Autor Téma: indikátory  (Přečteno 61058 krát)

Offline vawaver

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 626
  • Karma: +11/-0
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:indikátory
« Odpověď #30 kdy: Út 01 Březen 2011, 20:29:47 »
Pre mna tato odpoved za 1 s hviezdickou  :) Karma up Ondro ;)

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:indikátory
« Odpověď #31 kdy: Út 01 Březen 2011, 20:42:57 »
Ja bych k tomu take zkusil dat komentar.

O me se vi, ze jsem spise korekcni trader, takze korekce z meho pohledu me primo nedesi. kazdopadne, ale vzdy si davam dohromady riziko s trendem a dalsimi veci co mohou obchod ovlivnit.

Z pohledu meho tak sance na korekci je zcela urcite, i ten target by tak sel zadat, ale .... sazmorejme, ze je nejake ale  :), osobne do toho take nejdu. Pro me je tam moc silny trend na short s prurazem spodniho kanalu, takze ted co tam predvadi je vlastne navrat ke spodni hrane tedy nic neobvykleho. jenze abych sel long, bych potreboval spise opacny pruraz a ten tam sazmorejme neni. kdyby se otaceli pred spodni hladinou, tak to je o necem jinem, tohle je i na me moc velky risk, takze se drzim stranou.

Samzorejme, to neznamena, ze to nevyjde, klidne muze, ale procenta jsou u me mensi nez bych chtel a pokud trade z meho pohledu nema dostatek procent uspesnosti tak trade radeji necham plavat.

Trend se podle me nechce ukoncit i kdyz muze oscilovat mezi hladinami. To uz tam vidim vetsi sanci na navrat k 9720, al epro me zase je tohle malo pipu, takze to take nezadavam.

Ale jak uz psal Ondra, co clovek to jiny nazor a jiny pohled na vec. I kdyz mame jine duvody proc, stejne jsme se nakonec shodli.

Offline dedek

  • LITE účet
  • Full Member
  • *
  • Příspěvků: 145
  • Karma: +17/-0
    • Zobrazit profil
Re:indikátory
« Odpověď #32 kdy: Út 01 Březen 2011, 21:08:29 »
Jeste par slov:

Stanicio - je opravdu zajimave jak casto mame ruzny pohled na vec, ale vysledny nazor je velice podobny. To mne stale vic utvrzuje v nazoru ze pouzitim jednoduce TA, dobrem rizeni MM a dobre psychice se na FX da neco vydelat.

vawaver - uznani od tebe mne opravdu tesi.

Petr1234 - predpokladam ze uz mas posunutej SL na BE + par pip a jses v neztratove pozici. Pak se muzes dockat jenom prijemneho prekvapeni.

Ondra

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:indikátory
« Odpověď #33 kdy: Út 01 Březen 2011, 21:33:20 »
Ondro -- ja jsem take samzorejme rad, ze se jinym pohledem kazdy podle sveho shodneme na zhruba stejnych zaverech. Je to urcite dost dobry signal na silu ruznych technik co ma kazdy oblibene a podle ceho si je analizuje. Tohle je presne ono proklamovane "Vic hlav, vic vi"  Ajsem za to rad. Posledne jsem to nepsal ale take jsem ti samozrejme zvudnul karmu, protoze to jsou velmi uzitecne nazory a pomohou i ostatnim.
On vslaten i Petr svym dotazem se zase posune kousek dal a polemikou nad stavem veci se dokaze zase necemu priucit ci doplnit. Nikdo nema patent na rozum a kazdy zde posila sve pohledy na vec tak jak se jemu jevy ona situace. A zalezi na kazdem co si z toho vezme. Stale plati, kdo se pta hodne se dozvi a kdyz naopak pracuje dal s informacemi je to to nejlepsi co pro sebe muze udelat.

Mockrat jsem byl svedkem na skolenich,z e se ptaji pravidelne tak 3 lidi z 30ti hlaveho davu a ostatni si reknou, jo to je dobry dotaz to me taky vlastne zajima. Ten dotycny je samorjme na tom nejlepe, nebot konkretizuje sve informace co potrebuje vedet a doplnuje si je naprosto presne. Ti ostatni se proste pak spolehaji, ze se na to nekdo zepta a kdyz se nezepta, tak se dozvi uplny prd a pritom staci tak malo, nebat se. Ono vazne neni ceho se bat, vzdyt nikdo nikomu hlavu neutrhne i kdyby se z jeho pohledu jednalo o otazku o ktere se domniva, ze je znama vsem.

Vsichni do jednoho bez vyjimky, jsme zacinali tak, ze jsme slyseli slovo Forex poprve v zivote a vubec nic o tom nevedeli. Toto si staci uvedomit.

