Autor Téma: indikátory  (Přečteno 61093 krát)

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:indikátory
« Odpověď #15 kdy: Ne 30 Leden 2011, 20:00:09 »
Uz to nech jak to mas. Pokud ti to vsak vyhovuje takto a sedi ti hladiny tak to tak nech. jInak bych ji otocil jak jsem ti rikal vzhuru nohama.

kanal se kresli pres nastroj equidistant channel viz obrazek s ikonou "E" pak se ti nemuze stat, ze nebudes mit ty cary rovnobezne.
« Poslední změna: Ne 30 Leden 2011, 21:11:47 od Stanicio »

Offline dedek

  • LITE účet
  • Full Member
  • *
  • Příspěvků: 145
  • Karma: +17/-0
    • Zobrazit profil
Re:indikátory
« Odpověď #16 kdy: Ne 30 Leden 2011, 20:23:04 »
A nez sem to cely sesmolil uz tady mas dve odpovedi, ale kdyz sem si s tim dal tolik prace tak to preci nevyhodim do kose:


Petre klesajici TrendLine spojuje vrcholy. Snahou je propojit co nejvic H jednotlivych svicek a neprotinat tela ostatnich svicek. Nebo jinak Tela vsech svicek musi byt pod TrendLine (u klesajici, u rostouci jsou tela samozrejme nad TL). Byva zvykem pozadovat minimalne 3 dotyky. 2 dotyky pouze signalizuji ze TL muze vzniknout.

Obr 1 - Prvni nastrel TL - cara bea paprsku ma 4 dobry dotyky, 1xje TL prostrelena knotem a hned dalsi svicka ma uchazejici dotyk (par pip musis tolerovat kolik tak to zalezi na citu a do toho prijdes).

Obr 2 - Cara s paprskem - no mne se libi a tak si ji trochu popiseme:
   A - vychozi bod TL presny dotyk
   B - prostreleni TL knotem - lze tolerovat a druha svicka je blizko - 2 dotyk
   C - vidim 3 dotyky - celkem uz 5 dotyku
   D - Prostreleni TL to je jeji oslabeni ale mame 5 dotyku a jedno prostreleni to je porad OK
   E - TL funguje v režzimu Role Reversal (stala se resistenci z druhe strany) vidim 3 blizke dotyky - celkem 8 dotyky a jedno prorazeni ( ta rostouci svicka sla dolu GAPem a pak okamzite vyrostla zpet beru to jako prorazeni knotu, ktery se zapomnel vytvorit).
   F - prorazeni zpet pod TL celkem 8 dotyku a dve prorazeni (Tam a zpatky)
        G - Tady se trh TL leknul  :)
   H - vidim 4 perfektni a dva blizke dotyky takze celkem mame 14 dotyku a prorazeni tam a zpatky
Musim konstatovat ze tahle TL je velice dobra - ma urcite vic nez 3 dotyky.

Obr 3 - Udelame paraelni caru tak,aby se zase dotykala co nejvice svicek - tahle vysle opet paradne. (oznacis caru aby mnela 3 zvyraznene body. sipku mysky das na stredni bod, zmacknes klavesu Ctrl a pak levy tlacitko na mysce a popotahnes vzniklou paraelni linku kam chces)

Obr 4 - Na tom prorazeni udelame opet paraelni caru alespon s jednim dotykem - Takhle vzniknul paraelni kanal do ktereho muze mrska cena casem skocit. To se deje dost casto, nebo se oba kanaly spoji v jeden sirokej ...

Fibonaci Ti snad da nekdo jinej. Ja ho moc nepouzivam a tak se budu tesit taky se rad poucim

Ondra.

