudol : jedna z moznosti ako vstupit do DIVERGENCIE,     vid.obrazok

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:XAUUSD - zlato
« Odpověď #162 kdy: So 17 Září 2011, 15:06:48 »
Ja to sice nepouzivam, ale miva to dobre vysledky. Opal mas tam ode mne kamicku, j eto moc pekny postreh.

Offline krysa9

  • LITE/REAL účty
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 632
  • Karma: +3/-0
    • Zobrazit profil
Re:XAUUSD - zlato
« Odpověď #163 kdy: So 17 Září 2011, 20:35:29 »
Opall11 díky za info ale v tu chvýly kdy se to otáčelo jsem uš nemohl dát žádný obchod kvuly marži ale tet uš to je jedno v pondělý to rozjedem nanovo. ;D

« Poslední změna: Ne 18 Září 2011, 13:46:59 od krysa9 »

Offline dupisek

  • LITE účet
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 1 042
  • Karma: +11/-0
    • Zobrazit profil
    • Easy Peasy
Re:XAUUSD - zlato
« Odpověď #164 kdy: So 17 Září 2011, 21:03:16 »
Co se tyce ovlivnovani demo a LIVE tak muzes byt klidny, opravdu tvuj obchod s 0,1 lotem (100 USD investice realne na trhu) nezahybe miliardovymi castkami na FOREX trhu. Vim, ze to tak vypada, ze cely svet ceka, az vlozim, tech svych 0,1 lot a pak si vsichni na svete reknou, jdem si pro tu jeho investici a rozhybe se to opacne. Ale je to o tom, ze presne jak jednas ty, jedna mraky dalsich lidi a mraky (v tomto pripade vetsi skupinka) proste jedna opacne a tak se strhava cena obracene. Je to proste o tom, ze to co ty vidis, vidi statisice dalsich lidi.  A kdyz ty zadas ten obchod podle tech tvych pravidel, klidne dalsich 100 je zada naprosto stejne a 120 v ten samy okamzik zada opacne, nebot tam vidi zase neco jineho. Zkus proste byt mezi temi 120 a to je to ceho chces dosahnout.

Tak tohle je určitě pravda, ale v tom případě já jako malá myška v této obchodní džungli bez veškerých informací si nemůžu být jist absolutně žádnou analýzou teda co se týká třeba toho zlata. Nebo technická analýza může něco takového odhalit? Jednání jedné skupiny lidí a jednání druhé skupiny lidí přece analýza grafu nemůže odhalit, nebo ano? Přijde mi to jako předpověď počasí, které se ani v dnešní době kolikrát nepodaří přesně odhadnout. Beru to tak, že myšlení a chování lidí je technicky vzato absolutní neznámá pro lidi jako jsem já, když mi jsou takovéhle údaje skryty. Vím, že na úvodní stránce je indikátor pozic, ale objem už k dispozici není.
Jediné co mě v tomto případě napadá je obrácená psychologie. Například po dlouhé spekulaci se rozhodnu pro long, ale nakonec zareaguju obráceně a dám short. To bych mohl vyzkoušet, ale ze zkušenosti z jiných situací vím, že to stejně moc nefunguje. Pro člověka je problém vyřadit při spekulaci to vědomí, že nakonec bude reagovat obráceně. No ale vyzkoušet to můžu, za to nic nedám.  :)
Všem úspěšným traderům paleček nahoru