Autor Téma: CFD a forex  (Přečteno 28684 krát)

Offline Balti

  • LITE účet
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 915
  • Karma: +3/-0
    • Zobrazit profil
CFD a forex
« kdy: So 16 Červenec 2011, 21:25:44 »
Zdravím ľudia...
Vopred sa ospravedlňujem ak Vás oberám o čas mojimi možno pre vás jednoduchými otázkami ale pre mňa to začína byť obrovský chaos :-\...

k forexu som sa dostal cca 2 roky dozadu čistou náhodou ked som hladal formy a možnosti zhodnocovania svojich fin. prostriedkov... počas tých dvoch rokov ,,obchodujem,, forex na demo účtoch a dovolím si tvrdiť, že celkom úspešne sa mi darí ,,zhodnocovať,, virtuálny vklad.. Dá sa povedať, že je to už mojím koníčkom :)

Ale teraz k veci,
rád by som skúsil obchodovanie na ostro za vlastné peniaze...
Celý môj problém je v tom, že som sa na viacerých fórach dočítal, že  forex nie je na prvý pohlad taký jednoduchý ako na deme nakolko Brokeri údaje pri obchodoch s malým objemom sami tvoria protistranu mojim otvoreným pozíciám kde sa im naskytáva možnosť manipulovať s kurzom v ich prospech...

Takže neviem, kde je pravda :-\
Bol by som rád keby ste mi pomohli nájsť nejakú schopnú neskreslenú odpoveď :)

Ďakujem.

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:CFD a forex
« Odpověď #1 kdy: So 16 Červenec 2011, 23:20:07 »
Zdravim Vas

Ano o takovych brokerech vime a delaji to zamerne v ramci jejich marketingu a nalakani na co nejrychlejsi obchodovani  na LIVE, aby to jak pisete vypadalo daleko lepe, nez by melo byt. Predevsim to poznate na rozdilech v cenach ktere byvaji o dost jinde, nez na LIVE uctech. A pak take na spreadechpokud jsou variabilni, ale ty poznate jedine porovnanim obou platforem v realnem case, jinak se prakticky nedaji jednoduce identifikovat, jak moc se lisili.

Co se LiteForex tyce tak mohu ubezpecit ze se takove praktiky nedeji, nebot je LiteForex nepotrebuje provadet a prakticky ani nemuze provadet. Muzete mi to verit nebo take nemusite, ale pro brokera je prioritou spokojeny a trvale profitabilni trader. Jelikoz jediny prijem je ze spreadu a bylo by desne kratkodobe provadet upravy dema vuci LIVE uctum, kdyz jako broker nabizite ty nejmensi mozne obchodovatelne loty co jdou, tedy NANO loty. Prakticky hned by se tohle provalilo a trader by prestal obchodovat dostatecne vcas a zachranil by si finance a broker by z poskytovani forexu uz nic nemel. Kdezto kdyz mate brokera, ktery nabizi nejmesi loty MINI tak tam uz je to dostatecne poznat a je dobre nalakat na ruzne dobre vypadajici a lakave souteze co nejvice traderu a ty, nez na to dojdou, ze je neco v neporadku, maji tu smulu, ze prijdou o finance a v horsim pripade si kontrakt odkoupi sam broker a vydela dvakrat.

Samozrejme, je to trochu vice extremni a pri dodrzeni MM se i tato situace da ustat, ale rekneme si to uprime, kdo z uplnych novacku na LIVE uctu presne dodrzuje svuj MM, k tomu se postupne teprve dopracuje az na LIVE, ale nekdy uz muze byt pozde. Vzdycky dodrzujte svuj MM, dokaze vas to zachranit i kdyz je vsechno proti vam.

Jeden z velmi podstatnych elementu pro ziskani jistoty, je otevrit si demo i live u stejneho brokera a sledovat obe hodnoty. Jen pozor demo na LiteForex je typu Real, takze s timto typem uctu bude co nejvice korespondovat prave REAL ucet. LITE ucet se muze mirne lisit od REAL nebot je to dano objemem obchodu s fixnimmi spready, kde se pozice musi dorovnat jedine cenou. Co sleduji ucty, tak se muze odlisovat mezi 0-2 pipy, vic to nebyva, nekdy je cena zpozdena tim, ze tick prichazi v jinou dobu a tak treba prodleva 0-2 sekundy muze ukazovat jinou cenu, ale s prichodem ticku (jediny okamzik, kdy jde obchodovat a cena vlastne nerozhoduje) se cena dle nabidek a poptavek srovnava.