Offline vawaver

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 626
  • Karma: +11/-0
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:indikátory
« Odpověď #17 kdy: Ne 30 Leden 2011, 21:12:25 »
Ondro, toto bolo uz na vydanie publikacie. Podane a vysvetlene na jednotku. karma up  :)

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:indikátory
« Odpověď #18 kdy: Ne 30 Leden 2011, 21:29:41 »
Ondro dost dobra analiza  ;)

Ja osobne pouzivam jak z psal vaw pred chvili spis close nez high, ale to zase souvisi se strategii jakou pak kazdy pouzije. Da se to malovat tak i tak a urcite by se naslo dalsich 10 zpusobu. Je lepsi si vzdycky osvojit vicero moznosti a podle toho ktereho paru si vybrat to co tam zrovna sedi.
Je to jak s fibem, to se da namalovat take hnoho a mnoha zpusoby a nait ten spravny pro konkretni par byva take dulezite.

Offline dedek

  • LITE účet
  • Full Member
  • *
  • Příspěvků: 145
  • Karma: +17/-0
    • Zobrazit profil
Re:indikátory
« Odpověď #19 kdy: Ne 30 Leden 2011, 22:12:31 »
Kluci moc Vam dekuju. Tohle delam hlavne pro sebe. Trendovky a hledani klasickych tvaru (Trojuhelniky, kliny, HlavaRamena ...) se ucim priblizne rok a nemohu rict ze jsem se sebou spokojen (OBCAS UDELAM STRASNOU BLBOST). Proto ty maluvky davam do plena. Kazda poznamka je dobra. Tady jsem si krasne zopakoval metodiku.

Mate pravdu, kazdej si musi najit svuj osobni pristup a to nejenom obecne, ale i k jednotlivim TF a parum. Uplne obecne co vyhovule mne:

pod H1 techniku nedelam tam jde spis o nahodu. M15 lze pouzit pro upresneni vstupu.
na H1 pouzivam pro techniku C ceny (prepnu na linearni graf a tam se kresli techika jedna basen.
Na H4 a vyssi pouzivam ceny H nebo L.
Specialne pro H4 nekdy (spis dost casto) upravim linky podle C cen na grafu H1 a vratim se do H4. Kdyz takhle vznikly linky prochazi knoty tak je necham. Ale jestlize prochazi tely svicek H4 tak to vetsinou vratim zpet.

Tohle je muj zpusob, ktery mne vyhovuje. Samozrejme neni jediny. dame-li nekolik technik vedle sebe tak se budou lisit. Nekdy podstatne a pri tom budou vsechny spravne. Technika je individualni zalezitost ktera vyjadruje psychologii davu.

Taky mne ucili ze nezaviram na care, ale na 80 az 90% celkoveho predpokladaneho pohybu. Ostatni to vidi urcite jinak a ja nechci kvuli par pipum prejit ze zisku do ztraty.


Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:indikátory
« Odpověď #20 kdy: Ne 30 Leden 2011, 22:58:56 »
Ucime se stejne vsichni porad, takze to je samozrejme mnohostrane, jednou ty, jindy ja, pak kolegove a dalsi a dalsi lidi. kazdy neco malo vime a dohromady to muze byt docela zajimave zkombinovat.

Je to jak pises, nekdo komu bude suprove vychazet jeho metoda, proste druheho bud nenadchne, nebo mu to proste nebude sedet ci to nebude umet. Tak si bud najde neco jineho co mu sedi a pojede treba i to same, jen jinak a najednou jsou spokojeni oba. O tom cely Forex urcite je, jsme vsichni individualni obchodnici a tak kazdy ma sve metody, nazory techniky a vysledky. A to je jen dobre samozrejme.

Proto jsem i rad, ze to beres stejne. To ze treba napisi, ze ja to jedu jinak, ze to vidim jinak, nebo kdokoli jiny to je jedno, to proste neni nic ani osobniho (To bych si ani nedovolil  ;) ), je to dusledek toho, ze clovek ma na vec jen jiny pohled a mota si to na svou techniku. Ve vetsine pripadu se stejne trefime, a pokud je to odlisnou technikou, tak je to jeste suprovejsi nebot to ma vetsi vahu. V registrovane casti to bylo super uz parkrat videt  :) .