Jinak super pripomenuti Petrovy o tom BE, ja to vim a pritom me to nenapadlo mu to pripomenout, to mas hodne velky plus a pokud to tam Petr posune tak verim ze i od nej  :). Osobne pouzivam nejaky ten BE a neco malo k tomu, aby clovek byl tak nejak psychycteji klidnejsi, ze to byl alespon drobny zisk. Nejcasteji mivam ci BE+5 pip. A i pri vystupu z obchodu se citim, tak nejak lepe  ;).

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:indikátory
« Odpověď #34 kdy: St 02 Březen 2011, 09:35:29 »
jelikoz v noci zvreli v kanalu, tak ted uz bych byl ochotny do toho jit, el zase je tam uz jen cca 45 pip, takze pro me je to uz maly pohyb kvulikterym pozice nezadavam. Snazim s emit vic jak 50 pip na kontrakt.

Drzim petrovy palce, aby mu to vyslo, sice v tom jede sam, ale predpokladam ze kdyz uz tam da ten BE, tak na kontrakt muze s klidemn zapomenout vzdy bude ziskovy  :)

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:indikátory
« Odpověď #35 kdy: St 02 Březen 2011, 15:41:20 »
Mj. jak jsem tampsal, ze kdyz uz bych do toho sel tak spise 9720 tak uz by to bylo zavrene, dostali ze na 9717. Ale ani jeden tedy ani ten short ani ten long bych nejel bylo tomalo pipu, ale prave takove veci i kdyz je nejedes a das si tu praci to analizovat je vzdy potreba to nadale sledovat a povrdit si hypotezu nebo vyvratit.
Ted se potvrdila jak Ondrova tak moje teze. Ja tam jeste mel myslenku, ze by ten long tam byt mohl pozdeji, ale malo pipu uz to bylo takze bez vstupu. Tady viodis, jak ti i jednoduche pravidlo o velikosti zisku dokaze napomoci, protoze tim si zase odselektujes kontrakty ktere nejsou tak vyrazne na pocet procentualni uspesnosti.

Jak tedy pokracujes, slo ta na BE nebo se jeste drzis?

Offline Petr1234

  • LITE účet
  • Sr. Member
  • *
  • Příspěvků: 305
  • Karma: +3/-0
    • Zobrazit profil
Re:indikátory
« Odpověď #36 kdy: Čt 03 Březen 2011, 15:38:30 »
Zdar Ondro tak jsem to hezky ustál , mám ale dotaz co jsi tímto myslel:predpokladam ze uz mas posunutej SL na BE + par pip a jses v neztratove pozici. Pak se muzes dockat jenom prijemneho prekvapeni.

No nevím co je to BE ? Dík za odpověd.

Offline vawaver

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 626
  • Karma: +11/-0
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:indikátory
« Odpověď #37 kdy: Čt 03 Březen 2011, 18:37:21 »
Pozdravujem Petre,

BE - BreakEven (doplnime do vseobecnych definicii sem )

Pre istotu sem dam male vysvetlenie o co ide na priklade, tak aby to pochopili aj ti co to este nevedia.
Breakeven je vlastne fyzicky dany Trailing Stop ktory nastavujeme na uz ziskovej pozicii tak aby sme uz z tohto aktualne prebiehajuceho ziskoveho obchodu pri zmene trendu nesli do straty.
Rozdiel medzi TrailingStop a Breakeven je ten ze pri Trailing Stope potrebujeme aby bola zapnuta platforma a tato funkcia si posuva SL samostatne a pri Breakeven prestavime SL manualne a mozeme vypnut platformu.

Priklad na EUR/USD
Vstupime do obchodu na Long na cene 1.3800 s PT 1.3870 a SL 1.3720. Cena medzitym stupne na 1.3850 a my sme v zisku ale uz nechceme riskovat ist do straty v dobre rozbehnutom obchode nakolko verime v Long. Vtedy manualne prestavime SL (StopLoss) z 1.3720 na 1.3805 to jest aj pri obrate si budeme na istom ze vypadneme so ziskom +5 pips. To jest BE je nastaveny na +5 pipov od vstupnej ceny.
Samozrejme opacne to plati na short.
BE si kazdy obchdnik individualne nastavuje sam, beznou praxou je ze BE byva nastaveny 3-5 pipov od vstupnej ceny.

Dufam ze som to vysvetlil dostatocne pochopitelne, pokial nie a je treba to znovu vysvetlit tak sa nehanbite a napiste. Dame si to na inom priklade.  :)

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:indikátory
« Odpověď #38 kdy: Čt 03 Březen 2011, 20:35:51 »
Petr -- dostal jsi karmu nahoru prave za skutecnost, ze se nebojis se zeptat presne k veci. Prece jen nas tu nenapadne uplne vse a spousty terminu pouzivame uz leta a tak je bereme jako samozrejmost. A takoveto dotazy jsou presne to co te dokaze posunout dal. Mas tedy ode me bod.
Kolega uz to vyslevtli suprove, takze by to mohlo byt i jasne.