Nejlepsi je opravdu vysledovat si, ze to co popisuji je pravda a urcite vam to muze potvrdit i spousta dalsi lidi, co maji stejnou zkusenost ze sledovani dema i LIVE uctu. LiteForex ma treba aktualne 5 obchodnich serveru a ty jsou samostatne s kazdym jinym casovym tickem.

Rozdil ktery poznate mezi demo a LIVE bude asi ve slipage, kde na demu ho mate okamzite, coz je logicke, nebot k realnym obchodum nedochazi a cena kterou urcite je proste vase, nebot se na demo neresi nabidka a poptavka, to muze trochu zaskocit pri prechodu na LIVE. Nezapominejte, ze vzdycky kdyz vy prodavate, nekdo na druhe strane musi kupovat, nikdy to neni jinak a proto se hybe cena, aby se trh vyrovnal, muze tedy v prubehu dojit k uprave ceny, pokud nabidka s poptavkou neni v pomeru 1:1. Osobne pro tyto pripady pouzivam zadani pri obchodu akceptovani slipage cca 5 a pak o zmenach uz ani nevite. Vyjimka je zlato, protoze tam je hodnota 1 pip prakticky o velikosti 10 pip normalnich a ze zacatku to hodne tradera plete, ale to neni dano brokerem, ale hodnotou zlata. Nazyvame to mezi tradery jako anomalie zlata.

V kazdem pripade doporucuji vzdy nejdrive vyzkouset demo ucet a tam si vse odzkouset a kdyz uznate ze je vse v poradku, otevrete si klidne LIVE ucet, muzete tam poslat i nejake mensi finance a pokud chcete i dalsi jistotu, obchodujte si nadale demo a sledujte pohyby na LIVE uctu a uvidite, ze to co popisuji je presne tak jak se veci deji.
Live obchodujte, az opravdu budete mit jistotu na demu, protoze kdyz vam to na demu nejde, neni duvod se domnivat, ze by vam to melo jit na Live uctu. A jelikoz LiteForex nabizi Nano ucty zcela, urcite pro vas klid, zacnete s takto malinkymi objemy a postupne si je zvetsujte tak kam mate naplanovano. A to je myslim dostatecna jistota toho, ze manipulace na demo uctu LiteForex nedela.

A take dodrzujte zasadu, kdyz mate strategii predevsim nachylnou na nekolik pipu a u scalpingu tuplem, nikdy ji netestujte na jinem brokerovy, nez ji budete live obchodovat, rozdily mezi brokery jsou vsude (a jsou logicke) a hlavne u tech s variabilnimi spready (Liteforex ma fixni spready u REAL i LITE uctu) jsou to dost podstatne rozdily a clovek muze byt pak nemile prekvapen.

V kazdem pripade vas dotaz svedci o svedomitem pristupu k tradingu a je velmi dobre ze se ptate, kdyz se vam neco zda nejasne.

Pokud mate jeste nejaky dotaz klidne s ptejte.

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:CFD a forex
« Odpověď #2 kdy: So 16 Červenec 2011, 23:33:31 »
Jeste si dovolim, poznamenat, ze samzorejme zdaleka ne vsichni brokeri manipuluji s demo, tech je zcela urcite mensina ci mozna vyjimky. ale to co na forech ctete o rozdilech mezi DEMO a LIVE si troufam tvrdit, ze z 90% to neni o nejake manipulaci, ale o neustate psychice tradera v okamziku, kdy prejde z demo na LIVE ucet. Temer vsichni si to ze zacatku (mysleno prechodu na LIVE) nepripousti, ze oni maji problem s psychikou. A pak vymysli konstrukce o manipulaci trhu na demo a LIVE i kdyz zrovn aten jejich broker o kterem piší, je v tom naprosto nevine.