Ja napriklad mam dost vyhraneny nazor na TF a tak pouzivam prakticky jen 4H, ale treba tys me zase donutil se zamyslet i na denni a weekly, viz komplexni dnesni analiza co jsme oba dva posilali do registrovane casti.
1H zcela vyjmecne pouzivam na upresneni aktualnosti mensi TF ani nepouzivam ani nesleduji.
Denni graf mivam na dlouhodobejsi analizu, a weekly ted noveji po tve se take divam.
« Poslední změna: Ne 30 Leden 2011, 23:02:23 od Stanicio »

Offline vawaver

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 626
  • Karma: +11/-0
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:indikátory
« Odpověď #21 kdy: Po 31 Leden 2011, 06:41:44 »
Ja tajne dufam ze sa k Vam pripoja i dalsi ludia co tu obchoduju. Pevne verim ze je to len otazka casu kym najdu odvahu a daju na sklo aj svoje postrehy, ktore vsetkych obohatia niecim novym.  ;)

To Petr1234:
Ak by bolo nieco nejasne, stale sa pytaj az do momentu ked si budes isty ze to chapes na 100%. Mne osobne to tiez niekedy trva dlhsie, ale nebojim sa spytat i viackrat na tu istu vec. ;D
Pokial je ochota a chut vysvetlit, tak to treba vyuzit ! 
« Poslední změna: Po 31 Leden 2011, 06:46:16 od vawaver »

Offline Petr1234

  • LITE účet
  • Sr. Member
  • *
  • Příspěvků: 305
  • Karma: +3/-0
    • Zobrazit profil
Re:indikátory
« Odpověď #22 kdy: St 09 Únor 2011, 11:45:48 »
Opět jsem se pokusil o obchod , vidím to tak že je to short 0,5 lotu. Co ten trendový kanál ? Vidím to správně ?

Offline vawaver

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 626
  • Karma: +11/-0
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:indikátory
« Odpověď #23 kdy: St 09 Únor 2011, 13:12:59 »
Toto tazko povedat....na D1 grafe su pre mna dlhodobe trendy...

Osobne preferujem kreslenie strednodobych trendov na nizsich TF (H4,H1) a vtedy sa snazim najst nieco co sa da spojit v intervale minimalne 50-100 sviecok, pripadne viac.  :)

Denny graf, pripadne vyssi,  beriem len ako potvrdenie dlhodobeho trendu. D1 ako bernu mincu neberiem pre vstup do obchodov.  ::)

Je to ale tym ze som denny obchodnik. Ak tu niekto obchodujete aktivne intraday tak prosim o Vas nazor, hlavne pokial sa orientujete na nizsie TF. Dakujem za Vas nazor.

Offline vawaver

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 626
  • Karma: +11/-0
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:indikátory
« Odpověď #24 kdy: St 09 Únor 2011, 13:17:10 »
Este doplnim k tej D1.
Vidim to tak ze sa pokusaju o dvojity vrchol z dlhodobejsieho hladiska. Je to tam celkom na to naformovane, ale je dost mozne ze to teraz pojde do strany.  :)

V kazdom pripade Petre1234 je to podnet na zamyslenie. Dakujem za to.
Karma up.

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:indikátory
« Odpověď #25 kdy: St 09 Únor 2011, 23:08:05 »
Jak pise kolega, je tam dvojity vrchol, coz by tvuj smer potvrzdilo i ten kanal co mas namalovany nevypada spatne, ale co je tam spatne je co sis nevziml, suprotni linie, tam je potreba si dat pozor bude to asi chvili zlobit ale meli by ji prorazet, takze si bud pockat nebo s tim pocitat a pohlidat si pohyb, melo by to pak byt predpokladam rychle.

