Autor Téma: CFD a forex  (Přečteno 28691 krát)

Offline dupisek

  • LITE účet
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 1 042
  • Karma: +11/-0
    • Zobrazit profil
    • Easy Peasy
Re:CFD a forex
« Odpověď #15 kdy: So 22 Říjen 2011, 18:02:58 »
Ano, sám se o porušování MM zmiňuje, ale to už je asi na každém člověku jak moc bude dodržovat MM. Já zatím testuju a zatím to vypadá slibně. Teda když se mi povede odbourat psychiku a občasnou nedůvěru. Je to zatím jen pár obchodů a u těch kde jsem opravdu dodržel všechny indikátory jsem šel do zisku, tak uvidím co přinese budoucnost a hlavně jestli se mi povede zkrocení té psychiky.
Na druhou stranu, původní verze je také zajímavá, ale já jsem na tom s angličtinou špatně, takže si o tom moc nepřečtu. Google translátor na tom kolikrát není zrovna dobře.
« Poslední změna: So 22 Říjen 2011, 18:07:46 od dupisek »
Všem úspěšným traderům paleček nahoru 

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:CFD a forex
« Odpověď #16 kdy: Ne 23 Říjen 2011, 00:49:45 »
Uvidis, kdyz se zadari proc to nevyuzit, je to na kazdym, kdyz se udrzis na MM tak neni problem ustat i vykyv.

Offline dupisek

  • LITE účet
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 1 042
  • Karma: +11/-0
    • Zobrazit profil
    • Easy Peasy
Re:CFD a forex
« Odpověď #17 kdy: Ne 23 Říjen 2011, 17:55:10 »
Jo jo. Jen tak pro info, o jakém počtu obchodů se dá říci, že je to dobře otestované? Já jich od neděle do pátku udělal zatím jen 10 z toho 2 byli ztrátové a to byly ty první dva a bylo to tím, že jsem zapoměl zkontrolovat všechny indikátory, 1 byl s nulou, protože jsem nedůvěřoval, ale kdybych to nechal, mohl být ziskový a zbytek byly ziskové. Tak jen abych měl představu kdy to uvést na live.
Všem úspěšným traderům paleček nahoru 

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:CFD a forex
« Odpověď #18 kdy: Ne 23 Říjen 2011, 18:04:50 »
To zalezi na kazdem jak si ceni svych penez, nekde i rok je malo jinde staci treba jen mesic. Osobne se snazim testovat vse jako minimalni hodnotu 3 mesice nez jsem ochoten to dat na LIVE.
A zkusenosti ukazuji, ze i 3 mesice je nekdy malo a script si udela nejakou vylomeninu a stahuje se.
V kazdem pripade jeste, nez to testuji tak si projdu historicke udaje alespon od konce roku 2008 a za tu dobu uz se projevy nejaka odchylka od normalu.

Nejlepe je pamatovat na zakldni pouzcku, neni kam spechat, kdo specha nejcasteji neco prehledne ci ignoruje naznak neceho a pak se muze zbytecne divit a mlati se do hlavy, proc tomu a tomu veril a vse si radne neotestoval. Pokud nejde o finance nic zasadniho se nedeje jen ztrata casu, pokud uz o finance jde, tak uz je to horsi a vzdy je potreba poradne obezretnosti a back testu alespon.

Offline dupisek

  • LITE účet
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 1 042
  • Karma: +11/-0
    • Zobrazit profil
    • Easy Peasy
Re:CFD a forex
« Odpověď #19 kdy: Ne 23 Říjen 2011, 18:30:19 »
Ok, budu testovat jak to jen půjde.
Chtěl bych se ještě zeptat. V tom obchodním systému je indikátor "Damiani", který v pravé části okna ukazuje možnost vstupu, nebo ne. Možnost vstupu je slovem "Stříkej" a zákaz vstupu do obchodu je "JESTLI TO OTEVREŠ, TAK SI U MĚ MRTVEJ HOMOLKA!". Můj problém však je, že mám malý monitor a ty hlášky nejsou úplně vidět a když indikátor posunu tak aby vidět byl, tak po přepnutí na jiný TF se posune zpět na původní místo. Bylo by možné s tím něco udělat aniž by to bylo v rozporu s autorstvím? Já bych si to udělal, ale nemám to čím decompilovat. Do dnes se zajímám jen o php. Mě by stačilo, aby se ty hlášky zobrazovaly na parametru X-vzdálenost 600. Nyní to je na 890.
« Poslední změna: Ne 23 Říjen 2011, 18:34:21 od dupisek »
Všem úspěšným traderům paleček nahoru 