Je to opravdu velky napor na psychiku, kdyz prejde poprve na LIVE, zkuste na to myslet, az se na LIVE dostanete. Snazte se co nejvice drzet toho stejneho co na demu a urcite mi po case date za pravdu, ze to co pisi je svata pravda a ze jste tim take prosel a pak to nakonec zvladnul. Myslim, ze nebudu daleko od pravdy, kdyz napisi, ze vsichni si tim prosli a zvladnuti psychiky v obchodovani na LIVE je zakladni vec, co je treba si uvedonit a ovladnout.
Velmi vam k tomu pomuze prave maly objem, tedy ty Nano loty. Tolik to neboli, kdyz neco udelate spatne a najednou zjistite, ze bojujete o kazdy pip i kdyz jsou to jen jak rikal nas skolitel lizatka. A presto vas to nenechava chladnym a clouma to s vami a delate najednou chyby jako predcasne zavreni, zbrkle vstupy, aby vam neco neuniklo atd  ;)  Ato jsou veci, ktere se na demu nemuzete naucit, tak jsou to proste porad imaginarni penize a bohuze vetsina k tomu tak i pristupuje aniz by si to nakonec uvedomila.

Offline Balti

  • LITE účet
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 915
  • Karma: +3/-0
    • Zobrazit profil
Re:CFD a forex
« Odpověď #3 kdy: Ne 17 Červenec 2011, 00:32:46 »
Ďakujem za pohotovú odpoveď o takom to čase a ešte k tomu v sobotu :)

Určite mi vaša odpoveď pomohla zoradiť myšlienky v hlave a posunúť ma trochu ďalej..
No musím sa priznať, že som očakával odpoveď, ktorá  bude nejakým spôsobom ušitá na výhody LITEFOREXU a ubezpečovanie že, práve u tohto Brokera to riziko manipulovania kurzu nehrozí.. Ale velmi ste mi pomohli  s tým porovnávaním kurzov demo – live za jazdy a práve toto bude prvé čo si odsledujem 
Často rozmýšlam čo sa týka tej rýchlosti realizácie pokynov pri zatváraní pozície, že či práve Broker ktorý garantuje enormne rúchlu exekúciu pokynov práve nie je ten, ktorý robí protistranu mojej otvorenej pozície, ak mi rozumiete.


Samozrejme, že marketingové stratégie, rôzne súťaže za ,,tučné,, ceny sú len návnadou pre naivných ľudí s vidnou rýchleho zbohatnutia.. Mám pocit, že niektorí Brokeri sa živia najmä ,,gumovaním,, takýchto naivných účtov...

Môj postoj k tradingu je konzervatívnejší. Ako som spomenul očakávam od toho lepšie zhodnotenie ako pri bežných terminovaných vkladoch , výnosoch pri podielových fonodoch a dlhopisoch… Jednoducho to nechcem siliť. Mám zaužívané návyky a zvyky podla ktorých sa riadim a samozrejme neustále zdokonalujem svoju obchodnú stratégiu a vylepšujem MM (Marilyn Monroe) :D
 

Čo sa týka psychiky zdielam váš názor, že moho ludí  čo na forexe vyhorelo obviňuje každého a všetko okolo seba.. Stretávam sa s tým aj v bežnom živote pri bežných situáciách.. Taktiež som si vedomí, že sa tomu tlaku nevyhnem i ja sám ale som pripravený bojovať..


Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:CFD a forex
« Odpověď #4 kdy: Ne 17 Červenec 2011, 12:01:25 »
Ono tezko najdete kdekoliv a kohokoliv, kdo Vam na firemnim foru napise, ze jeho broker by stal ... :) To nejde uz z principu, zasadni je ale nelhat. A proto jsem se vam snazil napsat duvody a postupy, ktere si lehce sam overite a pritom ziskate jistotu, ze to co je napsane neni marketingovy trik, ale realna situace a pravda. A to povazuji za nejlepsi zpusob komunikace a propagace, nez komukoli vykladat, jak je co dobre atd.
Kazdy broker ma nejake ty sve nevyhody, jde spis o to, aby ony veci byly co nejmene negativni pro tradery. A pokud si broker dokaze tyhle veci pohlidat, tak ziska spokojene tradery a uprime receno, co je vic lepsiho pro brokera, nez spokojeny a dlouhodobe profitujici trader. A pokud timto smerem broker jde, profituji z toho nakonec oba dva.

To ze dostanete slipage neni na skodu konecne sam o tom pisete. Je totiz vzdy potrebne uvedomit si, jaka je volatilita a zda mate ucet s fixnimi ci variabilnimi spready. Osobne jsem presvedcen,ze pro tradera je horsi varianta variabilni spread.

Fixni spread:
++Trader vi na cem je za kazdych okolnosti, tedy i kdyz se podiva vecer na graf vi naprosto s jitotou, jaka cena byla na BID a ana ASK a tedy ze co se delo i s jeho objednavkami.
--Tento ucet musi mit z principu nejakou slipage, jelikoz nejde s cenou hybnout jinak, nez zmenou ceny nakupu i prodeje ZARAZ ata je smerodatna vzdy pro obe skupiny.Tim vznikaji obcasne rekotace, pokud ma trader nastaven uzky slipage.