Offline dedek

  • LITE účet
  • Full Member
  • *
  • Příspěvků: 145
  • Karma: +17/-0
    • Zobrazit profil
Re:indikátory
« Odpověď #39 kdy: Čt 03 Březen 2011, 22:37:10 »
Petre  -  kluci Ti odpovedeli za mne.

Jsem rad ze jsi to ustal ke sve spokojenosti. Zkusil sem dat "break even" do slovniku na SEZNAMU a docet jsem se zajimavy veci:

break even - vyjít (beze zbytku); krýt režijní náklady; krýt režii
break even analysis - analýza mrtvého bodu
break even chart - diagram rentability
break even point - mrtvý bod; práh rentability; hranice rentability

Ptej se na vsechno kolem FX. Vetsinou dostanes nekolik odpovedi z ruznych uhlu pohledu. To hned tak nekde nenajdes. Ostatne to plati i pro vsechny ostatni - mlcici vetsinu. Ptejte se a pokud znate odpovedi tak je sem dejte.

Maly test -  Kdyz dame hlavy dohromady ziskame:

a) Komplexnejsi pohled na danej problem
b) Vic prazdneho prostoru

Prvni hlasuju ja  - a) je spravne

Ondra




Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:indikátory
« Odpověď #40 kdy: Čt 03 Březen 2011, 23:48:29 »
Presne tak Ondro. Na dotaz zde dokazeme odpovedet a vetsinou nekoik lidi a nekdo z nich to napise protst eprvni a dalsi to muze doplnit ci napsat zase jiny nazor. V tom je to nadherne a prave ta komplexnost informaci je k nezaplaceni. Volneho prostoru je vsude dostatek.

Naprosta vetsina lidi zde, je tu za stejnym ucelem a to urvat si neco co zbyde po obchodech tech velkych obchodniku. Nemame sanci je porazit, ale muzeme profitovat nejlepe s nimi.

Offline Petr1234

  • LITE účet
  • Sr. Member
  • *
  • Příspěvků: 305
  • Karma: +3/-0
    • Zobrazit profil
Re:indikátory
« Odpověď #41 kdy: Út 29 Březen 2011, 16:50:10 »
Zdravím pánové , jen jsem vám chtěl ukázat jak šikovně kreslím trendový kanál. Doufám že se vše v dobré obrátí mám totiž long pozici.

Offline dedek

  • LITE účet
  • Full Member
  • *
  • Příspěvků: 145
  • Karma: +17/-0
    • Zobrazit profil
Re:indikátory
« Odpověď #42 kdy: Út 29 Březen 2011, 21:04:33 »
Ten Trendovej kanal je OK. Pokud se v nem cena udrzi , pak ti sama rekne jak jsi byl presnej. Cena je nejpresnejsi ale zaroven nejtvrdsi ucitel. Pokud si nechas nakreslene TrendLine par tydnu, uvidis jak se u nich cena chova. Pak muze zacit vyssi divci. Zkoriguju TL a podivam se jak jsem ji mnel puvodne prolozit. No a vo vo vo tom to to je.

Vstup do Long nedokazu posoudit. Nedal jsi informace proc jsi vstoupil. Ja pozaduju min dva signaly. Jeden silnej napr.: Odraz do trend. kanalu, prorazeni trojuhelnika ... a jeden slabej treba od oscilatoru nebo tvar svicek ...

Ondra

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:indikátory
« Odpověď #43 kdy: Út 29 Březen 2011, 22:29:29 »
Trendkanal je v pohode, zkus si ho srovnat s dennim grafem, byva to pak presnejsi.

Jen k tomu longu, take nevim, podle ceho jsi tam sel, ale v dobe cos ho musel zadavat to CCI bylo pod nulou, takze to zrovna na long nebylo. Sazmorejme, to neznamena, ze to nevyjde, ale jak psal Ondra, chce to vzdycky tech indicii vic a poskladat si z nich mozaiku.

Ovsem i kdyz to nevyjde, neni to problem, jen je dobre se z toho poucit a a vysledovat zda to co nevyslo je bezna anomalie, nebo nedodrzeni nejake strategie a strelba od boku.

Offline Petr1234

  • LITE účet
  • Sr. Member
  • *
  • Příspěvků: 305
  • Karma: +3/-0
    • Zobrazit profil
Re:indikátory
« Odpověď #44 kdy: St 30 Březen 2011, 10:19:29 »
Bohužel má strategie je stále střelba od boku. No mněl sem pocit dle cci a trend line že je čas vstoupit na long tak jsem to udělal. No má strategie se jmenuje trotl-zřejmně.