Veřejná diskuze > Obchodní strategie

MM - Money Management - řízení peněz

(1/3) > >>

Stanicio:
Vidim, podle diskuze v dennich vysledcich, ze tohle by mohlo byt zajimave tema, ktere by ochranilo pred likvidaci uctu. zkusme si tedy nece k temto vecem zde povedet.

vawaver:
Stanicio, vyborny topic, tiez myslim ze sa to tu uz pytalo.  :)

opall11:
OK, chlapi, z mojho pohladu na Vas styl obchodovania je samozrejme dodrzat MM ale ak obchod pojde do minusu 800 pip ,tak to uz nema nic spolocne z technikou obchodovania ale ide to stastie a pritom pouzivate H4. Myslim , ze cadmaker mal 1600pip stratu, no, na to treba vela penazi, ze by sa dal udrzat ucet a MM.
Vidim ,ze ja sa pohybujem v inej financnej dimenzii.

cadmaker:
tady by se pak dalo pokracovat v ty rozjednany veci z dennich vysledku...
ja jsem jeste chctel dodat, ze kdyz je "nekolik" pozic v minusu, treba i onech 800 pipu, nemelo by to vadit v dalsim obchodovani a ja to proste delam tak, ze ty "spatny" pozice si proste nevsimam a obchoduji si dal svoji strategii, protoze zase treba jine pozice zvesela vydelavaji dal. takze treba az pak prijde cas na zavreti ty spatny pozice, tak ta ztrata uz je davno pokryta z jinych obchodu. a navic obchoduji ruzne pary s ruznyma strategiema, kde mi to ve finale vychazi tak, ze kdyz nektera momentalne prodelalava, tak jina zase vydelava a obracene. a tim se navysuje zakladni kapital a cim je vyssi tim vetsi prubeznou ztratu si mohu dovolit... takze asi tak k my strategii :)

cadmaker:

--- Citace: opall11  Čt 17 Březen 2011, 09:51:50 ---OK, chlapi, z mojho pohladu na Vas styl obchodovania je samozrejme dodrzat MM ale ak obchod pojde do minusu 800 pip ,tak to uz nema nic spolocne z technikou obchodovania ale ide to stastie a pritom pouzivate H4. Myslim , ze cadmaker mal 1600pip stratu, no, na to treba vela penazi, ze by sa dal udrzat ucet a MM.
Vidim ,ze ja sa pohybujem v inej financnej dimenzii.

--- Konce citace ---
..."ak obchod pojde do minusu 800 pip ,tak to uz nema nic spolocne z technikou obchodovania" ... no praveze ma, neexistuje totiz nikto a nic na svete co dokaze vzdy spravne predpovedat ziskovy obchod a prave preto sa "sem-tam" stane to ze obchod "niekam uleti"...
a k tym vela peniazom: prave to nie je pravda... pretoze kym sa mi vytvorila na tej spominanej stratovej pozicii ta "neprijemna" hodnota -1600 pipov, tak medzitym som zobchodoval x pozicii do plusu (myslim ze to bolo cez 5000 pipov a to len na danom pare) takze som si mohol s kludnym svedomim tu poziciu dovolit zavriet a v sucte som zostal vysoko ziskovy.
ked mam zlu poziciu, pre mna to vobec neznamena konec obchodovania, ba naopak este viac ma to posuva dalej :)

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi