Autor Téma: indikátory  (Přečteno 61104 krát)

Offline Petr1234

  • LITE účet
  • Sr. Member
  • *
  • Příspěvků: 305
  • Karma: +3/-0
    • Zobrazit profil
indikátory
« kdy: St 26 Leden 2011, 15:57:51 »
Zdar a sílu pánové, zkusil jsem fibo + další idikátor trendu+stop los 20. A ejhle stále nic. Dotaz zní kde sakra dělám chybu ? 4.hodinový graf. viz.foto

Offline vawaver

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 626
  • Karma: +11/-0
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:indikátory
« Odpověď #1 kdy: St 26 Leden 2011, 21:09:48 »
Pozdravujem Petre,

Zasli upresnenie nasledovnych otazok:
- Prosim ta z toho co si napisal nie je podla mna vobec jasne co si vlastne obchodoval ci long alebo short (osobne predpokladam long).
- Skus prosim ta uviest vstupy, TP a SL ake pouzivas?
- Aky TF na grafoch pouzivas.?
- Podla coho si urcujes vstup do obchodu?
- AKy je velky ucet a s akym objemom do obchodu vstupujes?

Poznamka ku grafu:
- FIBO nie je vobec dobre nakreslene.
- H4 grafy pouzivaju hlavne denni obchodnici, ktorych SL na obchodoch su ovela ovela vyssie ako tvoj ktory si uviedol.

PT vs SL maju byt k sebe v pomere (neviem ci si dobre pamatam, ked tak ma opravte, obchodoval som to uz velmi davno ale ak ma pamat neklame pomer PT:SL by mal byt max 1:2 )

Skus sa rozpisat kolko casu mas na obchodovanie, v ktorych hodinach obchodujes, ake pary obchodujes.


Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:indikátory
« Odpověď #2 kdy: St 26 Leden 2011, 23:45:10 »
FIBO tak jak ho malujes mas spatne hned na dvou bodech.
1/ Otoc ho
2/ nemuzes si FIBO malovat, jak se ti zachce (respektiv emuzes vsechno, ale ty ho musis malovat idealne tak jak oho maluj ivsichni ti co podle toho obchoduji a ty chces jit s nimi), protoze stale podle toho co mas namalovano neni jesne, kde je hranice supportu, takze ten support nemuzes pouzit a musis pouzit nejaky ktery uz je jasny, tedy neco z leve strany grafu.

pak hned poznas, ze tohle staci a mas to namalovane presne jak je treba.

SL 20 pip na 4H grafu je spatne, je to moc blizko presne jak pise kolega, to neni ani poradne na scalping.

Pomer by mel byt spis 2:1 PT/SL ale t vse zalezi n astrategii co clovek ma, tedy v tomto pripade PT 40 pip a SL 20 ale dle me je to silene blizko a musel by jsi mit dost suprove osetrene vstupy, aby neudelali BACK pohyb a tomu moc neverim, ze tohle bude ono.

Zkus se rozepsat jak pise kolega, to by mohlo pomoci zjistit kde ty chyby jeste delas.

Offline Petr1234

  • LITE účet
  • Sr. Member
  • *
  • Příspěvků: 305
  • Karma: +3/-0
    • Zobrazit profil
Re:indikátory
« Odpověď #3 kdy: Čt 27 Leden 2011, 16:36:55 »
No pozice to byla long , fibo jsem zakreslil tak nejnižší svíčka o nejvyší 100. Do obchodu vstupuji dost prapodivně a to na základě trendu , ale asi mi to nejde.Obchoduji s o,2 lotu. V součastné době mám na účtu 36 usd a začínal jsem s 500 usd. Vím že to jde ,ale ne mi. Mám zlusit jiný graf 1h ? Stop loss 30-40 ? Jak správně na fibo ? Jak správně zjistit trend ? A co vstupy ?

Offline vawaver

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 626
  • Karma: +11/-0
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:indikátory
« Odpověď #4 kdy: Čt 27 Leden 2011, 17:47:47 »
Co sa tyka kreslenia trendov, je mozne pouzivat viacere indikatory tak ako v casti fora pre registrovanych obchodnikov je mozne  vidiet na prilozenych grafov aj od inych obchodnikov.
Mne osobne staci pouzitie Ekvidistancneho kanalu (vid priloha s grafom) kde si na vyssom TF nakreslim trend a drzim sa v kanale so vstupmi do obchodov pokial nedojde k prierazu opacne. Nevyuzivam ziaden dalsi iny indikator.