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:CFD a forex
« Odpověď #20 kdy: Ne 23 Říjen 2011, 20:14:12 »
Tak pouzij original, co ten vtipalek nezmrvil tim prekladem. Co k tomu dodat, ja kdyz jsem to cetl, tak jsem si myslel, ze se manik musel zblaznit protoze tovehle veci se proste nedelaji a jeste se tim chlubi, ze tam jsou udajne vtipne hlasky  :(
Dekodovani je v ceske republice trestne, takze i kdyby jsi ho mel a upravil si to dopustis se poruseni zakona. Pokud by ti original nesel konktuj autora a nech si to predelat autorem. Predpokladam, ze autor pochopi, proc tam ten nesmysl nechces.

Offline dupisek

  • LITE účet
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 1 042
  • Karma: +11/-0
    • Zobrazit profil
    • Easy Peasy
Re:CFD a forex
« Odpověď #21 kdy: Ne 23 Říjen 2011, 20:18:25 »
Jo tak použít originál mě nenapadlo. Zkusím to, porušení zákona se rozhodně dopouštět nechci.
Všem úspěšným traderům paleček nahoru 

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:CFD a forex
« Odpověď #22 kdy: Ne 23 Říjen 2011, 20:20:04 »
Ono je to stejne obslahle z toho TSD fora tak by s tim problem byt nemel.
« Poslední změna: Ne 23 Říjen 2011, 20:28:25 od Stanicio »

Offline dupisek

  • LITE účet
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 1 042
  • Karma: +11/-0
    • Zobrazit profil
    • Easy Peasy
Re:CFD a forex
« Odpověď #23 kdy: So 05 Listopad 2011, 16:50:08 »
Bych měl delikátní otázku. Zajímá mě co by se stalo, kdyby došlo ke krachu měny. Jaký výsledek by to mělo pro tradera, který by měl otevřený obchod. Je jasné, že kdyby to měl long, tak je to pryč, ale kdyby to měl short, tak by i přesto vydělal? Ptám se ze zvědavosti......
Všem úspěšným traderům paleček nahoru 

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:CFD a forex
« Odpověď #24 kdy: So 05 Listopad 2011, 22:55:32 »
Na to je asi dost tezka odpoved, nebot to nikdo jeste nevidel.
Zakladni vec je, ze v kazdem obchode je potreba vzdycky dve strany. Jedna co prodava a druha co kupuje. Takze teoreticky by to mohlo rust kamkoli a nekdo by mel hypoteticky bezici zisk a druhyho by sezral margincall.
Avsak nejrealistictejsi scenar, by byl, ze by se ten danny par zastavil a kontrakty by se treba i uzavrely, ale byly by posleze zruseny a finance navraceny zpet, ci odecteny zpet podle topho jak by obchod vypadal. Tuhle situaci uz jsem vicekrat videl v realu hlavne na zlate.
A treba si vzpomenete, jestli jste uz obchodval na Fukusimu, to byly na nekolik dni uplne zastavene vsechny pary ohledne JPY a myslm, ze se zaviraly na aktualnich cenach.

Offline dupisek

  • LITE účet
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 1 042
  • Karma: +11/-0
    • Zobrazit profil
    • Easy Peasy
Re:CFD a forex
« Odpověď #25 kdy: Ne 06 Listopad 2011, 08:13:38 »
Tak JPY jsem ještě neobchodoval, protože v tom systému, který jsem používal byla jedna z podmínek pro vstup na indikátoru Waddah Attar Explosion hodnota 0,01 a více. A u JPY byla tahle hodnota úplně jinde.
V současné chvíli už ale tenhle systém nepoužívám. Vypadá to, že jsem si našel své s třemi indikátory a už z nějakého mě neznámého důvodu se na systém nedívám. Najednou v něm vidím chaos a ta roustoucí nedůvěra pro vstupování do obchodů byla zřejmě z toho systému. Mám tady teď knížku od Ondřeje Hartmana, kde je popis indikátorů, takže už jsem o indikátorech zase trochu chytřejší. No a včera jsem si tady dal dohromady 3 indikátory + fibo a musím uznat, že teď už ten graf vidím zase úplně jinak. Takže od pondělka začne nový testování a jsem zvědavý jak to bude vypadat. Mám to vykonstruované na H4, takže to testování bude asi nějakou dobu trvat. Počítám tak s jedním maximálně dvěma obchody na pár za jeden týden. Ale na rozdíl od systému to vypadá, že to budu moci použít jak na páry, tak i  na zlato, nebo stříbro. Tak zítra to spustím :)
Všem úspěšným traderům paleček nahoru 

