Veřejná diskuze > Pro nováčky

CFD a forex

<< < (6/7) > >>

dupisek:
Tak JPY jsem ještě neobchodoval, protože v tom systému, který jsem používal byla jedna z podmínek pro vstup na indikátoru Waddah Attar Explosion hodnota 0,01 a více. A u JPY byla tahle hodnota úplně jinde.
V současné chvíli už ale tenhle systém nepoužívám. Vypadá to, že jsem si našel své s třemi indikátory a už z nějakého mě neznámého důvodu se na systém nedívám. Najednou v něm vidím chaos a ta roustoucí nedůvěra pro vstupování do obchodů byla zřejmě z toho systému. Mám tady teď knížku od Ondřeje Hartmana, kde je popis indikátorů, takže už jsem o indikátorech zase trochu chytřejší. No a včera jsem si tady dal dohromady 3 indikátory + fibo a musím uznat, že teď už ten graf vidím zase úplně jinak. Takže od pondělka začne nový testování a jsem zvědavý jak to bude vypadat. Mám to vykonstruované na H4, takže to testování bude asi nějakou dobu trvat. Počítám tak s jedním maximálně dvěma obchody na pár za jeden týden. Ale na rozdíl od systému to vypadá, že to budu moci použít jak na páry, tak i  na zlato, nebo stříbro. Tak zítra to spustím :)

Stanicio:
Jo studium je zaklad  :) znam spousty nazoru, co budou tvrdit, ze obchodovani je primitivni a vydela na nem kazdy. To je blbost a technicky to ani take neni realne kdyz totiz nekdo vydela musi zakonite nekdo jiny prodelat, je to svazene s nabidkou a poptavkou. Je to sice jednoduchy, jenze ale az clovek ziska svuj pohled na graf a bude znat postupy a pouziti toho sveho systemu. Kdyz pouzije treba ruzne signaly, tak se da take bez problemu obchodovat, ale clovek by se z nich mel predevsim neco naucit nebo preklenout urcite obdoby nez se dostane k tomu svemu obchodovani.
Neco jako jsi treba delal ted ty. Jel jsi si svoje a postupne se vypracoval k necemu jinemu, co uz ti sedi a mas k tomu duveru a chut se do toho zakousnout. A proc delat 20 obchodu denne, kdyz ti bude stacit 2 tydne. Ja mam takovou hranici, kdy pouzivam pravidlo 30ti pipu prumerne na den. a toho se snazim drzet a podl etoho hodnotim system, zda je to pro me realne ziskove.

skalper:
dobrý den

pro srozuměnou 30 pipů a jak velkej obchod to je 1 či více lotů. v tom mám ješte zmatek.

Stanicio:
To neurcuje objem obchodu, ale pohyb, ktery ten obchod udelal.
Jednotka PIP tedy urcuje rozpeti mezi dvema cenama a je jedno jakyma. V tomto pripade mezi otevrenim a zavrenim obchodu.
Napriklad otevrete obchod EURUSD long na cene 1.4000 a zavrete v zisku na cena 1.4030 budete mit zisk 30 pip a jestli to udelate z obemem 0.01 lot ci 5 lot neni podstatne, protoze to stale bude tech 30 pip.
Jen v pripade 0.01 (MICRO na REAL uctu) tech 30 pip bude reprezentovat 3 USD
A v pripade 5 lot (Plny lot 5x na REAL uctu) tech 30 pip bude reprezentovat 1500 USD
A v pripade 0.1 lot (NANO na LITE uctu) tech 30 pip bude reprezentovat 0,3 USD

 A tak kdyz si nekdo vytyci cil 30 pip otestuje si to treba na 0,1 lot (u LITE je to NANO kontrakt) tak dopiluje strategegi a pak uz jen v ramci MM zvysuje objem,a le vse ostatni zustava. A kdyz vi, ze proste tech 30 udela tak nemusi resit, ze by t onefungovalo n avetsim objemu, fungovat t bude stejne, jen psychycky to pro nej bude narocnejsi a prosto si ti nejdrive lidi testuji na NANO kontraktech. A konkretne i  LITE ucet umoznuj eobchodovat az s 1 plnym lotem, pokud clovek potrebuje vice uz musi prejit na REAL ucet.

Proto, kdyz tu uvadime vysledky se zamerujeme na velikost v pipech jako jedne z moznosti mereni ziskovosti, kde se da porovnat vykon mezi sebou. Ma to sva uskali, ale kdyz zase pouzijeme mereni podle zisku, bude to jeste mene pesnejsi a o strategii to rekne jeste mene a nejde to srovnat.

skalper:
Ahoj

Tak to moc krát děkuji,až jednou budu za živý tak těch 30 pipú by měla být hračka.

dnes by se pochytali snadno,

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

[*] Předchozí strana

Přejít na plnou verzi