Stop loss je zalezitost Money Managementu ale 30-40 pipov je pre mna absolutne nepostacujuce, nakolko pri dennom pohybe na kazdom pare je velika pravdepodobnost ze sa pan Murphy rozhodne chvilku ist proti mne, vykopne ma na SL a nasledne sa vrati a pokracuje v smere kam som si predstavoval ze pojde obchod. Schvalne si vezmi "Krizek" v MT4 a zmeraj si sirku aktualneho kanalu, aky je to zhruba rozsah v pipoch  ;) (to zlato je tam cez 300 pips a pre tvoju predstavu to stale nie je moj SL  ;) ) Dufam ze ti to staci ako hruby nacrt toho ako sa da uspesne obchodovat. Pripadne si pozri Duration v mojich vysledkoch a uvidis ze na posledne zatvorene obchody som cakal skoro 3 mesiace  8). Takze ak si naratas cenovy pohyb na grafe za toto obdobie, uvidis za akou hranicou su moje SL. Ale je to len o skusenosti ku ktorej sa casom dopracuje kazdy obchodnik , kym si najde ten svoj profitabilny system pokial dodrzuje MM a nerobi neuvazene euforicke kroky.
Cely Forex je len o spravnom MM, nicom inom. Treba byt len trpezlivy a pockat si na uspech.

Fibo pripravuje Stanicio a v jeho navode, ktory chysta pre registrovanych obchodnikov, kde ukaze akym sposobom si kreslime FIBO my a ako ho mozne uspesne vyuzivat pre predikciu PT pri jednotlivych obchodoch.

Vstupy do obchodov s planovanymi PT su taktiez uvedene v casti pre registrovanych obchodnikov, a pokial si s nami vcera isiel libru a krizaka podla predikovanych signalov tak si bral s nami nadherny profit cez +100 pips.

PS: Pokial mas registrovany ucet u Liteforex a kontaktoval si nas, mal by si mat pristup do tejto sekcie. Pokial tomu ta nie je, spoj sa so mnou individualne a obratom to vyriesime.

Offline vawaver

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 626
  • Karma: +11/-0
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:indikátory
« Odpověď #5 kdy: Čt 27 Leden 2011, 19:03:26 »
Este som sa zabudol spytat ci mas Lite alebo Real ucet, lebo 0.2 lotu ako uvadzas moze byt zavadzajuce nakolko

0.2 na Real ucte = 2 Miniloty
zatial co 0.2 na Lite ucte = 2 Nanoloty
Vid clanok

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:indikátory
« Odpověď #6 kdy: Čt 27 Leden 2011, 23:34:54 »
z 500 na 36 USD pri 0,2 lot, to snad ani nejde. Ledaze by jsi mel real a strilel to po tech minilotech. Ale 500 USD je na obchodovani mini dle mych technik malo. Na LITE ucty je to zcela dostacujici a dokonce predimenzovany. zbyvajicich 36 USD je pak uz jen na LITE ucty tak jeden az tri soubezn eobchody a nebude problem. Doporucuji to tak udelat jinak prijdes o zbytek financi, teda pokud to neni demo ucet, tak je to uz ted jedno a zaloz novy.

KOlega ti popisovalk jak poznat trend n akanalu to je dost slusna technika.
FIBO mas blbe, jak jsem ti psal predtim. bud ho otoc, nebo pouzij rezist ze vdalenejsich svicek z leve strany

graf nemen, jen zmen s ve navyky, 4H je dost solidni pozice na techniku, jede podle toho hodne velkejch, tak proc nejet s nimi. al ena 4H je 30-40 pi zalostne malom to te vyklepe. 4H se pouziva jako vychozi TF pro denni obchodovani kde drzis pozice x dni a nic se nedeje.
nesnas se delat mraky obchodu, ale drz s ereba jen jednoho obchodu denne, nebo i mene, ale vybirej si co nejlepsi pozici na vstup. dej si klidne jiny demo ucet a jed si pozici co by jis chtel dat real jen na demu a uvidis, to presne, ne jen si rici, ze bych to dal tak a tak a pak vecer rikat, ze by to vyslo i kdyz bys tam videl ze by to take treba vyjit nemohlo. sam osobne pouzivam nekolik demo uctu a hodne LIVE uctu, kazdy ma sve zastoupeni a slouzi k necemu jinemu co se testuje. Je to kvuli prehlednosti, kdy si nemicham nekolik strategii do jednohu grafu a pak ziskas perfektni prehled a musis si nic nalhavat, ze bys to udelal normalne jinak.

nikoho tim neosalis, jen sam sebe. Spocitat si MM, kolik je mozno prijit jednim kontraktem a podle toho volit Loty a SL. zaroven se podivat jake pohyby udela denne ten par abys vubec vedel, zda protipohyb i kdyz je to v trendu te vlastn ena ty SL nevymlati, prakticky pokazde.

posli si ty udaje na regoistraci a dostanes se na regoistrovanou sekci, tam to neni problem se rozvnou porovnat co mas dobre.