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:CFD a forex
« Odpověď #26 kdy: Ne 06 Listopad 2011, 09:35:50 »
Jo studium je zaklad  :) znam spousty nazoru, co budou tvrdit, ze obchodovani je primitivni a vydela na nem kazdy. To je blbost a technicky to ani take neni realne kdyz totiz nekdo vydela musi zakonite nekdo jiny prodelat, je to svazene s nabidkou a poptavkou. Je to sice jednoduchy, jenze ale az clovek ziska svuj pohled na graf a bude znat postupy a pouziti toho sveho systemu. Kdyz pouzije treba ruzne signaly, tak se da take bez problemu obchodovat, ale clovek by se z nich mel predevsim neco naucit nebo preklenout urcite obdoby nez se dostane k tomu svemu obchodovani.
Neco jako jsi treba delal ted ty. Jel jsi si svoje a postupne se vypracoval k necemu jinemu, co uz ti sedi a mas k tomu duveru a chut se do toho zakousnout. A proc delat 20 obchodu denne, kdyz ti bude stacit 2 tydne. Ja mam takovou hranici, kdy pouzivam pravidlo 30ti pipu prumerne na den. a toho se snazim drzet a podl etoho hodnotim system, zda je to pro me realne ziskove.

Offline skalper

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 58
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:CFD a forex
« Odpověď #27 kdy: Po 07 Listopad 2011, 06:13:13 »
dobrý den

pro srozuměnou 30 pipů a jak velkej obchod to je 1 či více lotů. v tom mám ješte zmatek.

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:CFD a forex
« Odpověď #28 kdy: Po 07 Listopad 2011, 08:59:56 »
To neurcuje objem obchodu, ale pohyb, ktery ten obchod udelal.
Jednotka PIP tedy urcuje rozpeti mezi dvema cenama a je jedno jakyma. V tomto pripade mezi otevrenim a zavrenim obchodu.
Napriklad otevrete obchod EURUSD long na cene 1.4000 a zavrete v zisku na cena 1.4030 budete mit zisk 30 pip a jestli to udelate z obemem 0.01 lot ci 5 lot neni podstatne, protoze to stale bude tech 30 pip.
Jen v pripade 0.01 (MICRO na REAL uctu) tech 30 pip bude reprezentovat 3 USD
A v pripade 5 lot (Plny lot 5x na REAL uctu) tech 30 pip bude reprezentovat 1500 USD
A v pripade 0.1 lot (NANO na LITE uctu) tech 30 pip bude reprezentovat 0,3 USD

 A tak kdyz si nekdo vytyci cil 30 pip otestuje si to treba na 0,1 lot (u LITE je to NANO kontrakt) tak dopiluje strategegi a pak uz jen v ramci MM zvysuje objem,a le vse ostatni zustava. A kdyz vi, ze proste tech 30 udela tak nemusi resit, ze by t onefungovalo n avetsim objemu, fungovat t bude stejne, jen psychycky to pro nej bude narocnejsi a prosto si ti nejdrive lidi testuji na NANO kontraktech. A konkretne i  LITE ucet umoznuj eobchodovat az s 1 plnym lotem, pokud clovek potrebuje vice uz musi prejit na REAL ucet.

Proto, kdyz tu uvadime vysledky se zamerujeme na velikost v pipech jako jedne z moznosti mereni ziskovosti, kde se da porovnat vykon mezi sebou. Ma to sva uskali, ale kdyz zase pouzijeme mereni podle zisku, bude to jeste mene pesnejsi a o strategii to rekne jeste mene a nejde to srovnat.

Offline skalper

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 58
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:CFD a forex
« Odpověď #29 kdy: Po 07 Listopad 2011, 18:43:32 »
Ahoj

Tak to moc krát děkuji,až jednou budu za živý tak těch 30 pipú by měla být hračka.

dnes by se pochytali snadno,