Variabilni spread:
++prakticky zadna spipage nebot neni treba k hybani ceny hybat s obema hladinami BID i ASK zaraz, dochazi tedy k rozdeleni nakupnich a prodejnich cen. Objednavky jsou tedy vyrizeny prakticky ihned.
--Nevite co se vlastne delo na trhu a proc vase objednavka byla ci nebyla exekuovana. Da se to vysledovat az z historie logu, ale to velmi zdrzuje a pak se vetsinou nastvete, co se to delo.Predevsim ve volatilnich pohybech u vyhlasovani je to velky problem a videl jsme i spready 30 a vice pipu.  A to je masakr pro SL, ci vstupy do obchodu

Je tedy videt, ze oba typy maji sve plus i minus a je na kazdem co mu vyhovuje a podle toho si muze vybrat i brokera. Nekteri borkeri maji jen jeden z typu, jiny oba dva.

LF ma oba typy uctu takze je to jedno, ale doporucujeme spise fixni typy (REAL, LITE) pred variabilnimi (FLOAT), ale je to muj pohled na vec s mimi prioritami, kde chci vedet presnou cenu a mit jistotu, kolik zaplatim na spreadu.

Offline Balti

  • LITE účet
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 915
  • Karma: +3/-0
    • Zobrazit profil
Re:CFD a forex
« Odpověď #5 kdy: Ne 17 Červenec 2011, 12:36:24 »
Ešte raz ďakujem za odpovede. Ostáva mi už len urobiť krok v pred a získavať vlastné skúsenosti..

želám príjemný deň..

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:CFD a forex
« Odpověď #6 kdy: Ne 17 Červenec 2011, 14:05:48 »
Neni zac, od toho tu jsme. A mockrat jsem tu uz psal, kdo se pta hodne se dozvi.

Tak at se Vam dari nejenom ve forexovem zivote, ale i tom realnem.

Offline dupisek

  • LITE účet
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 1 042
  • Karma: +11/-0
    • Zobrazit profil
    • Easy Peasy
Re:CFD a forex
« Odpověď #7 kdy: Pá 21 Říjen 2011, 13:08:42 »
Bych měl jeden dotaz. Zlato jsem nechal zlatem a začínám se trochu věnovat měnovým párům a dnes jsem narazil na jeden pro mě překladatelský oříšek. Na jednom MT4 mám Australský dolar vs Švýcarský frank - AUDCHF a včera jsem si nainstaloval MT4 do další složky a nějak jsem nemohl přijít na to jak otevřít do panelu TRH ostatní měnové páry a otevřel jsem AUDCHFX. No a na tom AUDCHFX jsem zjistil, že je úplně jiné pipsové rozpětí. Mohl by mne někdo zasvětit do rozdílů měnového páru s "X" a bez něho?
« Poslední změna: Pá 21 Říjen 2011, 13:20:18 od dupisek »
Všem úspěšným traderům paleček nahoru 

Offline vawaver

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 626
  • Karma: +11/-0
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:CFD a forex
« Odpověď #8 kdy: Pá 21 Říjen 2011, 15:04:40 »
LFX - Tento nástroj ukazuje, zhruba povedané, silu danej meny vo vzťahu k inému. tento nástroj sa nachádza v termináli
Jedná sa o derivát spoločnosti LiteForex.
Tento index sa vypočítava na základe 12 mien (neberú tieto kotácie z trhu) ktorý sa vypočíta podľa vzorca.

USDLFX = ((USDCHF * USDJPY * USDCAD) / (EURUSD * GBPUSD * AUDUSD))^(1/7)
EURLFX = USDLFX * EURUSD
GBPLFX = USDLFX * GBPUSD

Offline dupisek

  • LITE účet
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 1 042
  • Karma: +11/-0
    • Zobrazit profil
    • Easy Peasy
Re:CFD a forex
« Odpověď #9 kdy: Pá 21 Říjen 2011, 15:09:38 »
Aha, děkuji za info  :)
Všem úspěšným traderům paleček nahoru 

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:CFD a forex
« Odpověď #10 kdy: So 22 Říjen 2011, 01:44:04 »
No obavam se, ze jste si nerozumeli. Oba hovorite o necem jinem, i kdyz oba dva mate pravdu.