Offline vawaver

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 626
  • Karma: +11/-0
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:indikátory
« Odpověď #7 kdy: Pá 28 Leden 2011, 06:46:35 »
...nesnas se delat mraky obchodu, ale drz s ereba jen jednoho obchodu denne, nebo i mene, ale vybirej si co nejlepsi pozici na vstup....
Naprosty suhlas, treba to chapat tak ze kazdym obchodom sa mozes ohrozit a teda to moze viest k zruseniu uctu pri obchodovani s velkymi objemami.
Ak si vsimnes, obchodujeme len par obchodov tyzdenne, ale s poriadnym PT a zase naopak, par obchodov sa da krasne dlhodobo ustat kym sa dostanu opat do profitu.
Osobne nema pre mna zmysel brat 20-30 pipov zisku ak som cakal na zatvorenie niekolko dni, tyzdnov ci dokonca mesiacov. Je potreba brat do uvahy aj swap ktory ti medzitym na obchode vznikne a teda sa ti to odrata z koncoveho zisku.
Takze ked "vejvar" tak nech to stoji zato.

Offline Stanicio

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 4 318
  • Karma: +48/-2
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:indikátory
« Odpověď #8 kdy: Pá 28 Leden 2011, 09:44:44 »
Tak jsem ziskal informaci od petr1234, ze nastesti ma testovaci DEMO ucet, kde se mu toto deje, takze je vidiet, ze je naopak zodpovedny a nehazarduje, za coz ho urcite chvalim.

V kazdem pripade, si rozebereme, co znamena DEMO a 500 USD na nem. A predpokladam, ze se nam podarilo i rozklicovat proc tam pouziva tak uzke SL. Vzdycky rikam, cim vice informaci, tim lepsi analiza.

Uvedomte si, ze DEMO ucet je vlastne kopie toho sameho jako by jste meli LIVE REALforex ucet. Tedy i ty finance i ty loty vsechno na DEMO sedi jako pro REAL !!! Toto je dobre si opravdu vstipit do pameti.

Coz ale znamena, ze se pak k DEMU musite chovat stejne jako pro REAL, jenze pro zacinajici obchodniky prave tohle muze byt uskali nebot si to hned nemusi uvedomit. Predpokladame, ze kdyz nekdo zacina tak si spis posleze zvoli LITEForex ucet nez REALForex (a i to zacinajicim doporucuji). Navic jedna registrace pak umoznuje mit neomezeny pocet LITE a REAL uctu soubezne a tak prechod na REAL je naprosto bezproblemovy i prevod financi mezi vlastnimi ucty take a je i bez poplatku.

Treba pak uvadenych 0,2 lotu na REAL (tedy i na DEMO) neni jak si treba kolega mohl myslet onech 2x Nano lot, ale 2x Mini lot, tedy jeden pip je pohyb v hodnöte cca 2 USD. A hned je vam jasne, ze tohle ustat s 500 USD bude hooooooooodne obtizne, predevsim pokud se ucite na forexu. To vazne neni dobry napad, ale uznavam myslel to jiste dobre.

Takze shrnme si to co uvidite na platforme kdyz tam vlozite 500 USD:
REAL (a i DEMO) ucet - je videt platforme v MT4 jako 500
LITE ucet - je videt na platforme v MT4 jako 50.000 (nebot ty hodnoty zde jsou uvadene ne v USD, ale v centech !!! )

A jaka bude velikost lotu 0,2 v obou pripadech tedy:
REAL (a i DEMO) ucet - 0,2 lot = 2 Mini = tedy 1 pip cca 2 USD
LITE ucet - 0,2 lot = 2 Nano = tedy 1 pip cca 2 centy

Pokud tedy chcete sami mit stejne podminky, jako pro LITE ucet zcela urcite musite na DEMO ucet vlozit jen vetsi odpovidajici sumu a mate pak vse jako na LITE uctu. Tedy kdyz planujete vlozit na LITEforex LIVE ucet 500 USD a otestovat si to na demu. Tak musite otevrit demo ucet ne s 500 USD, ale s 50.000 USD (500 USD = 50.000 centu).
Loty pak na demu zadavate tak jako na LITE, tedy 0,2 se vam pomerove bude chovat stejne, sice to bude na DEMU videt jako 1 pip = 2 USD, coz je jasne z textu vyse, to se nezmeni, ale jelikoz jste na DEMO nedali onech 500 USD ale 100 krat vice tedy tech 50.000 USD tak pro vas i ta hodnota pipu pak bude vlastne taktez 100 krat MENE tedy pak uz budete mit hypoteticky tech 1 pip = 2 centy (2 USD deleno 100 = 2 centy).

