Autor Téma: HEDGING  (Přečteno 20637 krát)

Offline krysa9

  • LITE/REAL účty
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 632
  • Karma: +3/-0
    • Zobrazit profil
HEDGING
« kdy: Út 08 Listopad 2011, 23:34:56 »
Mám dotaz co vlastně znamená hedging ve spojitosti s EA?

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:HEDGING
« Odpověď #1 kdy: St 09 Listopad 2011, 00:55:18 »
Ono je to jedno, zda se jedna o AOS nebo rucni obchody, protoze to s tim nesouvisi.

Hedge je pojmenovani minimalne dvou kontraktu, ktere jsou zadane takzvane proti sobe. tedy ze mate naraz v platforme zadane na jednom paru jak LONG tak SHORT obchod nebo obchody.
Tedy ze neobchodujete jen jednim smerem naraz, ale obema smery.

Tato technika se pouziva v ruznych pripadech, nejcastejsi je jako diverzifikace uctu na stejne hodnote at se trh pohle jakymkoli smerem, protoze jeden obchod vydelava a jeden prodelava. sazmorejme, za predpokladu, ze jsou oba kontrakty stejne velikosti.
nebo s etoho take vyuziva, kdyz mate nejakou zadanou pozici a verite, ze se bude vracet zpatky, tak zadate hedge obchod a cekate az se to bude vracet zpet. Jedina navyhoda je, ze vas to stoji swap.

Problem s AOS muze nastat tehdy, kdyz AOS vyzaduje hedge obchody a broker by to nepodporoval, to pak ten AOS nemuze bezet. takto to maji treba vsichni USA brokeri zakazane a tam hedge nespustite. Na LITEFOREX se toho obavat nemusite HEDGE obchody jsou sazmorejme povoleny.

Kazdopadne, technika zajistovani pozic pomoci hedge technik, patri tem obtiznejsim a chce to uz mit hodne zkusenosti tohle urcidit, rpotoze to chce pocitat a hlavne to psychycky ustat a reagovat rychle a dobre. nic moc snadneho. Osobne to pouzivam jen vyjmecne, ale jelikoz mivam i nektere z obchodu bez SL, tak s touto technikou musim pocitat.

Offline skalper

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 58
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:HEDGING
« Odpověď #2 kdy: St 09 Listopad 2011, 06:09:26 »
dobrý den

to je taky můj styl a  vychází velmi dobře .

Hezký den

Offline krysa9

  • LITE/REAL účty
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 632
  • Karma: +3/-0
    • Zobrazit profil
Re:HEDGING
« Odpověď #3 kdy: St 09 Listopad 2011, 08:21:31 »
děkuji za odpověd. :D

Offline cadmaker

  • V.I.P.
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 559
  • Karma: +19/-0
    • Zobrazit profil
Re:HEDGING
« Odpověď #4 kdy: Ne 01 Leden 2012, 03:49:21 »
nicmene, platforma MT5 jiz hedge obchody nepodporuje v samym zakladu a tudiz neni mozne drzet BUY and SELL pozici na jednom paru soucastne... :(

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:HEDGING
« Odpověď #5 kdy: Ne 01 Leden 2012, 10:19:51 »
Presne tak, budoucnost je uz bez hedge obchodu. To je pak jedina moznost vetsi ucty a obchodovat loing n ajednom uctu a short na druhym, ale uz to bude jen virtualni hedge.

Offline Rod

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:HEDGING
« Odpověď #6 kdy: So 16 Březen 2013, 12:31:34 »
nicmene, platforma MT5 jiz hedge obchody nepodporuje v samym zakladu a tudiz neni mozne drzet BUY and SELL pozici na jednom paru soucastne... :(
Tento problem se u MT5 da odstranit vytvorenim duplikovaneho obchodovaneho symbolu, ktery bude mit vedle sveho nazvu jeste trvaly dovetek, jinak to bude tentyz symbol. Hedge obchod pak lze otevrit tak, ze kuprikladu short pozici otevru na  -menovem  paru EUR-JPN a long pozici otevru na paru EUR-JPN2. Tyto moznosti vsak nema bezny uzivatel a sam si je nemuze vytvorit, je v tomto pripade vzdy potreba, aby takovouto upravu provedl samotny broker, vyuzivajici pro spojeni tradera s trhem prave obchodni platformu MT5.

Offline dupisek

  • LITE účet
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 1 042
  • Karma: +11/-0
    • Zobrazit profil
    • Easy Peasy
Re:HEDGING
« Odpověď #7 kdy: So 16 Březen 2013, 13:46:00 »
nicmene, platforma MT5 jiz hedge obchody nepodporuje v samym zakladu a tudiz neni mozne drzet BUY and SELL pozici na jednom paru soucastne... :(
Tento problem se u MT5 da odstranit vytvorenim duplikovaneho obchodovaneho symbolu, ktery bude mit vedle sveho nazvu jeste trvaly dovetek, jinak to bude tentyz symbol. Hedge obchod pak lze otevrit tak, ze kuprikladu short pozici otevru na  -menovem  paru EUR-JPN a long pozici otevru na paru EUR-JPN2. Tyto moznosti vsak nema bezny uzivatel a sam si je nemuze vytvorit, je v tomto pripade vzdy potreba, aby takovouto upravu provedl samotny broker, vyuzivajici pro spojeni tradera s trhem prave obchodni platformu MT5.

V době psaní příspěvku, to jest 1. ledna 2012 tyto duplikované symboly ještě neexistovali. Nicméně i přesto, že tato možnost v dnešní době už existuje, MT5 mě osobně co se týče uživatelského prostředí moc nesedí, takže mám raději MT4 nejen kvůli použití hadge. Jedna z věcí, která mi vadí je způsob ředění kontraktů. Místo přidání kontraktu dané dva kontrakty spojí a zprůměruje a to mi vadí hodně. Přijde mi, že MT5 je záměrně vytvořena nevýhodně pro tradery a výhodně pro brokery.
« Poslední změna: So 16 Březen 2013, 13:47:47 od dupisek »
Všem úspěšným traderům paleček nahoru 

Offline opall11

  • REAL účet
  • Sr. Member
  • *
  • Příspěvků: 269
  • Karma: +10/-0
    • Zobrazit profil
Re:HEDGING
« Odpověď #8 kdy: So 16 Březen 2013, 14:38:07 »
Suhlasim s tebov Dupisek :), MT5 mi tiez nesedi ,  ;)