USDLFX - to je Liteforex index kose USD men vuci jinym parum s USD
EURLFX - to je take index kose, ale EUR men vuci jinym parum s EUR

EURUSD - netreba predstavovat to je jasne eurou proti USD

EURUSDX -- to je prakticy to same co EURUSD, jenze to X na konci paru urci, ze tento par patri k jinemu obchodnimu uctu.

REAL i LITE i DEMO pouziva s MT4 EURUSD - fixni spread

FLOAT, BOOM pouziva s MT4 EURUSDX - a jelikoz Float ma variabilni spred, ma to tedy jak jinou kotaci tak jiny spread

REAL a DEMO s MT5 pouziva EURUSD - fixni spread
LITE s MT5 pouziva EURUSDL - tady, jsou ale fixni spready narozdil od float

Kdyz se tedy budete drzet REAL ci LITE ci DEMO mate fixni sread a pary bez X.

Neni to ale nic zasadniho, kdyz neuvidite jeden par, najdete si variantu s X ci L na konci a dejte na graf, uvidite li data a moznost zadat obchodd, mate spravny graf kde se obchoduje. Na zadne z uctu nelze obchodovat obe varianty zaraz, takz es enemuzete splest.

Offline dupisek

  • LITE účet
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 1 042
  • Karma: +11/-0
    • Zobrazit profil
    • Easy Peasy
Re:CFD a forex
« Odpověď #11 kdy: So 22 Říjen 2011, 12:11:35 »
No já tý odpovědi stejně moc nerozuměl a protože jsem pak zjistil, že páry s X mám přístupný jen na demo, tak jsem to dál neřešil. Ale je to škoda, zkouším teď jednu strategii a na těchto párech by se dalo obchodovat na minutovém grafu a tam je ta strategie docela účinná.
Všem úspěšným traderům paleček nahoru 

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:CFD a forex
« Odpověď #12 kdy: So 22 Říjen 2011, 12:17:33 »
Ale ty pary jsou totozne, jen je rozdil ve spreadech, ktery se na X meni.  Apokud strategie je tak hrozne zavisla jen na spreadu, tak vrele doporucuji pryc od ni, jelikoz ten spred se muze v pripade volatilniho pohybu na varibilnim pready vysplhat klidne na 30 pip a to pak budete psat reklamaci,z e jste netusil, co dokaze udelat variaboilni spread, ten totiz je pak neomezeny narozdil od fixnho spreadu na parech bez X, kde naprosto presne mate jistotu, jaky byl spread.
A pak dalsi a hodne zasadni vec, NEDOKAZETE testerem zjistit, jak se chova variabilni spread dostavate tedy naprosto zpreslene udaje. pozor n ato. tester funguje spolehlive jedone na fixnich spreadech, to mnoho lidi podcenuje a vubec si to neuvedomi jak moc jsou pak zavisly na spreadech.

Offline dupisek

  • LITE účet
  • Hero Member
  • *
  • Příspěvků: 1 042
  • Karma: +11/-0
    • Zobrazit profil
    • Easy Peasy
Re:CFD a forex
« Odpověď #13 kdy: So 22 Říjen 2011, 15:19:27 »
Tak abych řekl pravdu, ona to asi strategie není, to jsem asi špatně nazval. Je to spíš obchodní systém, který je volně ke stažení i s popisem jak jej používat a ten nyní testuju. Na spreadu to závislé není, to jen mě to přišlo, že by se toho dalo využít, ale takové úskalí ve variabilním spreadu jsem neviděl. Díky za upozornění.  :)
Jinak info o OS je zde - http://www.fxstreet.cz/intradenni-obchodni-system-na-forex.html
« Poslední změna: So 22 Říjen 2011, 15:22:50 od dupisek »
Všem úspěšným traderům paleček nahoru 

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:CFD a forex
« Odpověď #14 kdy: So 22 Říjen 2011, 17:37:55 »
No porusuje tam veskere pravidla o MM, ale to urcite vite, sam o tom v textu pise. Me to prijde jako omalovanky a ve vysledku vlastne nevite proc to obchoduje. Jsem zastancem co nejjednoduzsiho pristupu tedy Price Action.
Ale pokud vam to fungje a vyhovuje tak zalezi na vas, ale psi bych se zameril puvodni system, nez na nejake upravy. Josau tam lepsi parametry pipu.
http://www.forex-tsd.com/dolly/7500-din-version-3-0-a.html