Pro vas to tedy znamena, zalozte novy DEMO ucet dejte si tam tech 50.000 a jedte dle rad co dostavate a budete mit realne podminky jako na LITE uctu. pokud budete chtit zkusit jak by se to chovalo s Micro a Mini staci jen zvednout pocty lotu.

No jsem rad, ze se na to doslo, protoze me to vazne furt nesedelo avam samozrejme nemohl sedet ani MM.

Text zapracuji i do clanku na DEMO ucet, dekuji za podmet tohle bude jiste poucne i pro ostatni.

Offline Petr1234

  • LITE účet
  • Sr. Member
  • *
  • Příspěvků: 305
  • Karma: +3/-0
    • Zobrazit profil
Re:indikátory
« Odpověď #9 kdy: Pá 28 Leden 2011, 15:40:44 »
Tak pokusil jsem se o další věc , fibo jsem zlikvidoval bohužel jsem ho nepochopil . Pokusil jsem se utvořit trendový kanál.....hm prosím žádný sních. Je to pozicr long o,2 lotu stop los dole 40 na hoře 52. viz foto. děkuji za tvůj čas i nervy.

Offline vawaver

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 626
  • Karma: +11/-0
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:indikátory
« Odpověď #10 kdy: Pá 28 Leden 2011, 15:45:22 »
Tak a teraz je to uplne jasne ako to vlastne je.

To Petr1234:
Prosim ta ak ti je cokolvek dalsie nejasne (samozrejme to plati pre kohokolvek kto cita pento prispevok) nevahaj sa pytat. Su veci ktore nemusia byt jasne, ale sa hanbis spytat, nakolko ma te obavu ze sa pytas na samozrejmosti. Ale prave o tom to je, pytajte sa aj ostatni kludne na vsetko comu nerozumiete.
Sme normalni ludia, ziadni imidzisti  8)
Casom si to taktiez zazijete do krvi a budete to brat ako samozrejmost.

Offline vawaver

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 626
  • Karma: +11/-0
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:indikátory
« Odpověď #11 kdy: Pá 28 Leden 2011, 15:59:51 »
Tak pokusil jsem se o další věc , fibo jsem zlikvidoval bohužel jsem ho nepochopil . Pokusil jsem se utvořit trendový kanál.....hm prosím žádný sních. Je to pozicr long o,2 lotu stop los dole 40 na hoře 52. viz foto. děkuji za tvůj čas i nervy.
Trendovy kanal mas nakresleny zle. Ciary nesmu prechadzat telami sviecok iba sa ich dotykaju. Tiene sviecok trendove ciary pretinat mozu. Pozri si to moj obrazok so Zlatom co som sem daval ako sa modra ciara iba dotyka, ale neprechadza telom ziadnej sviecky. Je velmi dolezite sa naucit kreslit to spravne, nakolko sa ti stane ze si nezakreslis spravne kanal a budes chybne vstupovat a vystupovat z obchodov, pripadne nebudes vyberat taky zisk, ako by si ziskal keby si to mal nakreslene spravne.
Ked tak si skus nakreslit viac obrazkov a posli ich sem, pozrieme sa na to a doladime to dalej.

Offline vawaver

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 626
  • Karma: +11/-0
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:indikátory
« Odpověď #12 kdy: Pá 28 Leden 2011, 16:07:01 »
To USD/CHF by som kreslil ja takto....vid priloha

Offline Petr1234

  • LITE účet
  • Sr. Member
  • *
  • Příspěvků: 305
  • Karma: +3/-0
    • Zobrazit profil
Re:indikátory
« Odpověď #13 kdy: Ne 30 Leden 2011, 18:03:55 »
Tak a mám tady další pokus fibo je nastaveno správně ? No a co trend line ? Chytám se alespoń trochu ?

Offline vawaver

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 626
  • Karma: +11/-0
    • Zobrazit profil
    • www.liteforex.cz
Re:indikátory
« Odpověď #14 kdy: Ne 30 Leden 2011, 19:55:35 »
Tak a mám tady další pokus fibo je nastaveno správně ? No a co trend line ? Chytám se alespoń trochu ?
Na FIBO odpovie Stanicio.

Tu trendovku mas moc strmu dole a je moc kratky trend. Pozri si este raz tu moju na tom istom pare, dolezita bola spodna cast ktora "spaja" spodne casti cien v tomto pripade, nakolko od nej sa odrazaju spat hore a robia korekciu. Ty si ju kreslil podla vrchnych...ak by si si predlizil tu spodnu cast tak ti zacne prechadzat cez tela sviecok v celkovom shortovom trende a uz to zle vychadza. Ty si ju kreslil podla korekcnych navratov naspat. V zasade ja osobne musim vidiet aspon sviecky za tyzden.
Kludne vyber iny par a skus zakreslit a nasledne sa na to spolu zase pozrieme.  ;)