Autor Téma: konsultace  (Přečteno 12627 krát)

Offline Petr1234

  • LITE účet
  • Sr. Member
  • *
  • Příspěvků: 305
  • Karma: +3/-0
    • Zobrazit profil
konsultace
« kdy: Út 08 Březen 2011, 17:57:16 »
Zdravím vás pánové , mám jeden malý problém dal jsem short , dle mého názoru to tak je ale chtěl bych slyšet i jiný názor.viz foto Děkuji Petr

Offline dedek

  • LITE účet
  • Full Member
  • *
  • Příspěvků: 145
  • Karma: +17/-0
    • Zobrazit profil
Re:konsultace
« Odpověď #1 kdy: Út 08 Březen 2011, 19:43:04 »
Petre zkusim dat dohromady nejake vlastni nazory. Jsou to pouze moje nazory a z hlediska jineho to muzou byt blaboly.

Predpokladam ze je Ti jasne ze par ktery ma spred 11 pip je vhodny pouze pro dlouhodoby obchod s poradnym pohybem.

K tvemu grafu: Oscilator CCI nepouzivam a proto neumim vyhodnotit jeho signaly. Jediny co vidim je divergence mezi 23Feb a 4Mar. Divergence je momentalne hodne oblibena ale bacha je hodne zradna. Musi byt potvrzena. Je lepe ji pouzivat jako potvrzujici signal. Modrej rostouci trendovej kanal je prorazen a uz pozbyl platnost. Momentalne tam vidim pohyb do strany. To mne privadi zpatky k oscilatorum. Pri pohybu do strany ma opodstatneni pouzit oscilator (libovolny - prevazna cast oscilatoru je typu momentum a proto ukazuji vice mene to samy). Jeho signaly lze pouzit pro predikci pohybu v ramci rozpeti stranoveho pohybu. V grafu jsi pouzil "ALIGATORA" ten cizokrajnej plaz patri do skupini zpozdenejch trendovejch ukazatelu. Ty mam rad ale pouzivam je trochu jinak o tom snad nekdy jindy. Aligator se chysta k prekrizeni a rychle krivky zacinaji klesat. To Te snad vedlo k prodeji. Nic jineho na grafu nevidim. Jestli mas nejakej signal, kterej neni namalovanej v grafu pak OK, ale mne se zda ze vstupnich signalu je malo.

V prilozenem grafu jsem naznacil jak to vidim ja.

EURAUD - rostouci klin (Aqua) a klesajici trendovy kanal (fialova). Predpokladam ze az cena prorazi rostouci klin na jih, zrychli klesani a prorazi i fialovej trendovej kanal. Ze tri PT naznacenych na grafu si muzes vybrat podle odvahy. PT1 bude dosazen asi z 80% pravdepodobnosti, PT2 ma neco pod 70% a PT3 uz jenom pod 60%.

Mrkneme na index
EURLFX je po prorazeni rostouciho klinu. To prorazeni odpracovalo svoje a momentalne je tam videt nerozhodnost.
AUDLFX je konsolidovan v soumernem trojuhelniku. Uz je dost zhusten. Brzo vyrazi ale nedokazu predpovedet jestli na sever nebo na jih. Pohyb na sever bude vyraznejsi a pak by nasledoval ocekavany pohyb paru EURAUD na jih.

To je asi vsechno. Nebude-li Ti neco jasny klidne se ptej, budu se snazit odpovedet.

Ondra

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:konsultace
« Odpověď #2 kdy: Út 08 Březen 2011, 22:32:23 »
Petre jeste to chtelo jednu zasadni vec, napsat proc jsi se rozhodl, ne jen, ze jsi se rozhodl.  Z toho ti nejde nijak moc vyrazneji pomoci. Je lepsi napsat na zaklade ceho bylo to rozhodnuti i kdyz se ti to bude zdat jako blbost nebo treba chyba ci nerozhodnost. Za to se netreba bat, nikdo nikoho nebude pomlouvat ci zesmesnovat od toho tu je  toto forum.

Takze ja zkusim hadat, co te vedlo k shortu. Tento par nejedu, takze je to pro me neznama a bohuzel aligatora neznam. Znam vsak CCI50. Predpokladam, ze vis, ze se jedna o trendovy indikator ktery indikuje (zpozdene) hlavni trend. Pouziva se jako podpurny indikator smeru. Jenze tento indikator ukazuje stale trend long, coz tedy signal na short byt nemohl. Obvykle se za signal povazuje prechod nulove cary. Spis tedy to pouziti je, ze potrebujes ve scriptu ci vizualne videt dlohodobe zda je to long ci short.
Pokud je aligator to co klasicke prumery, tak me to na short zatim take neda nic vyrazneho. Ale jak pisi, neznam aligator.
Aktualne je tam znatelny pohyb v range do strany, tedy spis nerozhodnost a melo by pak dojit spis k prorazeni support teto range, to bych pak povazoval za signal pro short a sel bych si pro onen GAP na leve strane te dlouho svicky tedy cca 3650,tedy i FIBO 23, coz zrovna cca koresponduje s PT1 ondry (opet jina analiza a stejny vystup). :)


