Autor Téma: XAUUSD - zlato  (Přečteno 160973 krát)

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:XAUUSD - zlato
« Odpověď #165 kdy: So 17 Září 2011, 23:46:53 »
Dupisek - Tak ja to upresnim. mylis se v jedne veci, kteru jsi nevyslovil. Ta analogie s pocasim je hodne podobna. Urcite vis, ze predpoved pocasi ma uspesnost tak cca 80% mozna ti to tak neprijde, ale to je statisticky fakt. A ted si vem, kdyby jsi ty sam mel uspesnost 80% predpovedi. Tak to jses v baliku, nebot ukocirovat predpoved na 80% je banalita staci si jen pohlidat SL a PT a mas to doma. Takze predpoved pocasi je dobry priklad a vubec nepotrenujes predikci na hodnote 100%, jak se spousta lidi zbytecne snazi mit.

Jenze pletes se v tom, co dokaze ci v tvem pripade jak pises nedokaze pdhalit technicka analiza. Ono je to desne jednoduchy, nezapomen, ze ty nepredpovidas vyvoj ceny, ale chovani lidi a to je velmi zasadni rozdil. Nebot cena se bez jakehokoli rozhodnuti masy lidi proste nehne. A ty se snazis predpovedet toto chovani lidi. Pokud k tomu pouzivas uz konkretni technicke informace a postupy, tak uz se pak nejedna o predpoved, ale spis o predikci.

Takze kdyz ty vidis jak vypada cena, tak davas dohromady informace, jak se zachova masa lidi a jde o to, aby jsi byl stou masou lidi v soucinnosti nebo naopak vyuzil tohu ve svuj prospech ze pujdes proti. Je uz jedno s kys, idealnejsi je vsal jit s velkyma hracema v soucinnosti, nez chodit proti nim. A kdyz ty tam vidis divergenci tak ver tomu, ze dalsi mraky lidi ji tam vidi taky a dava tam proste prikazy. A doslova a do pismene, cim vic elidi tam vidi to same coho ty vyuzivas, tim lepe pro tebe. A to je to cemu se rika analiza. A je uz prakticky jedna zda technicka nebo fundamentali, nebot vysledek je stejny, jen bych nazval fundamentalni analizu predpovedi a technickou analizu predikci.

"Vím, že na úvodní stránce je indikátor pozic, ale objem už k dispozici není. " -- a vis proc tam neni? Protoze je vzdycky jasny, kolik je pomer objemu. Pro uceni ceny neni podstatny pocet obchodniku, tedy ten udaj co je na grafu, ten tam je pro informaci, jak velka skupina idi jde jednim ci druhym smerem. Ale objem je vzdycky 1:1 pokud se cena nijak nehybe. Jestlize se cena hybe, tak ten pomer je vetsi ci mensi pro tu dannou skupinu. Proto neni treba zadny objem zobrazovat ten je davno zobrazeny v pohybu ceny.  A to plati jak pro zlato tak pro jakykoli jiny par.

To co popisujes, ze pujdes proti je technika, kdyz jdes proti te skupine lidi co jde tim samym smerem co by jsi chtel jit. To se taky da, ale je jedno zda se neucis chodit s jednu skupinou ci jit pro ti druhe. To vyjde na stejno, jen dodrzovat s jakou to uskupinou jdes furt stejne.

Vedomi nevyrazuj, to je blbost, psal jsme o zvladnuti psychyky to je hodne velky rozdil.

Offline dupisek

  • LITE účet
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 1 042
  • Karma: +11/-0
    • Zobrazit profil
    • Easy Peasy
Re:XAUUSD - zlato
« Odpověď #166 kdy: Ne 18 Září 2011, 00:04:02 »
Stanicio - No tak tohle logiku má, z tohoto úhlu pohledu jsem to neviděl.
Všem úspěšným traderům paleček nahoru 

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:XAUUSD - zlato
« Odpověď #167 kdy: Ne 18 Září 2011, 00:25:54 »
Proto zde diskutujeme, abychom se spolecne dobrali ke kyzenemu cili a dozvedeli se i pripadne neco noveho. ;)

Offline dupisek

  • LITE účet
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 1 042
  • Karma: +11/-0
    • Zobrazit profil
    • Easy Peasy
Re:XAUUSD - zlato
« Odpověď #168 kdy: Út 20 Září 2011, 12:14:14 »
Ještě takový dotaz, na wikipedii jsem četl, že někteří brokeři nemají rádi obchodování stylu "hedge", jsou pro tenhle typ obchodu nějaká specifická pravidla?
Já totiž včera vstoupil na zlatě do long na hladině 1823.05 a ono se to během dne vydalo hodně nízko do short, takže jsem ten hedge vyzkoušel, ale v momentě kdy už jsem si myslel, že se to otočí, tak jsem to ukončil a ono to po chvíli pokračovalo dolů a takhle se to stalo ještě několikrát, někdy byl mínus, někdy byl plus, ale výsledek byl zisk. Teď už jen čekám, jestli to vyleze zpět na hladinu 1823.
Tak se chci zeptat když ten hedge udělám takhle několikrát za sebou, jestli se nemůžu dostat do nějakýho problému. Nerad bych, aby tím došlo třeba ke zrušení účtu, nebo tak něco.
Ale bylo to zajímavý, sledovat jak to jde dolů, marže se nehýbala a nakonec jsem ještě vydělal (teda pokud se vrátím zpět na 1823, jinak budu ve ztrátě)
Všem úspěšným traderům paleček nahoru 

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:XAUUSD - zlato
« Odpověď #169 kdy: Út 20 Září 2011, 12:18:46 »
Nemusite mit strach na LiteForex je s Hedge pocitano a je to jedna z normalnich obchodnich praktik. To co popisujete se nesmi delat na USA brokerech a na par dalsich, zde to problem zadny neni.