Offline Petr1234

  • LITE účet
  • Sr. Member
  • *
  • Příspěvků: 305
  • Karma: +3/-0
    • Zobrazit profil
Re:indikátory
« Odpověď #26 kdy: Pá 25 Únor 2011, 11:34:38 »
Ahoj všem , pokusil jsem přidat další indikátor a nakreslil jsem trend line , short to snad bude, tento týden se mi opět moc nedařilo . Mohl by mi někdo říct co na mém grafu vidí ? No děkuji. Petr 1234

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:indikátory
« Odpověď #27 kdy: Pá 25 Únor 2011, 12:13:04 »
Na tom grafu cos poslal z meho podhledu neni co tam dat na vstup. cekal bych az se situace trochu lepe vykresli. Down trend je ta sice patrny, ale zase tam mas na leve strane ty dva supporty a na stejne urivni je ta cena i ted (respektive neni prave to prorazili o kus dolu, ale ty chce okomentovat ten graf ne situaci na trhu).

Kdyz bych mel posuzovat jen graf, tak bych tam spis si pockal na potvrzeni long a bych tam videl odraz na long nekam na 6155. Ale nedal bych ho tam, protoze jsem aktualne shortove zalozeny na libre.
Podle 1H je to moc rychly, takze bys musel mit kratsi PT.

Ten SL si nedavej na HIGH ale kousek vyse nad nej, jinak te to nejcasteji mlaskne, to tam davaji vsichni a vsichni to vedi :o).

pockal bych si tedy spis na potvrzeni shortu tedy pruraz supportu a pak short nekam okolo na magickou 1.6000

Indikatory ti sice ukazuji short docela jasne, jenze ten tam mel byt davanej uz podstatne drive 24.2 12 hodin na grafu tad uz je hlavni pohyb v haji.

Je to ale muj nahled na vec.

Offline Petr1234

  • LITE účet
  • Sr. Member
  • *
  • Příspěvků: 305
  • Karma: +3/-0
    • Zobrazit profil
Re:indikátory
« Odpověď #28 kdy: Út 01 Březen 2011, 11:58:54 »
Zdravím vás pánové , pokusil jsem se o obchod. Myslím se že by to mohl být long? Vidíte to taky tak ? Vše jsem propočítal dle cenových hladin. Mohu slyšet váš názor ?

Offline dedek

  • LITE účet
  • Full Member
  • *
  • Příspěvků: 145
  • Karma: +17/-0
    • Zobrazit profil
Re:indikátory
« Odpověď #29 kdy: Út 01 Březen 2011, 19:43:51 »
Jak to vidim ja (tohle je pouze muj nazor a samozrejme muze byt uplne spatnej)

Je nutne si uvedomit ze v FX musi byt na obou stranach (buy  i  Sell) stejny mnozstvi penez. Jinak to nefunguje. Z hlediska pravdepodobnosi jsou oba smery spravne. Kazdej mame svuj nazor a podle nej obchodujeme.

Podivam-li se na prilozeny graf vidim klesajici trendovy kanal (jak ho vidim ja) na H4 i D1 grafu. Dal jsou na obou grafech klouzavy prumery EMA8, EMA21, EMA150 a EMA400 a klesajicich 8 klouzavych prumeru na 2 TF pro mne znamena tvrde klesajici trend. Takze mam celkem spolehlive potvrzen klesajici trend.

Jiny pohled CAD je komoditni mena vazana na ropu. Opravdu s ni dobre koreluje. (V Kanade se tezi ropne pisky a vyrobena ropa se exportuje do USA.) Zastavena tezba ropy v Libii predikuje zdrazovani ropy (staci zajet natankovat a uvidis ze to dopada i na cenu u nas). Takze muzeme ocekavat zdrazeni ropy -> posileni CAD -> pokles paru USDCAD. Zase klesajici trend.

Ja osobne proti trendu neobchoduju. Ty korekce mne za to riziko nestoji.

Ale jak jsem psal na zacatku pulka penez ocekava rust ceny. Urcite maji jinej pohled na vec a mozna spravnej. Lze ocekavat korekci az nekam k horni TrendLinii a to je nejakejch 200pip. Kdo ma pravdu rozhodne cena a to dost nekompromisne.

Momentalne zustavam mimo protoze mne to ukazuje na jih, ale jsme na spodni strane trendoveho kanalu a ja nemam kam obchodovat a proti trendu ja zasadne NE.

Ondra