Offline Petr1234

  • LITE účet
  • Sr. Member
  • *
  • Příspěvků: 305
  • Karma: +3/-0
    • Zobrazit profil
Re:konsultace
« Odpověď #3 kdy: St 09 Březen 2011, 09:31:57 »
Stanicio .
Ano zadal jsem short dle cci byla tam 0 , tak jsem zadal směr short , to jsem se dočetl v knížce . Jinak situace vypadá takto. viz foto. dík za názor .Petr

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:konsultace
« Odpověď #4 kdy: St 09 Březen 2011, 09:47:21 »
vstupy podle CCI50 slouzi jen jako potvrzeni ne jako signal, to CCI je hrozne zpozdene, na to je treba myslet, tedy ukazuje to co bylo a ne to co bude. A priznejme, si, ze to co bylo drtiva vetsina vidi na grafu sama neporebuje k tomu CCI. Ono tento indikator se pouziva hlavne pro scripty, kde "neni vizualni pohled na vec". Takze jako podpurna vec ani, jak hlavni indikator ne.

A jeste jedna drobnost, pises bylo tam CCI50 na nule, to tam bylo podle prvniho obrazku 1.3. a to jeste obracene nez jsi potreboval, slo to z minusu na plus. ty bys potreboval obraceny smer tedy z plus na minus pohyb na CCI, aby jsi sel short.
A pak jako druhy graf jsi poslal jny TF konkretne 1H apises, ze jsi sel podle CCI. Tak vazne ted nevim, podle ceho jsi vlastne vstupoval. Jak jsem psal vyse, vzdy kdyz budes chtit radu napis, na zaklade ceho jsi tam sel a posli odpovidajici obrazek. Jinak ti nikdo nebude schopen presne odpovedet. Protoze ta analiza co jsem delali ja i Ondra byla podle 4H a bude jina, nez analiza podle 1H cos poslal ted.

Jestli teda chces udelej svislou caru v jakem okamziku jsi vstupoval do kontraktu na jakem TF a na zaklade ceho to rozhodnuti bylo. Pak budeme schopni rici vice co jsi delal dobre ci pripadne co mohlo byt lepe. Nezapomen, ze my nevime, co se ti honilo hlavou, my mame jen informace a obrazky co nam poskytnes a tak rady budou vice ci mene nekonkretni. Cim vic informaci tim presnejsi reakce a tim vic muzes ziskat. Tak to dpln pokud chces a muzem to shrnout.
« Poslední změna: St 09 Březen 2011, 09:49:21 od Stanicio »

Offline Petr1234

  • LITE účet
  • Sr. Member
  • *
  • Příspěvků: 305
  • Karma: +3/-0
    • Zobrazit profil
Re:konsultace
« Odpověď #5 kdy: St 09 Březen 2011, 10:52:42 »
Stanicio , zasílám ten správný graf.

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:konsultace
« Odpověď #6 kdy: St 09 Březen 2011, 11:46:19 »
No to je ten samej cos poslal napodruhe z H1 pokud se nemylim a myslim, ze se nemylim  ;) no kdybys mep pristup do regoistrovane sekce, tak bys videt ty tydeni analizi a ty jsou delane na trech TF na cely tyden dopredu a na jednom paru mas aniliza na weekly long, na daily short a na H4 long treba takze je hrozne dulezite drzet se jednoho TF pokud potrebujes analizu na jeden konkretni priklad z jednoho jedineho grafu. Situace se na H4 i H1 muze dost lisit. Coz zrovna je i tento pripad, kdy na H4 CCI vubec nic nerika a na H1 uz rika short v nekterych mistech.

Takze dobre dobre, shodli jsme se, ze nechces anailizu na H4, ale na H1. Tak ok, tohle je vyresene a co ty zbyle informace? :)
Tedy kde jsi vstoupil a na zaklade ceho?

Lepsi je to vzdy posilat zaraz, ja ted ti uz poslat nemohu nebot odjizdim, takze se to protahne nebo posled odpoved i nekdo jiny.

Posilam muj predpoklad, kde jsi asi vstoupil, vidis je to muj dohad misto presne informace.
Vstup 1 je prvni mozny na CCI, ale prisel by zrovna po spiku, takze tady jsi asi nesel, dvojka je blbost nebot tam cena neni a trojka je asi jediny pouzitelny cos sel.
jenze trojka pokud bych bral prvni mozno svicku nema prorazeny range a ten krokodil je podle me v tu dobu longovej, nemylim li se (nezmam ho, koukam se na nej doleva jak co indikuje). Osobne bych videl realisticky vstup az na te uplne posledni svicce na open s PT nizsim viz muj graf predtim. Ale to je zase jina strategie vstupu.