Sam hedge obchod nekdy take pouzivam a neni problem mit X jednim smerem a Y dryhym smerem. V zadnem rozporu to u LiteForex neni a je to povolene.

Samozrejme, to plati pro platformu MT4 u MT5 uz je zadavani prikazu pouzite jinak a tam uz hedge neudelate, ale to neni problem na strane brokera, ale software MT5.
« Poslední změna: Út 20 Září 2011, 12:21:35 od Stanicio »

Offline dupisek

  • LITE účet
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 1 042
  • Karma: +11/-0
    • Zobrazit profil
    • Easy Peasy
Re:XAUUSD - zlato
« Odpověď #170 kdy: Út 20 Září 2011, 12:24:44 »
No každopádně mě hedge zaujalo, je to zajímavý způsob jak se vyhnout hodně velké ztrátě, ale nedovolil jsem si od toho odejít, abych nebyl ve ztrátě pořád.
Všem úspěšným traderům paleček nahoru 

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:XAUUSD - zlato
« Odpověď #171 kdy: Út 20 Září 2011, 12:28:55 »
hedge je silne o psychyce a vubec to neni jednoducha metoda. Kdo ji zvlada ma hodne velke plus, ale sam s ni casto bojuji, takze nemohu o sobe rici, ze ji mam super zvladnutou.

Offline dupisek

  • LITE účet
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 1 042
  • Karma: +11/-0
    • Zobrazit profil
    • Easy Peasy
Re:XAUUSD - zlato
« Odpověď #172 kdy: Út 20 Září 2011, 12:46:15 »
Tak ono to včera šlo několikrát za sebou hodně strmě, tak mně napadlo, že je asi ten správný čas to vyzkoušet. Jenže pak to bylo o tom to stále sledovat a v jednu chvíli se mi dokonce povedl vstup, který jsem nechtěl. Občas mi totiž cukají prsty na myšce a to nejen u obchodování, prostě mám občas tik v prstu a to i při obyčejném čtení třeba na novinkách.cz, ale ztráta byla nakonec minimální.
Všem úspěšným traderům paleček nahoru 

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:XAUUSD - zlato
« Odpověď #173 kdy: Út 20 Září 2011, 12:55:08 »
 :) tak s tikem vazne nepomohu, ale nezapominat, na system, tedy nechdit do obchodu bezhlave, to jist evite. neni duvodu obchodovat z akazdou cenu, ale vzdy si racionalne vysvetlit, proc tam jdu a co je cilem. Idealne planovane na zaklade jasne dannych pravidel. Ale pisete, ze to byl pokus tak to nejak vyzkouset musite to je jasne, jen aby to pak moc nebolelo  ;)

Offline krysa9

  • LITE/REAL účty
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 632
  • Karma: +3/-0
    • Zobrazit profil
Re:XAUUSD - zlato
« Odpověď #174 kdy: Čt 22 Září 2011, 11:59:56 »
Tak jsem včera měl krásnej signál na zlatě H1 jenomže jsem obchod ukončil moc brzo ne podle pravydel sistému.Kdybych to nechal dneska bych měl zajištěných 420pip a stále bych byl v obchodě smula ale chybama se člověk učí ;D

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:XAUUSD - zlato
« Odpověď #175 kdy: Čt 22 Září 2011, 23:59:03 »
jo porusovat pravidla systemu, se casto nevyplaci  ;)

Offline krysa9

  • LITE/REAL účty
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 632
  • Karma: +3/-0
    • Zobrazit profil
Re:XAUUSD - zlato
« Odpověď #176 kdy: Pá 23 Září 2011, 22:13:15 »
Je to tak pravidla jsou pravidla.
Myslym si že bude v neděly moc pěknej GAP nahoru co vy nato?

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:XAUUSD - zlato
« Odpověď #177 kdy: Pá 23 Září 2011, 22:43:27 »
No diky za upozorneni, ja si toho ani nevsiml, soupl jsem si tam jeden soukromej long obchod na 1695. Tak uvidime co z toho bude.

Offline krysa9

  • LITE/REAL účty
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 632
  • Karma: +3/-0
    • Zobrazit profil
Re:XAUUSD - zlato
« Odpověď #178 kdy: Pá 23 Září 2011, 22:55:10 »
Jo jo taky jsem si ho tam dal ;D  tak se uvidí.
Myslýš PT aš na  1695? to by bylo moc pěkný.
« Poslední změna: Pá 23 Září 2011, 22:58:02 od krysa9 »

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:XAUUSD - zlato
« Odpověď #179 kdy: Pá 23 Září 2011, 22:59:13 »
jo prece nebudem etroskari a 400 pi se bude hodit  ;). No uvidime, jak s eto bude vyvyjet kdyztak naredime, ale tohle je moc lakave  ;D